НСЗУ: Порядок реалізації Програми медичних гарантій у 2021 році

02.03.2021 16:00 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Бюджет Програми медичних гарантій-2021 становить 123,5 млрд грн.
Усі тарифи збільшили в межах коштів Державного бюджету.  Національна служба здоров’я України опублікувала оголошення про укладення договорів про медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій у 2021 році.
Станом на сьогодні, розміщено 5 оголошень за напрямом первинної, екстреної медичної допомоги та медичної реабілітації.
НСЗУ чекає погодження від Міністерства охорони здоров’я вимог за іншими пакетами медичних послуг.
Щойно вимоги буде погоджено, НСЗУ опублікує оголошення за іншими напрямами. Бюджет Програми медичних гарантій-2021 становить 123,5 млрд грн.
Така сума визначена у законі “Про Державний бюджет України у 2021 році”. В межах цієї суми: майже 14 млрд грн передбачено на екстрену медичну допомогу. 20 млрд 700 млн грн - на первинну; близько 10 млрд грн - на медичну допомогу пацієнтам з COVID-19; 4 млрд 700 млн грн - на лікування онкологічних захворювань; близько 6 млрд грн на медичну допомогу вагітним, роділлям, породіллям та новонародженим; 3 млрд 700 млн грн - на лікування пріоритетних серцево-судинних захворювань, зокрема інфаркти та інсульти; майже 3 млрд грн - на лікування пацієнтів із нирковою недостатністю в амбулаторних умовах. Усі тарифи у Програмі медичних гарантій-2021 збільшили в межах тих коштів, які виділили у державному бюджеті.
Тарифи відображають фактичні витрати закладів на надання тієї чи іншої допомоги і є достатніми для надання якісної послуги. У проекті Програми медгарантій на 2021 рік передбачено 35 пакетів медичних послуг, в тому числі пакет вакцинації від COVID-19.
Три пакети медичних послуг нові, ще п’ять - виокремлені із існуючих пакетів медичних послуг.
Для пацієнтів таке розширення Програми медичних гарантій означатиме зручніший та зрозумілий маршрут за цими послугами. Тарифи затверджені постановою Кабінету Міністрів № 133 від 15 лютого 2021 р. За одним з найвищих тарифів у Програмі медичних гарантій оплачується неонатальна допомога.
Оплата за цю пріоритетну послугу зараз становить 98 тис.
500 грн, а з квітня зросте до 135 тис.
грн (за умови, що у закладі функціонує виїзна неонатальна бригада). Тариф, який платитиме НСЗУ за лікування гострого мозкового інсульту буде залежати від наданої допомоги.
У разі проведення ендоваскулярних втручань - це сучасний метод видалення згустку крові, який підвищує шанси на повноцінне одужання  - тариф становитиме понад 97 тисяч.
 Вартість лікування інсульту з використанням тромболітичної терапії становитиме 42 тис.
грн.
 Зараз тариф на лікування інсульту єдиний і становить майже 27 тис.
грн. Серед нових пакетів у 2021 році - лікування пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями.
Цю медичну допомогу виділили в окремий пакет, адже пацієнти з цими діагнозами потребують тривалої та дороговартісної медичної допомоги в особливих умовах. Тариф за лікування одного пацієнта з онкогематологічними захворюваннями становитиме понад 54 тис.
грн.
До нього застосовуються коригувальні коефіцієнти.
За лікування дітей цей коефіцієнт становить 3 цілих 8 тисячних.Тобто за лікування дітей заклад отримуватиме втричі більше коштів. Також порівняно з минулим роком  збільшили тарифи на хіміотерапевтичне та радіологічне лікування, паліативну допомогу та інші напрями. Серед нових пакетів Програми медичних гарантій 2021 -  готовність до реагування на інфекційні захворювання та епідемії.
Цей пакет дозволить забезпечити стабільність роботи інфекційних відділень та закладів.
А також - інфекційну готовність країни на необхідному рівні.
Договір на цей пакет укладатимуть визначені заклади.
Вони отримуватимуть 764 тис.
грн в місяць. Національна служба здоров’я України оприлюднила оголошення про укладення договорів за напрямом вакцинація проти COVID-19.
НСЗУ укладатиме договори за цим пакетом із медичними  закладами, які будуть у переліку, визначеному керівником робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації державного рівня через розповсюдження COVID-19. На першому етапі вакцинації у цих закладах будуть сформовані мобільні команди.
 У перший місяць роботи команди на одну мобільну команду НСЗУ виплачуватиме 8 тис.
грн.
Ці кошти мають спрямувати для забезпечення готовності до проведення вакцинації.
Далі оплату надавачі послуги будуть отримувати за результатами роботи.
Тобто за фактичну кількість провакцинованих осіб: 25 грн за першу дозу введеної вакцини і 60 грн за другу.
Інформацію про здійснену вакцинацію надавачі вноситимуть до електронної системи охорони здоров’я і тільки на підставі цієї інформації НСЗУ здійснюватиме оплату за фактично надані послуги. Важливий фокус Програми медичних гарантій 2021 - наближення медичної допомоги до пацієнта.
Тому ми вводимо новий пакет для мобільних психіатричних команд, які зможуть надавати допомогу пацієнту вдома.
Після завершення гострого перебігу хвороби пацієнти можуть продовжувати лікування вже амбулаторно.
І цього року ми хочемо дати їм таку можливість. Згідно із стратегією розвитку протитуберкульозної служби, у 2021 році до цієї роботи долучиться первинна ланка.
Для цього ми запроваджуємо спеціальний пакет.
Укладати договір на супровід пацієнтів з туберкульозом центри первинної допомоги будуть за бажанням. Пацієнтів із туберкульозом фтизіатр спрямовувати до тих сімейних лікарів, які мають відповідну кваліфікацію, а центр, у якому вони працюють, договір із НСЗУ.
 Йдеться про пацієнтів, які можуть лікуватися амбулаторно і не виділяють бактерію туберкульозу, тобто не можуть передати її іншим людям. Цього року НСЗУ запропонувала ввести доплату за результат виконання договору.
За пріоритетними напрямами, ми пропонуємо впливати на якість медичної допомоги через дотримання маршруту пацієнтів.
Центр екстреної медичної допомоги отримає більше коштів, якщо бригада доставлятиме пацієнта до того закладу, який має договір з НСЗУ на лікування інсульту та інфаркту. Індикатори якості будуть і для первинної медичної допомоги.
Вони стосуватимуться виконання першого щеплення вакциною КПК дітей до 6 років. Тож медичні заклади, які з квітня мають намір працювати за Програмою медичних гарантій, мають подати свої пропозиції на ті пакети послуг, за яким планують надавати медичну допомогу.
Ті заклади, що відповідають вимогам в оголошенні, зможуть укласти договір і отримуватимуть оплату за договором з НСЗУ. Сума договору для медзакладів буде розраховуватися на основі кількості послуг, яку вони надавали у 2020 році та внесли в електронну систему охорону здоров’я.

