Парламент у першому читанні схвалив законопроект №4535 «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост»

03.03.2021 15:06 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Законопроектом, розробленим Мінрегіоном у співпраці з народними депутатами, пропонується внести зміни до закону про місцеве самоврядування у частині регулювання діяльності старост. «Саме старости мають бути головною комунікаційною ланкою між мешканцями громади та її керівництвом.
Тому дуже важливо, щоб люди мали змогу впливати на вибір кандидатури старости.
У новому законопроекті ми пропонуємо, щоб старост затверджувала місцева рада за поданням голови, але тільки після обов’язкового публічного обговорення усіх кандидатур у старостинському окрузі», – наголосив Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад та територій. Наразі старости призначаються радою громади за поданням голови.
При цьому подекуди ігнорується думка мешканців сіл і селищ, оскільки за чинним законодавством ради та голови громад не зобов’язані узгоджувати ці призначення з громадськістю. Законопроектом передбачається, що староста залишається посадовою особою.
При цьому документ пропонує перед внесенням кандидатури старости на розгляд ради громади, яка його затверджує і звільняє, обов’язково проводити громадське обговорення з мешканцями. Також виключається обов’язковість входження старости до складу виконавчого комітету ради.
Але він матиме право дорадчого голосу, бути присутнім на засіданні виконкому, на сесії, представляти інтереси мешканців свого округу.
Він також зможе надавати певні адміністративні послуги, завдяки чому мешканцям округу не потрібно буде їхати до центру громади.
Перелік послуг має визначити місцева рада. Документ також передбачає, що громади зможуть формувати старостинські округи, до складу яких входять села, селища та міста, що не є адміністративними центрами громад.
Кількість населення округу має становити 1500 осіб, що співвідноситься з найменшою громадою в країні.
Для громад гірських територій або територій з низькою щільністю населення можуть бути винятки з цього положення і вони зможуть сформувати менші округи. Староста не матиме права працювати за сумісництвом, зокрема й на громадських засадах, а також займатись підприємницькою діяльністю.
Проте у позаробочий час він може займатися викладацькою, науковою або творчою роботою. Нагадаємо, Інститут старост діє в Україні від 2015 року.
На вересень 2020 року в Україні було 3207 старост в територіальних громадах, з яких 800 – обрано.

Додати коментар

Користувач:
email:





Traders shout, sell, buy,
Prices fluctuate all day,
Stocks on the exchange.

- Fin.Org.UA

Новини

15:34 - Протягом якого періоду юридична особа має право подати уточнюючу податкову декларацію з плати за землю?
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 23.03.2026
14:19 - Ринок нерухомості у прифронтових областях: як змінились ціни та попит на житло за рік
14:15 - FlixBus запустив нові міжнародні маршрути з Києва до Вроцлава і Франкфурта
14:12 - Ціни на пальне зросли: скільки коштує бензин та ДП
14:00 - Визначено порядок встановлення вимог та обмежень до діяльності банків у межах безвиїзного нагляду із застосуванням ризик-орієнтованого підходу
13:50 - У "Сільпо" підрахували, скільки коштуватиме великодній кошик
13:35 - Переобладнанням транспортного засобу: алгоритм розрахунку податкової знижки
13:35 - московія заробила понад 7 мільярдів євро за два тижні завдяки війні в Ірані – ЗМІ
13:34 - Де можна ознайомитись з інформацією щодо мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої?
13:33 - Фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, припиняє її: в який термін подається податкова декларація про майновий стан і доходи?
13:32 - Чи необхідно ФОП – платникам ЄП першої, другої груп та третьої групи, які не є платниками ПДВ (крім е-резидентів), зберігати первинні документи?
13:32 - Гетманцев відреагував на податковий законопроєкт від Мінфіну
13:31 - Чи може працівник ЮО підписати реєстраційну картку для отримання кваліфікованих ЕДП, додавши при цьому засвідчену копію наказу на призначення?
13:30 - Надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю): визначення об’єкта оподаткування ПДФО
13:27 - Що є базою нарахування єдиного внеску для осіб, які отримують дохід за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць?
13:24 - Чи сплачується єдиний внесок, якщо рахунки платника заблоковано (арештовано)?
13:23 - Податковий календар на 23 березня 2026 року
13:21 - Від платників Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету надійшло 613,0 тис. грн частини чистого прибутку
13:20 - Дніпропетровщина: внесок до місцевих бюджетів від платників рентної плати за видобування надр місцевого значення – понад 3,3 млн гривень
13:18 - Туристичний збір: надходження від платників до місцевих бюджетів Дніпропетровщини зросли на понад 19 відсотків
13:18 - Захист критичної інфраструктури: уряд виділив 12,85 мільярда гривень
13:17 - У Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Електронні сервіси ДПС»
13:15 - Дніпропетровщина: системна комунікація з ветеранською спільнотою триває
13:13 - Деклараційна кампанія 2026 триває
13:12 - Податкова Дніпропетровщини: разом з платниками підвищуємо ефективність управління ризиками
13:11 - Відкритий діалог з бізнесом триває: адміністрування мінімального податкового зобов’язання
13:10 - Деклараційна кампанія 2026: Хто має подавати декларацію та які ставки
13:09 - Надходження туристичного збору зростають: бюджети отримали понад 72 млн грн
13:08 - Леся Карнаух: Платники отримали вже майже 69 тис. консультацій в Офісах податкових консультантів


Більше новин