Михайло Федоров: Уряд прийняв історичну постанову для розвитку відкритих даних в Україні

03.03.2021 21:24 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Сьогодні Уряд прийняв історичну постанову для розвитку сфери відкритих даних в Україні. Ціль Мінцифри — щоб за три роки Україна увійшла у топ-3 країн, які є лідерами у сфері відкритих даних.
Сьогоднішня постанова наближає нас до цієї мети.
Про це під час онлайн-брифінгу заявив Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Нова редакція Постанови № 835 розширює перелік обов’язкових до публікації наборів до понад 100.
Серед пріоритетних — дані щодо будівельної діяльності, дані земельного кадастру та заборгованості щодо ЄСВ.
Це також дані фінансової звітності, відомості державного земельного кадастру, дані про кількісний склад вакцин від COVID-19, інформація про кількість вільних ліжко-місць у лікарнях із запасами кисню тощо. Ключовим завданням постанови є публікація фінансової звітності у формі відкритих даних, що є вимогою Плану виконання Угоди про Асоціацію з ЄС.
Публікація даних фінансової звітності підприємств у форматі відкритих даних — це крок до побудови прозорої економіки держави. “Технології дозволяють боротися з корупцією.
Сьогодні був прийнятий історичний документ.
Він відкриває нові набори даних, які мають високий антикорупційний, соціальний та економічний ефект.
Це впливатиме на прозорість процесів в Україні.
Журналісти та громадськість зможуть використовувати відкриту інформацію, щоб знаходити корупційні ризики й контролювати державні та комунальні органи влади.
А Мінцифри зробить все, щоб якість цих даних була на максимальному рівні”, — зазначив Михайло Федоров. Сфера відкритих даних — важливий компонент цифрової трансформації держави.
Це крок до подолання корупції, підвищення прозорості та підзвітності органів влади.
Завдання Мінцифри — контролювати реалізацію постанови.
Завдяки цьому рішенню кожен громадянин України зможе ознайомитись з реальним фінансовим станом всіх компаній та розмірами сплат податків у бюджет України. Найближчим часом Мінцифри спільно з партнерами запустять портал Дія.Відкриті дані.
На платформі можна буде пройти навчання як онлайн, так і офлайн — проводитимуть серію практичних тренінгів для різних аудиторій. Сервісами на основі відкритих даних зараз користуються від 1,5 до 5 мільйонів українців.
Зокрема, вже сьогодні за допомогою платформи Є ЛІКИ можна перевірити наявність медикаментів, які можуть отримати пацієнти безкоштовно в конкретному регіоні та конкретній лікарні. У грудні 2019 року відкрили дані реєстру ДАБІ, а в червні 2020 Мінцифри запустила новий Реєстр будівельної галузі.
На основі цих даних створили сервіси Urbandata та чатбот Dabibot, завдяки яким будь-хто може перевірити дозволи на будівництво.
А інвестори можуть уникнути вкладень у ризикові об’єкти нерухомості, скориставшись сервісами Monitor.Estate, Bild.ua. Також відкриті дані допомагають бізнесу цифровізуватися, убезпечувати себе від рейдерських атак та шахрайства.
Завдяки IT-інструментам реально подолати корупцію. Розвиток відкритих даних — пріоритет Мінцифри.
Адже це є основою прозорої цифрової держави, яку ми будуємо.

Додати коментар

Користувач:
email:





Red candlesticks fall,
A symphony of losses,
Fear grips the market.

- Fin.Org.UA

Новини

20:56 - Оновлено порядок оцінки стійкості банків і банківської системи
20:00 - Новини 8 липня: атаковані російські танкери
19:45 - Apple завойовує прихильність Трампа купуючи мікросхеми виробництва США на $30 мільярдів
19:35 - Кулеба оголосив про створення "національних бригад відновлення": що це значить
19:15 - Україна за одну ніч уразила 5 підстанцій та ключовий енергоміст з московії до Криму
18:43 - московія заборонила експорт дизелю і починає імпорт палива
18:30 - Львівський IT Кластер призначив нового CEO після спроби рейдерського захоплення попереднім
18:15 - Судовий розгляд правомірності рішення Національного банку про застосування заходу впливу до ПуАТ "КБ "АКОРДБАНК" триває
17:50 - Танкер Chevron був уражений біля берегів московія
17:31 - Застосовано заходи впливу до шести фінансових компаній
17:20 - Уряд спрямує три мільярда гривень на ліквідацію наслідків обстрілу Вишневого
17:12 - США нададуть Україні ліцензію на виробництво Patriot – Трамп
17:10 - Нацбанк показав курс долара та євро на 9 липня: ціна валюти продовжує падати
16:56 - МВФ знизив прогноз світового економічного зростання на 2026 рік до 3%
16:47 - ІТ-інтеграція до ЄС: ДПС та EU4PFM узгодили подальші кроки для євроінтеграції податкової системи України
16:43 - Понад 274 млрд грн надійшло до місцевих бюджетів: фінансові підсумки першого півріччя
16:43 - Засідання Комісії
16:38 - Щодо права на нарахування податкової знижки за витратами, понесеними на придбання акцій (інших корпоративних прав), емітентом яких є юридична особа, яка набула статус резидента Дія Сіті
16:37 - Хто є платниками орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності?
16:35 - Рентна плата за використання водних біоресурсів: до місцевих бюджетів платники Дніпропетровщини спрямували понад 2,7 млн гривень
16:34 - Результати опрацювання інформації, отриманої від ДПС України, сервісу «Пульс», державної установи «Урядовий контактний центр» та «Гарячої лінії голови Дніпропетровської ОДА»
16:33 - Понад 9,8 млрд грн ПДВ сплатили до загального фонду держбюджету платники Дніпропетровщини з початку року
16:32 - У Київраді зареєстровано проєкт рішення про докапіталізацію Київміськбуду
16:30 - московія атакувала газотранспортний об’єкт у Києві, загинув працівник ОГТС
16:30 - Як суди розглядатимуть санкційні справи
16:27 - Офіційне працевлаштування осіб з інвалідністю: законодавством передбачені знижені ставки єдиного внеску
16:24 - Надходження від платників єдиного податку до бюджетів громад Дніпропетровщини перевищили 3,8 млрд гривень
16:23 - Мобілізовані ФОПи можуть скористатися податковими пільгами
16:21 - Меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Е-кабінету надає можливість фізичним особам сплатити податки, збори та платежі
16:19 - Коли виникає право на отримання податкової знижки у частині процентів за користування іпотечним житловим кредитом


Більше новин