Додати коментар

Користувач:
email:





Нафта дешевшає,
Гроші падають з небес,
Лишаючи слід за собою

- Fin.Org.UA

Новини

15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 07.08.2026
15:18 - До уваги платників рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України!
15:12 - Який розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності?
15:10 - Чи переноситься граничний строк сплати авансового внеску з військового збору для ФОП – платників єдиного податку (І, ІІ та ІV групи), якщо останній день строку сплати припадає на вихідний?
15:08 - Уповноважена особа може подати за фізичну особу заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування
15:05 - Фізична особа отримала товар від юридичної особи зі знижкою звичайної ціни: що з оподаткуванням доходу?
15:04 - Порядок заповнення табличної частини РК, що складається продавцем у випадках повернення ним суми авансу/повернення йому товарів
15:01 - До уваги платників внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю!
14:56 - Чи оприлюднюється у період дії воєнного стану на вебпорталі ДПС інформація щодо платників податків, у яких є податковий борг?
14:55 - Договір про надання бухгалтерських послуг (аутсорсинг) з аудиторською фірмою: чи має право працівник фірми підписувати в електронному вигляді податкову звітність суб’єкта господарювання?
14:54 - До уваги платників екологічного податку!
14:53 - ФОП на загальній системі оподаткування отримав суми неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди (в т.ч. за рішенням суду) за невиконання договорів: чи є дохід?
14:51 - Чи потрібно ФОП повторно подавати Заяву за ф. № 20-ОПП у разі зміни прізвища?
14:51 - Які документи необхідно подати до контролюючих органів у разі виникнення змін в облікових даних СГ?
14:49 - ФОП – платник єдиного податку придбаває сільськогосподарську продукцію у фізичної особи: як оформити?
14:48 - Транспортний податок: від юридичних осіб до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надійшло понад 6,8 млн гривень
14:46 - Дніпропетровщина: за видобування нафти платники рентної плати сплатили до місцевих бюджетів понад 2,3 млн гривень
14:45 - Від платників Дніпропетровщини надходження ПДФО до загального фонду держбюджету перевищили 8,0 млрд гривень
14:42 - Дніпропетровщина: про ветеранське підприємництво, безбар’єрність та податкові сервіси під час зустрічі з платниками Славгородської громади
14:41 - Податківці Дніпропетровщини – про ризики «дроблення бізнесу» та чесну конкуренцію
14:40 - ВПО можуть отримати податкову знижку за витрати на оренду житла: які документи необхідні
14:39 - Леся Карнаух: Громади мають активніше працювати над розширенням бази оподаткування – це додаткові ресурси для розвитку
14:35 - Світ може зіткнутися з хвилею продовольчої інфляції – FAO
14:00 - Норвегія надала двом регіонам України енергетичне обладнання
14:00 - Коли в Україні з’явиться регулювання віртуальних активів?
14:00 - PUMA оцінила втрати внаслідок знищення Росією її складських запасів
13:55 - Іран збереже широкий контроль над Ормузькою протокою за угодою з Оманом – ЗМІ
13:36 - На повернення світла херсонцям знадобиться кілька днів – голова ОВА
13:10 - Британці ухвалили новий пакет санкцій проти московії: хто потрапив до нього
13:02 - Алекс Кім, SVT Products GmbH: Задача сучасної пожежної безпеки – зберегти працездатність об’єкта


Більше новин