Підсумки року роботи Уряду: Основні досягнення Міністерства освіти і науки України

04.03.2021 22:36 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Вчора, 3 березня, відбулося засідання Кабінету Міністрів України, присвячене року роботи Уряду.
Під час вступного слова Прем’єр-міністр Денис Шмигаль представив хронологію зі знакових та важливих рішень і досягнень, які вдалося реалізувати Уряду за рік своєї діяльності. У сфері освіти і науки МОН презентує спільні напрацювання 2020 року, які стали підґрунтям для визначення стратегічних цілей на 2021 рік. «Найважливішим досягненням у 2020 році було те, що ми змогли достойно напрацювати алгоритм роботи на період дистанційного навчання.
Спільними зусиллями батьків, вчителів, здобувачів освіти та громад ми впоралися з викликами, спричиненими COVID-19.
Це дало поштовх на шляху до діджиталізації освіти в Україні.
Спільно з партнерами продовжуємо роботу, навчаємо вчителів і створюємо нові уроки, платформи, забезпечуємо покриття Інтернетом і знаходимо кошти на технічні можливості», – зазначив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. Зокрема, навесні 2020 року створено телеуроки у межах проекту «Всеукраїнська школа онлайн».
У грудні МОН спільно з Мінцифри, УІРО та ГС «Освіторія» розробили і презентували національну онлайн-платформу «Всеукраїнська школа онлайн» для 5-11 класів.
Розроблено Положення про дистанційну освіту та збільшено кількість шкіл, які мають підключення до мережі Інтернет (із 420 шкіл, які не мали доступу до Інтернету, на кінець року було підключено 377). Важливим досягненням МОН 2020 року у сфері дошкільної освіти є розробка і затвердження нової редакції Базового компонента дошкільної освіти, який є державним стандартом дошкільної освіти. Основою Базового компонента дошкільної освіти є вимоги до обов’язкових компетентностей, які має набути дитина дошкільного віку, а також до умов, за яких ці компетентності можуть бути сформовані.
Цей документ відповідає запитам сучасного суспільства на якісну дошкільну освіту і ставить за мету сприяти продовженню її реформування, приведенню до міжнародних стандартів якості та забезпеченню наступності між двома ланками освіти – дошкільною та початковою. Також уже розпочато роботу в напрямі імплементації Базового компонента дошкільної освіти. На кінець року було створено 13 268 місць для дітей шляхом відкриття 24 нових закладів дошкільної освіти, з них 16 – за програмою Президента України «Велике будівництво». Наступним важливим здобутком МОН є Державний стандарт базової середньої освіти, на основі якого розроблено Типову освітню програму та розпочато розроблення модельних навчальних програм. Для розвитку в учнів логічного і математичного мислення, наукового розуміння природи і сучасних технологій Урядом було ухвалено Концепцію розвитку STEM-освіти, реалізація якої передбачена до 2027 року. У 2020 році також активно розпочато впровадження реформи шкільного харчування під патронатом Першої леді України.
Зокрема, було виділено 400 млн грн з державного бюджету та майже 100 млн грн з місцевих бюджетів на ремонт харчоблоків та їдалень закладів освіти і придбання для них сучасного технологічного обладнання й устаткування.
Станом на сьогодні у 1809 закладах загальної середньої освіти, в яких навчається понад мільйон учнів, створено належні умови для організації якісного харчування. Крім того, внесено необхідні зміни й до чинного законодавства України, яке регламентує діяльність у сфері організації харчування дітей, завдяки чому з’явилися законодавчі підстави для реформування системи шкільного харчування, зміни асортименту шкільних їдалень, посилення відповідальності за організацію харчування та якість харчових продуктів. Урядом у 2020 році затверджено План заходів з реформування системи шкільного харчування та новий Санітарний регламент. У межах реформи децентралізації та відповідно до Законів України «Про освіту» та «Про повну загальну середню освіту» важливим напрямом є формування в освітній мережі опорних закладів освіти, яких наразі 1033, та їх 1540 філій.
В опорних закладах та їх філіях навчаються понад 470 тис.
здобувачів освіти. Для розвитку сфери професійної (професійно-технічної) освіти розпочато її реформування та модернізацію.
Так, рішенням колегії МОН схвалено Стратегію розвитку професійно-технічної освіти до 2023 року. Ідеї, закладені в Стратегії, деталізують завдання Концепції реформи «Сучасна професійно-технічна освіта» на період до 2027 року. За підтримки Президента України у 2020 році командою Міністерства розширено доступ вступників з тимчасово окупованих територій до українських закладів вищої освіти.
2020 року вперше за квотою-2 мали право вступати не лише діти з тимчасово окупованого Криму та Севастополя, а і діти з тимчасово окупованої частини Донбасу та лінії зіткнення.
У зв’язку зі збільшенням кількості освітніх центрів збільшено обсяг квоти-2 до 12 755 місць, що майже у 5 разів більше, ніж у 2019 році. Продовжуючи реалізацію програми підтримки дітей з ТОТ, уже в 2021 році Міністерство запровадило пілотний проект безоплатних підготовчих курсів. Нагадаємо, цьогоріч МОН планує запустити електронну систему моніторингу працевлаштування випускників закладів вищої освіти.

