Прем’єр-міністр: Уряд взяв стратегію на збільшення власного видобутку газу в Україні

04.03.2021 16:18 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Концепція Уряду в енергетичній галузі — це рух до ринкової економіки й ринкових цін.
Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль 4 березня під час прес-конференції з нагоди року роботи Уряду. Прем’єр-міністр зауважив, що з 1 серпня був запроваджений ринок газу, що має на меті сформувати справедливу ринкову ціну на газ як для населення, так і для інших споживачів. «Ми активно рухаємося до справедливого, наголошу, конкурентного ринку газу.
На сьогодні ринки газу й електроенергії в Україні в процесі формування.
Є певні недоліки, є ознаки монопольності.
Тому ця монополізація ринків має бути подолана», — наголосив Денис Шмигаль. Завданням Уряду, за словами Прем’єр-міністра, є уникнення стресів для населення в контексті цін у платіжках.
Він підкреслив, що люди не повинні щомісяця аналізувати ціну в постачальників і власну зарплату, щоб розрахуватися за опалення в зимовий період. «Тому ми запроваджуємо річний продукт, коли постачальники газу на основі середньої ціни на газ пропонують населенню фіксовану ціну на цілий рік.
Це дає можливість уникати цінових стрибків узимку.
Це зручно для людей, тому що вони зможуть розрахувати на цілий рік, зокрема на опалювальний сезон, свої рахунки.
За бажанням, буде можливість перейти на місячний продукт», — відзначив Денис Шмигаль. Крім того, Прем’єр-міністр наголосив, що Уряд взяв стратегію на збільшення власного видобутку газу в Україні.
Для цього було передано площу «Юзівська» і шельф Чорного моря НАК «Нафтогаз Україна» для проведення відповідної розвідки. «Ми уклали 8 угод про розподіл продукції, як з НАК «Нафтогаз», так і з приватними компаніями.
Інвестиції у цю галузь тільки в розвідку в найближчі 2-3 роки складуть 10 мільярдів гривень.
Ми розраховуємо, що відкриття нових родовищ дасть змогу повністю забезпечити внутрішню потребу для населення й для виробничих споживачів газу, забезпечити власним видобутком», — підкреслив очільник Уряду. Денис Шмигаль додав, що серед завдань у напрямку енергонезалежності — входження України в ENTSO-E, що синхронізує українську електросистему України з європейською.

Додати коментар

Користувач:
email:





На фондовому ринку день і ніч,
Торгівля триває без зупинки.
Тут гроші легко можуть зникнути,
Але й заробити можна втричі.

- Fin.Org.UA

Новини

17:10 - Верховний суд США скасував глобальні мита Трампа
17:05 - Скасування "комуналки" у разі пошкодження будинку: профільний комітет ВР підтримав законопроєкт
16:42 - Nvidia інвестує 30 млрд доларів в OpenAI – Reuters
16:30 - Як ШІ змушує переосмислювати програмування
16:29 - Російські чиновники закупили рекламу в Telegram на мільйони рублів, попри блокування
16:25 - Звіт про роботу зі зверненнями, запитами на публічну інформацію та огляд практики застосування законодавства з питань захисту прав споживачів фінансових послуг у 2025 році
16:15 - "Запоріжжяобленерго" налагодило виробництво трансформаторів
16:08 - "Укрзалізниця" збільшить кількість рейсів поїзда №54/53 Одеса-Дніпро
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 23.02.2026
15:55 - Запорізька АЕС працює лише з однією лінією живлення – МАГАТЕ
15:41 - Кінець банкнотам 1, 2, 5 та 10 гривень: де і до якого часу їх можна замінити на монети
15:40 - США хочуть продавати венесуельську нафту Індії, щоб та не купувала російську
15:32 - У експосадовця БЕБ можуть конфіскувати автівки на 4 мільйона гривень
15:30 - Перший в Україні: EasyPay інтегрував нову модель кіберзахисту в співпраці з CSIRT-NBU
15:11 - Франція запускає новий фонд для компаній, які хочуть працювати в Україні
15:00 - У "Роскомнадзорі" розповіли про свої претензії до Telegram
14:53 - Банкноти номіналами 1, 2, 5 та 10 гривень замінюються на відповідні обігові монети
14:51 - Стало відомо, яку нафту Індія купує замість російської
14:48 - Міноборони спростило забезпечення підрозділів ЗСУ пальним
14:29 - Леся Карнаух провела діалог із бізнесом Вінниччини про перевірки і блокування накладних та презентувала сервіс підтримки грантоотримувачів
14:27 - ІТ-галузь України збільшила експорт після двох років скорочення
14:21 - ДПС, БЕБ, Держпраці та представники ресторанного бізнесу обговорили шляхи детінізації галузі
14:18 - В Україні стартував пілотний проєкт "єЧек"
13:51 - Concorde Capital запустила першу чергу проєкту з розподіленої генерації
13:43 - Державне "Укрінтеренерго" почало реорганізацію
13:30 - Правоохоронці викрили махінації з держмайном на 36 мільйонів гривень
13:18 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
13:10 - У 2025 році в Україні зареєстрували рекордну кількість нових видавництв
13:02 - Фонд гарантування почав виведення двох неплатоспроможних банків з ринку
13:00 - Україна отримає виведене з експлуатації обладнання 6 європейських ТЕЦ та ТЕС


Більше новин