Ольга Стефанішина: Проведення реформ на зближення з ЄС дозволить досягти Цілей сталого розвитку

04.03.2021 20:30 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Цілі сталого розвитку є рамкою для національної політики в Україні.
А започатковані реформи та трансформації на шляху до європейської інтеграції сприятимуть досягненню Глобальних цілей. На цьому наголосила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина у відеозверненні під час презентації моніторингу Цілей сталого розвитку в Україні, який розроблено Державною службою статистики України за підтримки ЮНІСЕФ в Україні. «Цілі сталого розвитку називають ще Глобальними.
Дуже точна назва, тому що нерівність одних ставить під сумнів «інститути рівності» інших.
Так само, як і зміна клімату стосується кожного з нас.
Сьогодні Цілі сталого розвитку інтегровані в державну політику на засадах «нікого не залишити осторонь».
Адже глобальність цілей передбачає покращення умов життя кожного громадянина», – сказала Ольга Стефанішина. Урядовиця також нагадала, що до розробки першого Добровільного національного огляду прогресу України у досягненні Цілей сталого розвитку було залучено широке експертне середовище.
Зокрема, провідних експертів органів державної влади, Національної академії наук України, Офісу Координатора системи ООН в Україні, ЮНІСЕФ в Україні, ООН-Жінки, фахівців аналітичних центрів, експертів міжнародного та національного масштабу.
Крім того, вперше в історії України до розроблення державного документа такого рівня було залучено молодь. «Ніхто не має лишитися осторонь – саме це гасло Цілей сталого розвитку зосереджує суспільну увагу в будь-якій країні на питанні захисту прав дитини.
В Україні діти становлять 18% населення.
Ті з них, хто зростає у бідних родинах, часто більш вразливі та мають обмежений доступ до базових послуг через економічний статус їхніх сімей.
Тому дуже важливо, говорячи про Цілі сталого розвитку і національне планування, робити окремий акцент на дітях», – зазначила Лотта Сильвандер, голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні. «Саме сьогоднішній молоді доведеться жити та працювати в світі, який ми прагнемо зберегти або сформувати завдяки дотриманню Цілей сталого розвитку.
І молоді також доведеться виправляти ті помилки, яких вже, на жаль, припустилися попередні покоління», – сказала Ольга Стефанішина. Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України також додала, що відкрите обговорення даних Цілей сталого розвитку (ЦСР) дозволить удосконалити їх подальший моніторинг та досягнення.
Зокрема, планується продовжити роботу з оптимізації набору індикаторів ЦСР. За підтримки ПРООН Офіс Віце-прем"єр-міністра продовжує роботу над питаннями протидії зміну клімату (однієї з ЦСР) та «зеленої трансформації» України.
Завдяки міжвідомчій робочій групі з питань подолання наслідків зміни клімату в рамках ініціативи Європейської Комісії «Європейський зелений курс» забезпечується  координація зусиль міністерств у цій сфері та її пріоритизація у діяльності Уряду.
Зокрема, у фокусі уваги такі питання: другий національно визначений внесок України за Паризькою угодою, трансформація вугільних регіонів, розвиток водневої енергетики та підвищення енергоефективності економіки. Довідково У вересні 2015 року у Нью-Йорку відбувся Саміт ООН зі сталого розвитку.
За його підсумками було затверджено 17 Цілей сталого розвитку, які ще називають «Глобальними цілями».
Це загальний заклик до дій, спрямованих на те, щоб покінчити з бідністю, захистити планету і забезпечити мир і процвітання для всіх людей у світі.
Серед 17 цілей: подолання бідності та голоду, міцне здоров’я, якісна освіта, гендерна рівність, чиста вода та належні санітарні умови тощо. Моніторинговий звіт «Цілі сталого розвитку.
Україна, 2020» розроблено Державною службою статистики України за підтримки ЮНІСЕФ в Україні з використанням даних державних статистичних спостережень, що проводяться Держстатом, та інформації органів державної влади – розпорядників адміністративних даних, а також наукових установ і міжнародних організацій.

Додати коментар

Користувач:
email:





Market never stops
But sometimes it crashes hard
Lessons learned, move on

- Fin.Org.UA

Новини

18:54 - Ситуація змінюється, але потрібен час: в НБУ розповіли про роль євро
18:40 - США будуть полювати на танкери Ірану по всьому світу
18:25 - В більшості регіонів України новобудови дорожчають: які зараз ціни
18:20 - "Київський радіозавод" продали у 23 рази дешевше ринку: триває розслідування
18:18 - Стартап росіянина став найдорожчою приватною фінкомпанією Латинської Америки
18:00 - Низка африканських країн на межі дефолту: серед причин – Іран
17:55 - Курс євро до гривні вдруге за тиждень оновив історичний максимум
17:39 - В Україні повідомили про нововведення у "Прозорро.Продажі"
17:30 - Вторинне житло в Україні: в яких обласних центрах за рік найбільше зросли ціни
16:59 - Прем'єр-міністерка розповіла про транспортні втрати "Укрзалізниці" під час війни з московія
16:49 - У ДСНС викрили розкрадання 12 мільйонів гривень
16:45 - Закупівлю енергообладнання із США для "Нафтогазу" профінансують на $300 мільйонів – Свириденко
16:40 - Південноазійська ядерна держава вводить відключення світла через війну в Ірані
16:37 - Банки вкотре зафіксували зростання попиту на кредити та налаштовані й далі нарощувати обсяги позик – результати Опитування про умови банківського кредитування
16:34 - Опитування про умови банківського кредитування, ІІ квартал 2026 року
16:30 - Як формувати репутацію при виході на міжнародні ринки
16:21 - Ключові рішення НКЦПФР від 16.04.2026
16:18 - Свириденко назвала ключовий пріоритет у співпраці з Європейським інвестбанком
16:04 - Митниця фіксує зниження частки контрабандних сигарет на ринку
16:01 - Двом небанківським фінансовим установам відкликано ліцензії та виключено їх з Державного реєстру фінансових установ
15:58 - Київстар та "Повернись живим" масштабують Школу операторів наземних дронів "Варан"
15:55 - В Україні почав відновлюватись попит на купівлю будинків
15:38 - Уряд підготував проєкти для захисту водопостачання: Кулеба пояснив їх логіку
15:35 - Україна отримала понад мільярд доларів від Британії за рахунок активів московія
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 17.04.2026
15:21 - Минулого тижня Державна податкова служба за підтримки Мінветеранів запустила новий сервіс - податковий супровід ветеранського бізнесу
15:20 - Прокуратура вигнала орендаря приміщення університету у Києві
14:59 - Опитування Нацбанку: бізнес погіршив прогнози щодо курсу валют
14:55 - Половина підприємств російського концерну "Уралвагонзавод" уникає санкцій
14:50 - В Києві під час ворожої атаки зазнав пошкоджень ЖК "Сирецькі сади"


Більше новин