У 2020 році безоплатну допомогу у складних неонатальних випадках отримали понад 2 800 немовлят

01.03.2021 16:54 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

За надання допомоги дітям, які народилися з масою тіла до 1 500 г, у новій Програмі медичних гарантій встановлено найвищий тариф. В Україні щороку передчасно народжується приблизно 20 тисяч немовлят, тобто кожен 15-й новонароджений.
На ліки для підтримки перших місяців життя, виходжування та реабілітацію цих немовлят необхідно дуже багато коштів.
До впровадження Програми медичних гарантій, практично усі фінансові витрати лягали на родини.
Щоб врятувати немовлят, які народилися раніше, батьки мали збирати суми, які сягали понад сто тисяч гривень.
Для більшості українських сімей це були катастрофічні витрати. Із впровадженням в Україні Програми медичних гарантій кожне немовля, яке народилося передчасно або зі складною неонатальною патологією, отримує безоплатну медичну допомогу у повному обсязі.
Ця допомога визначена пріоритетною послугою.
Вона є безоплатною для родини.  У січні цього року в Україні отримали безоплатну допомогу у складних неонатальних випадках вже 3 122 новонароджених.
А у минулому році - з квітня по грудень -  28 804 дитини. Національна служба здоров’я уклала договори зі 118 медичними закладами на надання неонатальної допомоги новонародженим у складних випадках.
Станом на сьогодні вони отримали від НСЗУ за надання цієї медичної послуги понад 221 млн грн. За надання допомоги дітям, які народилися з масою тіла до 1 500 г, у Програмі медичних гарантій встановлено найвищий тариф - 98 500 тис.
грн.
У першому кварталі 2021 року цей тариф зберігається. Якісна перинатальна допомога знижує рівень малюкової смертності, а рання реабілітація - дитячу інвалідизацію та розвиток хронічних захворювань.
Безоплатна медична допомога з перших хвилин життя передчасно народженого малюка істотно знижує фінансове навантаження на родину. До безоплатного пакета допомоги у складних неонатальних випадках включено: інтенсивну терапію новонароджених та їх виходжування; цілодобовий лікарський та медсестринський догляд; респіраторну підтримку; парентеральне харчування; лабораторні та інструментальні дослідження; офтальмологічний та аудіологічний скринінг для недоношених немовлят; вакцинація згідно з Національним календарем профілактичних щеплень. До тарифу включені ліки, які входять у Національний перелік лікарських засобів, та  вартість медичних виробів та витратних матеріалів. Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках залишається пріоритетним напрямком і в Програмі медичних гарантій у 2021 році. Наша мета – безпека матері та дитини.
Тож у новій Програмі медичних гарантій планується посилити вимоги в рамках специфікації та умов закупівлі таких послуг.
Зокрема, це стосується оснащення відділення інтенсивної терапії новонароджених.
Наші експерти вважають, що потрібно збільшити кількість апаратів ШВЛ, інфузоматів, кувезів тощо.
Окремо має бути оснащений пологовий зал для передчасно народжених та глибоко недоношених дітей.
Для їх транспортування в закладі обов’язково має бути транспортний кувез та апарат для проведення інвазивної та неінвазивної вентиляції легень.
Усі перинатальні центри повинні мати обладнання для проведення лікувальної гіпотермії та катамнестичні кабінети. Планується запровадження підвищувального коефіцієнта для закладів охорони здоров’я, які надаватимуть комплексну допомогу матері та дитині.
Тобто одночасно укладуть договір за двома пакетами медичних послуг - допомога при пологах і медична допомога новонародженому у складних неонатальних випадках. Також НСЗУ запроваджує стимулювальні коефіцієнти до тарифу - вони залежатимуть від маси тіла новонародженого, а також від наявності у закладі неонатальної бригади, яка забезпечуватиме безперервне лікування новонародженого під час транспортування.
До складу такої бригади входитиме лікар, медсестра та інші фахівці. Більшість недоношених дітей потребують реабілітації ще протягом кількох років.
Тож цього року у Програмі медичних гарантій, разом з неонатологічним пакетом буде вдосконалено і пакет реабілітаційних послуг для передчасно народжених дітей або тих, що народилися хворими.
У цьому пакеті є нововведення щодо раннього втручання.
Дуже важливо, аби воно було доступним для дитини, а послуга – зручною для батьків на амбулаторному етапі.

Додати коментар

Користувач:
email:





Метушня в банку
Гроші пливуть як ріки
Доходи ллються

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:13 - На тлі звільнення Федорова очільник PlayCity подав у відставку
20:00 - Новини 16 липня: новий уряд
19:49 - Стартап підтриманий Nvidia був оцінений у 17,5 мільярдів доларів
19:15 - Російські олігархи виводять мільярди доларів закордон через страх конфіскації майна
18:46 - Приватним ППО забезпечено вже понад півсотні компаній
18:10 - Схему резервного забезпечення киян теплом розроблять до кінця грудня
17:37 - Varus дозволили викупити мережу мінімаркетів "Коло" у Буткевича
17:30 - Розширено перелік способів верифікації банками клієнтів для цілей фінансової інклюзії
17:30 - Українські порти обробили за півріччя 42,4 мільйона тонн вантажів
17:19 - Засідання Комісії
17:14 - Іран через хуситів планує закрити "ворота" до Суецького каналу
16:56 - "Вінницяпобутхім" розпочав виробництво під замовлення супермаркетів
16:30 - Чому фінтех завмер перед ШІ
16:30 - Кінець епохи Мінцифри? Призначення Оксани Ферчук стане тестом на зрілість інституції
16:29 - Ворог атакував промисловий об’єкт у Кривому Розі
16:21 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
16:05 - Рада призначила новий уряд: хто увійшов до економічного блоку
16:04 - Україна та Іспанія обговорили шляхи виходу українських компаній на європейський ринок капіталу
15:46 - Уряд виділив понад 49 мільйонів гривень на ремонт дамби на Дунаї
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 17.07.2026
14:53 - Кулеба залишає Мінрозвитку: які досягнення відомства відзначив
14:52 - Чи залишиться Україна без хліба через російські удари: аналіз ринку
14:12 - московіяни КАБом пошкодили відділення "Нової пошти" у Краматорську
14:00 - Важливий внесок наших європейських партнерів, який допомагає Україні готувати енергетичну систему до наступної зими
14:00 - Федоров обурився закидами Гетманцева та "Трухи" у свій бік
13:58 - Сумщина отримала перші 28 дизельних генераторів для посилення енергетичної стійкості регіону
13:53 - На тлі атак московія судновласники призупиняють заходи до портів України – ЗМІ
13:05 - Федоров розповів, як Міноборони зекономило мільярди доларів на відкритих тендерах
13:00 - Як живуть українці за кордоном


Більше новин