Держспецзв’язку про результати діяльності за минулий рік та плани на поточний

01.03.2021 16:54 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України прозвітувала про результати діяльності за минулий рік та окреслила плани на 2021 рік. Участь у прес-конференції, яка відбулася в ІА «Укрінформ» 26 лютого, взяли: Голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Юрій Щиголь, перший заступник Голови Служби Дмитро Маковський, заступники Віктор Жора, Олександр Потій і Володимир Трофименко. Голова Держспецзв’язку Юрій Щиголь повідомив, що Держспецзв’язку на сьогодні відповідно до Закону України виконує 92 функції: «Ми відповідаємо за спеціальний зв’язок, фельд"єгерський зв’язок, користування радіочастотним ресурсом України, поштовий зв’язок спеціального призначення, криптографічний і технічний захист інформації, кіберзахист та багато інших сфер».
Голова додав, що «Служба – це пасок безпеки держави».  Під час заходу презентовано ключові результати роботи за 2020 рік: - розпочато розбудову базового сегмента транспортної платформи Національної телекомунікаційної мережі: перша та друга черги готові до введення в експлуатацію, третя черга – в дослідній експлуатації; - відбулося перезавантаження Концерну радіомовлення, радіозв"язку та телебачення (КРРТ): з 24 філій Концерну скоротили до 7; проведено повний аудит всіх договорів – належно спрямували фінансування (економія 20 млн\рік); - у рамках реформи Концерну: завершено договори з компанією «Інтертелеком» і Службі передано потужне обладнання, а також на базі КРРТ створено свій державний мх7 Мультиплекс, запуск якого планується в цьому році; - стартувала розбудова системи кіберзахисту об"єктів критичної інфраструктури – Урядом затверджено постанови, згідно з якими визначено механізми та критерії віднесення об’єктів до об’єктів критичної інфраструктури, категорій критичності.
Головний критерій – порушення стабільної роботи цих об’єктів може призвести до надзвичайних ситуацій або небезпеки для держави.  На 2021 рік планується завершити ряд розпочатих ініціатив минулого року, як-от завершення реформування КРРТ та розбудова НТМ, також виокремлено наступні  вектори, які безпосередньо впливають на реформування системи кіберзахисту та кібербезпеки країни: - створення Національного центру резервування державних інформаційних ресурсів (копіювання даних, які потрібні для роботи інформаційних систем та їх надійне зберігання) – Держспецзв’язку забезпечить функціонування Центру, в тому числі законодавче врегулювання, технічне адміністрування, розвиток і модернізацію об’єктів Національного центру; - захист об’єктів критичної інформаційної інфраструктури України через нові стандарти, вимоги та кращі практики захисту, а також аудити захищеності і постійний моніторинг кібербезпеки за допомогою сенсорної інфраструктури і реагування на кіберінциденти 24/7; - захист державних інформаційних ресурсів від кібератак через модернізацію існуючої системи кіберзахисту, впровадження системи активної кібербезпеки – захист від ddos-атак, а також покращення системи виявлення вразливостей і впровадження сервісу (послуг) кіберзахисту; - посилення кібербезпеки державних структур, у тому числі через навчання кожного користувача державних інформаційних ресурсів, а також осіб, відповідальних за їх захист – підвищення їхньої свідомості щодо кібербезпеки. Юрій Щиголь наголосив на актуалізації питання кібербезпеки та кіберзахисту України на даний момент: «Реформа будь-якої галузі у сучасних умовах неможлива без широкого застосування сучасних ІТ-технологій, що потребує також паралельної роботи над забезпеченням кіберзахисту та кібербезпеки цих процесів.
Окрім того, в умовах глобальної пандемії всі почали працювати, спілкуватися і жити у гібридному форматі офлайн/онлайн – це все сильно впливає на безпеку організацій, галузей та країни в цілому.
І наше завдання – наздогнати в кібербезпеці те, що вже було втрачено, а також пришвидшитися, щоб вийти на один рівень з цифровізацією життя».

Додати коментар

Користувач:
email:





Diversify risk,
Don't put all your eggs in one,
The market takes all.

- Fin.Org.UA

Новини

17:00 - В Міненерго пояснили, чому тривалість відключень світла в різних регіонах відрізняється
16:45 - Рада провалила призначення Шмигаля міністром енергетики
16:40 - Як відкрити ресторан
16:37 - Ліквідація банків: за рік продано активів на 1,5 мільярда гривень – ФГВФО
16:10 - В Україні стартує програма підтримки фермерів трьох прифронтових областей
16:04 - Україна та ООН попросять донорів про додаткове фінансування через обстріли енергетики
15:55 - Міжнародний тиск скоротить нафтові доходи московія на 30 мільярдів доларів – Зеленський
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 14.01.2026
15:25 - В частині приміщень Нацкомісії з цінних паперів полопали труби системи опалення
15:24 - У Чорному морі невідомі дрони атакували чотири танкери – ЗМІ
15:23 - Міністр економіки прокоментував закриття супермаркетів через відключення світла
15:10 - В окремих районах Києва будинки підключають до генераторів великої потужності
15:01 - Американсько-український стартап Haiqu залучив 11 мільйонів доларів інвестицій
14:37 - Мерію у Вишневому під Києвом за 270 мільйонів збудує фірма виховательки дитсадка – Bihus.Info
14:25 - Рада ухвалила законопроєкт про житлову реформу: що вона передбачає
13:58 - У Києві призупинено наземного електротранспорту
13:53 - Рада звільнила Федорова з посади міністра цифрової трансформації
13:45 - Армія московія поцілила по енергооб'єктах Запоріжжя: поранено двох працівниць
13:40 - Аукціон із приватизації одного з найбільших хімічних компаній України знову зірвався
13:30 - У системі е-ТТН зареєстрували перші електронні товарно-транспортні накладні
13:29 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
13:15 - Ворожа атака поранила двох залізничників на Донеччині
13:00 - Фермери протестують у Парижі, щоб зупинити аграрну угоду ЄС з Південною Америкою
13:00 - У Києві без тепла залишаються близько 500 будинків – КМДА
12:40 - Rozetka контролює 76% виручки у онлайн-ритейлі
12:30 - Ритейл під напругою: чому енергонезалежність - це нова реальність, а банк - вже не просто каса
12:30 - ДБР затримало митника, який заробляв на контрабанді iPhone
12:15 - Торік попит на гібридні авто в Україні зріс на третину: найпопулярніші моделі
12:10 - Фінансовій компанії відкликано ліцензію через визнання її ділової репутації небездоганною
12:05 - На Київщині низка супермаркетів не працює через перебої з електропостачанням


Більше новин