Оподаткування доходу фізичної особи від продажу автомобіля

03.03.2021 09:38 | Fin.Org.Ua

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує. Пунктом 1 ст. 325 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІV із змінами та доповненнями (далі – ЦКУ) визначено, що суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи.
Фізичні та юридичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати (п. 2 ст. 325 ЦКУ).
Відповідно до п. 173.1 ст. 173 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відс., визначеною в п. 167.2 ст. 167 ПКУ.
Згідно з п. 173.2 ст. 173 ПКУ, як виняток із положень п. 173.1 ст. 173 ПКУ, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, не підлягає оподаткуванню.
Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року другого об’єкта рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, підлягає оподаткуванню за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 ПКУ.
Дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року третього та наступних об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда або іншого транспортного засобу підлягає оподаткуванню за ставкою 18 відс., визначеною п. 167.1 ст. 167 ПКУ.
 

👉      Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me

                  Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Stocks rise and they fall,
Tickers flash and then they stall,
Money changes all.

- Fin.Org.UA

Новини

18:15 - США нададуть 100 мільйонів доларів на ремонт конфайнмента Чорнобильської АЕС після атаки московія
17:55 - Для українців ціни на електроенергію до кінця жовтня не змінюватимуться
17:50 - Марченко розповів, чи може Україна відмовитися від впровадження ПДВ для ФОП
17:43 - Нацбанк показав курс долара та євро на четвер 30 квітня
17:15 - Україна ввела санкції проти суден тіньового флоту московія та причетних до викрадення українських дітей
16:44 - Падіння ціни на нафту швидко перекрила премія за ризик – ЗМІ
16:42 - У Держстаті розповіли про збільшення середньої зарплати у березні
16:30 - Кому вигідні нікотинові заборони
16:25 - З реєстру колекторських компаній виключено одну установу
16:15 - "Українська правда" запускає підписку: що зміниться для читачів
16:10 - "Укргазвидобування" перерахувало 5,4 мільярда рентної плати: які суми отримали регіони
16:04 - Ключові рішення НКЦПФР від 29.04.2026
15:58 - На Чернігівщині відремонтували житло: допомогла Латвія
15:37 - Одеський завод у суді вимагає від московії відшкодувати збитки
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 30.04.2026
15:11 - Міжнародний реєстр збитків відкриває нові категорії подачі заявок для бізнесу
15:01 - НКЦПФР та AMF посилюють співпрацю у сфері нагляду та захисту інвесторів
15:00 - Міністерство енергетики підбиває підсумки перших 100 днів роботи нової команди
14:55 - Європейці судновласники скорочують перевезення російських нафтопродуктів – ЗМІ
14:45 - Вода в економіці України: результати 2025 року
14:45 - Прокуратура ініціює арешт російського судна з викраденим українським зерном в Ізраїлі
14:30 - 976 років за ґратами. Кого і як карає антикорупційна вертикаль
14:30 - Світові ціни на сільськогосподарські продукти досягли дворічного максимуму: причини
14:26 - Рада підтримала законопроєкт про "зелену" енергетику
14:00 - Денис Шмигаль: підготовка до наступної зими є одним із ключових пріоритетів у зміцненні енергетичної стійкості України
13:59 - Будівництво на території найстарішої лікарні Києва: прокуратура оскаржує інвестдоговір
13:45 - Україна приєдналася до глобальної програми BIOFIN для фінансування відновлення біорізноманіття
13:41 - "Київміськбуд" оновив наглядову раду
13:40 - СБУ уразила нафтоперекачувальну станцію біля Пермі в московії
13:35 - Азійські виробники чіпів "підігріли" акції на ринках, що розвиваються – ЗМІ


Більше новин