Дмитро Кулеба та Жан-Ів Ле Дріан домовилися про участь Франції в установчому саміті Кримської платформи

26.02.2021 20:48 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

У ході робочого візиту до Французької Республіки 26 лютого Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів переговори з Міністром Європи і закордонних справ Франції Жаном-Івом Ле Дріаном. Керівники зовнішньополітичних відомств обговорили широкий спектр питань двостороннього, європейського та міжнародного порядку денного. Окремою темою стали дипломатичні зусилля з врегулювання російсько-українського збройного конфлікту на Донбасі.
Дмитро Кулеба висловив вдячність Жану-Іву Ле Дріану за його внесок у переговорний процес та важливу роль Франції у Нормандському форматі. «Для того, аби зрушити справу з місця, потрібен саміт Нормандської четвірки», — заявив Дмитро Кулеба. Дмитро Кулеба поінформував співрозмовника про деталі підготовки України до запуску Кримської платформи.
Жан-Ів Ле Дріан повідомив, що Франція планує взяти участь в її установчому саміті, і визначить формат участі в залежності від карантинних обмежень станом на дату його проведення. “Беручи участь у Кримській платформі, Франція зможе вкотре продемонструвати своє лідерство у захисті міжнародного права та прав людини”, - підкреслив Дмитро Кулеба. В контексті 7-ї річниці початку російської агресії проти України, Жан-Ів Ле Дріан наголосив на незмінності позиції Франції щодо невизнання російської спроби анексії Криму, запевнив у подальшій підтримці Францією суверенітету та територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах. Міністри приділили особливу увагу збільшенню обсягів торгівлі між Україною та Францією, створенню нових можливостей для українських та французьких компаній, подальшій реалізації великих інвестиційних проектів у транспортній, інфраструктурній, військово-технічній галузях, а також в галузі ІТ.
Дмитро Кулеба запропонував розширити співпрацю на нові сфери, зокрема водневу енергетику, а також висловив готовність України поділитися досвідом у сфері цифровізації. Насамкінець, сторони обговорили вісім двосторонніх документів, які готуються до підписання, та домовилися пришвидшити їх опрацювання. У ході візиту Дмитро Кулеба провів окрему зустріч із дипломатичним радником Президента Франції Еммануелем Боном та дипломатичною радницею Президента Франції з питань Континентальної Європи і Туреччини Ізабель Дюмон.
В ході візиту Міністр також поспілкувався з представниками медійного та експертного середовища Франції.

Додати коментар

Користувач:
email:





Earnings reports out
Profit margins scrutinized
Market reacts fast

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 27 січня: атаки московія на об'єкти ДТЕК і "Нафтогаз", імпорт електроенергії в Україну на максимумі
20:45 - Іспанія врятувала санкційний танкер "тіньового флоту" московія – і не затримала його
20:40 - Вантажівки 2025: які нові та вживані моделі були найпопулярнішими в Україні
20:20 - 28 січня графіки відключення діятимуть цілодобово по всій Україні
20:05 - На Миколаївщині через обледеніння фіксують аварійні відключення світла
19:50 - Російська нафта застрягла в морі на танкерах через рішення Індії
19:25 - Київ скоро повернеться до графіків відключення світла, вони будуть жорсткі – КМВА
18:55 - В ДТЕК пояснили, чому в Києві складна ситуація зі світлом
18:42 - Кацуба офіційно став співвласником "Надра-Геоінвест": чим відома компанія
18:40 - Boeing повідомив про найвищу квартальну виручку з 2018 року
18:15 - В Україні дорожчає морква: які на неї ціни
18:00 - Мережа "Ябко" увійшла до реєстру великих платників податків
17:52 - Пенсійний фонд назвав середню зарплату для обчислення пенсій у 2025 році
17:50 - Імпорт електроенергії в Україну наразі здійснюється на максимумі потужностей – Yasno
17:40 - Валюта за кордон у 2026 році: що насправді дозволив НБУ
17:27 - Євро вшосте за січень встановить історичний рекорд щодо гривні
17:20 - Армія московія атакувала потяг "Барвінкове - Львів - Чоп" на Харківщині
17:10 - Денис Шмигаль: Фінляндія передала Україні 70 гуманітарних вантажів для відновлення енергетичної інфраструктури
16:58 - Мільйонні збитки та квартира в Ірпені: в Україні викрили оборудку на "єВідновленні"
16:56 - БЕБ викрив гральні заклади, які нелегально заробили 14 мільйонів гривень
16:30 - ДП «Ліси України»: про результати офіційно
16:20 - Надходження військового збору зросли в понад три рази: які регіони сплатили найбільше
16:11 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
16:03 - У Києві обмежили гарячу воду, щоб повернути в домівки тепло
16:02 - Місто на Сумщині за 255 мільйонів замовило котельні на наступну зиму
15:45 - Оператори ГТС України та Польщі домовилися збільшити потужності для імпорту газу
15:42 - Держаудитори Харківщини підсумували результати державного фінансового контролю за 2025 рік
15:40 - Податкова перевірила курорти на Франківщині та виявила нелегальний готель
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 28.01.2026
15:21 - Банки оцінили можливості кредитування українців та бізнесу у 2026 році


Більше новин