Додати коментар

Користувач:
email:





Numbers on a screen,
A game of risk and profit,
Traders in between.

- Fin.Org.UA

Новини

11:09 - Транспортний засіб придбано у місяці, який не співпадає з місяцем, в якому його зареєстровано: нарахування транспортного податку
11:08 - До уваги платників рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України!
11:07 - Порядок обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для фізичної особи
11:06 - За якими кодами бюджетної класифікації платник податків сплачує ПДФО?
11:05 - Для внесення змін до реєстру платників єдиного податку щодо відомостей ФОПу необхідно подати заяву
11:03 - Платники єдиного внеску можуть подати контролюючому органу на погодження довідку-розрахунок на виплату заробітної плати в електронній формі
11:03 - Національна стратегія доходів: принципи реформування податкової сфери
11:01 - Як користувачу скасувати кваліфікований сертифікат відкритого ключа, отриманого у КНЕДП ДПС?
11:01 - Чи звільняється від сплати єдиного внеску за себе ФОП, яка отримує пенсію по втраті годувальника?
10:59 - Електронний кабінет:режим «Бланки звітності» надає можливість перегляду та вивантаження файлів електронних документів звітності
10:40 - ФОП – платник єдиного податку (перша, друга та четверта групи) не сплатив або сплатив не в повному обсязі авансовий платіж з військового збору: чи нараховується пеня?
10:39 - У разі звільнення від оподаткування прибутку контролююча особа заповнює Додаток «КІК» до податкової декларації про майновий стан і доходи
10:37 - Деклараційна кампанія 2026: щоб правильно заповнити податкову декларацію, отримайте відомості про доходи
10:36 - До уваги платників акцизного податку – виробників та імпортерів сигарет!
10:34 - Податок на нерухоме майно: фізичні особи поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини на понад 89,3 млн гривень
10:33 - До місцевих бюджетів Дніпропетровщини від платників екологічного податку надійшло понад 84,6 млн гривень
10:31 - Понад 4,8 млрд грн ПДВ – внесок від платників Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету
10:30 - Звіти CbC: отримано дані про понад 700 міжнародних груп компаній
10:28 - Декларування - 2026: що варто знати контролерам іноземних компаній
10:00 - Philip Morris запускає в Україні нову лінійку нікотинових подушечок ZYN Mini Dry
09:57 - Ворог знову атакував портову інфраструктуру
09:30 - Українські роботодавці отримали штрафи на 2,76 мільярда за відсутність людей з інвалідністю в штаті
09:00 - Ціна на нафту впала нижче 100 доларів після оголошення перемир’я в Ірані
08:30 - Як позбутися паперових архівів
08:00 - "Харків комуністичний". Як Терехов будує політику на боргах за електрику та газ
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 08.04.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:40 - Макроекономічний та монетарний огляд, квітень 2026 року
21:35 - Зеленський доручив уряду підготувати програми проти зростання цін для населення
21:00 - Новини 7 квітня: зупинка Слов’янської ТЕС, вартість кошику на Великдень


Більше новин