Оволодіння ключовими компетентностями - основний критерій якості освіти для учнів та батьків. ДСЯО представила результати дослідження

02.03.2021 18:06 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

2 березня Голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак взяв участь у засіданні колегії Міністерства освіти і науки України, на якому представив результати дослідження «Що думають про якість роботи школи і якість освіти директори шкіл, учні, їхні батьки та освітні експерти». «Директор школи є управлінцем, а отже, й відповідальним за все, що відбувається в закладі, зокрема щодо результатів, яких досягають учні та вчителі.
Однак реальність інша: лише 32% директорів вказали на свою вирішальну роль у забезпеченні якості освітньої діяльності школи, а 39% взагалі переклали її на вчителів.
Отже, у школах потрібно дійти спільного розуміння якості освіти, визначивши стратегічну функцію директора як партнера вчителя, учнів, їхніх батьків в освітньому процесі», — зазначив Руслан Гурак. Серед чинників, що впливають на якість освіти, лише 27% директорів шкіл відзначили налагоджені управлінські процеси, а 14% — роботу керівника над розвитком закладу.
Такі дані засвідчують, що директори недостатньо оцінюють свою роль у розбудові внутрішньої системи забезпечення якості освіти в школах. Найважливішим критерієм якості освіти усі респонденти визначили оволодіння учнями ключовими компетентностями: 81% директорів шкіл; 71% учителів; 70% учнів; 50% батьків. Розуміння компетентностей, необхідності їх набуття свідчать про сприйнятливість концепції Нової української школи.
Зокрема, таку її складову, як комфортне освітнє середовище і позитивний мікроклімат, виокремлено серед важливих чинників якісної освіти.
Найбільше доброзичливі взаємини з учителями, взаємоповагу і відсутність булінгу цінують учні (78%). Критеріями, що вказують на якісну школу, учні в першу чергу обрали: доброзичливі взаємини між учнями та вчителями (78%); цікаві уроки (54%); професійність учителів (47%). Учні найбільш відповідальними за якість освіти назвали самих себе (58%).
У відповідях учнів також спостерігається орієнтованість на результат: у топ-критеріїв якості для них — високі бали ЗНО (49%) та навчання, середній бал атестата. Якість освіти у школі, на думку батьків, вчителів і директорів, передовсім формують: співпраця між учасниками освітнього процесу; безпечне для дітей середовище (відсутність булінгу/цькування або дискримінації за ознакою статі, релігії, доходів родини, місця проживання тощо); кваліфікація педагогічних працівників; комфортне психологічне середовище. Більше читайте на офіційному веб-сайті Державної служби якості освіти.

Додати коментар

Користувач:
email:





Гроші - не корінь зла, але й не листя
Гроші - це просто засіб, щоб жити
Але, якщо взяти ізлишок, то
З морокою дістанеться тобі, бо...

- Fin.Org.UA

Новини

16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 06.04.2026
15:20 - Стейблкоїни: чи стане 2026 роком масового прийняття
15:20 - НБУ позбавив ліцензій дві кредитні спілки
15:11 - Наслідки "пального" стрибка: світові ціни на продукти зростають другий місяць
14:56 - На Київщині картонно-паперовий комбінат зупинився після ударів московія
14:50 - Найбільший газовий завод ОАЕ знову повністю зупинився
14:33 - Молдова суттєво наростила відновлювану енергетику: лідирує сонячна генерація
14:27 - Енергетична криза: єврокомісар розповів про "найгірший сценарій"
14:22 - Агросем став ексклюзивним імпортером метеостанцій METOS® від Pessl Instruments в Україні
14:15 - У застосунку УЗ відтепер можна придбати квитки на приміські поїзди західних областей
14:10 - Зірвали куш: США рекордно наростили експорт газу після початку війни в Ірані
13:53 - Україна оцінить перспективи видобутку геотермальної енергії на Закарпатті
13:45 - Двом кредитним спілкам відкликано ліцензії та виключено їх з Державного реєстру фінансових установ
13:42 - У березні ціна на електроенергію для бізнесу "на добу наперед" знизилась на 26%
13:35 - В Україні знов стрімко збільшується попит на електромобілі – за місяць ринок зріс вдвічі
13:21 - Назвали найпопулярніші нові моделі авто, кількість яких в Україні збільшилася у березні
13:00 - НБУ поліпшив умови для збору коштів для лікування за кордоном та врегулював розрахунки Американсько-Українського інвестиційного фонду
13:00 - NBU Improves Conditions for Raising Funds for Treatment Abroad and Regulates Settlements by U.S.–Ukraine Reconstruction Investment Fund
12:45 - У березні повітряні тривоги "з’їли" 18,6% робочого часу торговельних центрів
12:39 - Зеленський розповів про фінансові законопроєкти, за які треба терміново проголосувати
12:31 - Трамп оголошує про введення нових мит на фармацевтичні препарати
12:30 - Чого хоче покупець?
12:28 - Який алгоритм входу до Електронного кабінету із застосуванням ключа Дія. Підпис?
12:26 - Трудові відносини: надомна та дистанційна робота
12:25 - Пріоритетні заходи НСД спрямовані на модернізацію податкового адміністрування
12:24 - Податковий комплаєнс – допомога бізнесу від ДПС
12:22 - Нові рахунки для сплати податків у 2026 році: корисно знати платникам
12:21 - Комплаєнс-менеджер – особистий податковий консультант платника податків
12:17 - Інформаційна акція у Покровському ЦОПі
12:16 - Інформаційна акція в Павлоградській ДПІ


Більше новин