Михайло Тітарчук: У 2020 році ДПС змогла подолати негативну тенденцію щодо зростання податкового боргу

02.03.2021 10:27 | Fin.Org.Ua

Протягом 2020 року команда ДПС вперше змогла подолати негативну тенденцію, яка мала місце протягом останніх років, щодо зростання податкового боргу та забезпечити його скорочення на 19,6 млрд грн. Про це розповів заступник Голови ДПС Михайло Тітарчук під час презентації Публічного звіту ДПС за 2020 рік.
«На початку 2020 року сума податкового боргу складала 123 млрд 600 млн грн, що більше ніж, наприклад, бюджет Міноборони, МВС, Міністерства охорони здоров’я. На початок 2021 року борг вже складав 104 млрд грн. Це дало змогу додатково залучити до бюджету такі необхідні під час пандемії кошти», – наголосив Михайло Тітарчук.
Він також поінформував, що за ініціативи Президента України Верховною Радою України було прийнято 4 грудня 2020 року закон № 1072, застосування норм якого дозволило платникам, у яких загальний обсяг боргу не перевищував 3060 грн, подати заяву на його списання. Так, якщо станом на 1 січня 2020 року податковий борг мали 4 млн 154 тис. громадян, то на 1 січня 2021 року їх кількість скоротилася до 834,9 тисячі. 
«Реалізація цієї норми насамперед забезпечила підтримку майже 3,7 млн громадян під час пандемії шляхом спрощення їх податкового боргу на суму 1,2 млрд. Це була командна робота і ми дякуємо за співпрацю Міністерству фінансів, Кабінету міністрів України, профільному комітету ВР та Офісу Президента України», – зазначив заступник Голови ДПС.
Михайло Тітарчук відзначив і позитивну динаміку ДПС щодо формування судової практики і у судових спорах.
Так, за підсумками  2020 року внаслідок виграшу судових справ до бюджету надійшло 6 млрд грн, що порівняно з 2019 роком у 4,2 раза більше. На користь ДПС судами різних інстанцій ухвалено 1 163 остаточних рішень по оскарженню платниками податкових нарахувань, що фактично в 1,5 раза більше ніж у 2019 році, а сума по них складає 6,3 млрд, що в 4,4 раза більше 2019 року.
Протягом 2020 року ДПС розглянула 21399 податкових повідомлень рішень на загальну суму 58 млрд 175 млн. З них залишено без змін 74%. Це 15 тис. 907 податкових повідомлень-рішень на загальну суму 48 754 млн гривень.
Водночас, за словами Михайла Тітарчука, у 2020 році  надійшло менше скарг ніж у 2019 році, а рівень скасування оскарження рішень контролюючих органів зріс на 6 %.
           
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Forex fluctuations
Currency values in flux
Invest with caution

- Fin.Org.UA

Новини

11:35 - В Україні у поїздах далекого сполучення з'явиться Wi-Fi
11:26 - У центрі Києва під асфальт частково провалився тролейбус: тимчасово перекрили рух
11:20 - Знеструмлення лікарень заборонене, ситуацію у Львові перевірять – Свириденко
11:00 - Трамп змушує Венесуелу вигнати Китай і Росію та працювати по нафті виключно з США – ABC
10:35 - Експорт ІТ-послуг приніс Україні майже 6 мільярдів доларів за 11 місяців
10:31 - У Львові заживлюють критичну інфраструктуру після розмови Садового зі Свириденко
10:25 - Увага! З 01.01.2026 відкрито новий рахунок за кодом класифікації доходів бюджету 50070100 «Кошти, що надходять від сплати роботодавцями внеску, штрафів та пені за несплату чи за порушення порядку сплати такого внеску»
10:24 - Доступ до публічної інформації: з початку 2025 року податківцями Дніпропетровщини опрацьовано 335 запитів
10:22 - Результати опрацювання інформації, отриманої від ДПС України, сервісу «Пульс», державної установи «Урядовий контактний центр» та «Гарячої лінії голови Дніпропетровської ОДА»
10:21 - Фахівцями податкової служби Дніпропетровщини протягом 2025 року розглянуто 1 013 звернень громадян
10:19 - Чи можуть бути платниками єдиного податку другої або третьої групи ФОПи, які здійснюють охоронну діяльність?
10:17 - До уваги платників, які обирають спрощену систему оподаткування!
10:16 - Яким чином здійснюється автоматичне стягнення податкового боргу з використанням електронних платіжних інструкцій на стягнення коштів в електронній формі?
10:15 - До уваги платників ПДВ!
10:15 - З 1 січня рівень локалізації у публічних закупівлях зріс до 30%
10:13 - Фізичною особою одержано дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є самозайнятою особою: порядок сплати ПДФО
10:12 - За спецвикористання води платники Дніпропетровщини сплатили до місцевих бюджетів понад 107,7 млн грн рентної плати
10:09 - Збір за паркування транспортних засобів: платники Дніпропетровщини поповнили місцеві бюджети на понад 48,4 млн гривень
10:08 - Понад 19,5 млрд грн ПДВ спрямували платники Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету
10:06 - Охоронна діяльність і єдиний податок: що змінюється з 1 січня 2026 року
10:05 - Учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни тепер мають право на податкову знижку за оренду житла
10:05 - московіяни атакували підприємство у Кривому Розі
09:50 - В Славутичі відновили електропостачання
09:24 - У Львові відключили частину критичної інфраструктури від світла через нові правила уряду
09:20 - На Черкащині ворожі БпЛА пошкодили будівлі кількох підприємств
09:00 - Трамп: Венесуела передасть США до 50 млн барелів нафти
08:00 - Як вкрасти у держави 29,2 мільйонів доларів, повернути половину і залишитись на свободі
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 07.01.2026
05:29 - Міністр розвитку громад Кулеба: Цвинтар – єдине, що зараз об’єднує нашу країну
23:00 - Накази Міністерства енергетики України


Більше новин