Мінфін видав Узагальнюючу податкову консультацію щодо окремих питань оподаткування ПДВ деяких операцій на період дії карантину

02.03.2021 13:54 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Неоднозначне тлумачення податкового законодавства є причиною податкових спорів між платниками податків та контролюючими органами.
Для вирішення цих спірних питань Міністерство фінансів використовує механізм податкових роз’яснень - Узагальнюючі податкові консультації (УПК), підготовлені з урахуванням рекомендацій та пропозицій Експертної ради з питань підготовки УПК при Мінфіні. Наказом Мінфіну затверджено Узагальнюючу податкову щодо окремих питань оподаткування податком на додану вартість (ПДВ) операцій з постачання послуг з надання в оренду нерухомого державного майна на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. У чому суть? Консультація надає відповідь на питання визначення бази оподаткування ПДВ операцій з надання послуг оренди державного нерухомого майна у зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 15.07.2020 № 611 «Деякі питання сплати орендної плати за державне майно під час дії карантину» (далі – постанова № 611), пунктом 1 якої визначено, що на період дії карантину, орендна плата за користування нерухомим державним майном за переліками, що визначені постановою № 611, становить: 50% суми нарахованої орендної плати; 25% суми нарахованої орендної плати; звільняються від орендної плати. Зокрема, роз’яснено, що для операцій з надання в оренду державного майна у період дії карантину, вартість яких визначається згідно з положенням постанови № 611, база оподаткування ПДВ визначається за договірною вартістю такої оренди, встановленої із застосуванням механізмів державного регулювання, а саме граничної ціни. З текстом УПК можна ознайомитися за посиланням.

Додати коментар

Користувач:
email:





Фінансові ризики –
Щоденні випробування
Для інвесторів

- Fin.Org.UA

Новини

15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 30.03.2026
14:21 - Переорієнтація агросектору: Україна збільшить експорт ріпакової олії у 2,7 раза
14:09 - Благодійна ініціатива: Юрій Гордієнко про важливі акценти під час війни
14:00 - Ощадбанк п'ятий рік поспіль визнано найкращим преміальним банком в Україні за версією Euromoney
13:39 - Нацбанк замовив броньованих інкасаторських автівок майже на 100 мільйонів
13:31 - Комісія з виборів голови Митної служби визначила фіналістів конкурсу: обидва з НАБУ
13:20 - Як не "влетіти" на інвестиціях
13:20 - Кремль очікує на "великі добровільні внески" від олігархів – ЗМІ
13:10 - В Одесі для 43 тисяч родин відновили електропостачання після ворожих обстрілів
13:00 - Агробізнес без права на помилку: чому фермери переходять від експериментів до системних рішень
13:00 - Уряд хоче розширити "СвітлоДім": де може запрацювати програма
12:55 - До уваги роботодавців!
12:54 - Перевіркою встановлено, що під час виплати доходу (авансу) найманому працівнику нараховано та утримано зменшену суму ПДФО: відповідальність податкового агента
12:54 - За яким ідентифікатором форми подається форма № 5-дс як додаток до Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації?
12:53 - Чи має право покупець включити до податкового кредиту податкову накладну, яка була зареєстрована в ЄРПН через рік після її складання?
12:52 - В якому порядку виробники електричної енергії заповнюють декларацію з акцизного податку у період дії воєнного стану?
12:52 - Протягом якого терміну ФО - контролююча особа зобов’язана надати письмовий аудиторський висновок, що підтверджує фінансову звітність КІК, на запит контролюючого органу?
12:50 - Вимоги до оформлення звернень платників на отримання ІПК в паперовій або електронній формі
12:50 - Чи може платник отримати інформацію щодо стану розрахунків за податками, зборами та єдиному внеску за його письмовою заявою?
12:49 - Податковий календар на 30 березня 2026 року
12:49 - Фізичні особи – платники туристичного збору спрямували до місцевих бюджетів Дніпропетровщини майже 1,6 млн гривень
12:48 - Єдиний податок: від сільськогосподарських товаровиробників до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надійшло майже 122,2 млн гривень
12:48 - З ввезених товарів до загального фонду держбюджету надходження акцизного податку від платників Дніпропетровщини зросли більш ніж на 55%
12:47 - На Дніпропетровщині триває системна робота з бізнесом щодо формування прозорого конкурентного середовища
12:46 - Системна комунікація податкової Дніпропетровщини з територіальними громадами – один із суттєвих факторів наповнення місцевих бюджетів
12:46 - Деклараційна кампанія 2026: коли та як сплачувати податки?
12:45 - 1,2 млн адмінпослуг надано податковою за два місяці: які сервіси найпопулярніші
12:45 - Банки України показали актуальний курс валют на 27 березня
12:42 - Продаж одного легкового автотранспорту на рік: без податків і звітності
12:40 - Команда ДПС та бізнес Черкащини обговорили дроблення бізнесу, ПДВ та ризикові операції


Більше новин