ЄБРР та IFC профінансують підготовку ТЕО та конкурсної документації щодо проекту концесії в порту Чорноморська

26.02.2021 18:42 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Представники Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Міжнародної фінансової корпорації (IFC) погодились профінансувати підготовку техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) та конкурсної документації щодо проекту концесії залізнично-поромного комплексу в порту Чорноморська.
Це дозволить значно заощадити державні кошти та зберегти високий рівень якості проекту. Про це йшлося під час наради Міністра інфраструктури Владислава Криклія з представниками ЄБРР та IFC сьогодні, 26 лютого.
Сторони обговорили заходи, які необхідно вжити для успішного здійснення проектів державно-приватного партнерства у морському порту Чорноморськ, а також перспективи подальшого співробітництва.
Представники ЄБРР та IFC високо оцінили активні дії Мінінфраструктури щодо продовження успішної практики реалізації концесійних проєктів у морській галузі. Участь у заході взяли в.о.
голови ДП «АМПУ» Олександр Голодницький, Держсекретар Міністерства інфраструктури Володимир Бучко, керівник Консультативного підрозділу з питань державно-приватного партнерства ЄБРР Маркос Мартінез, старший експерт з інвестицій IFC Олег Кудашов, голова Проектного офісу «SPILNO» Тарас Бойчук, інші фахівці IFC, ЄБРР, ДП «АМПУ» та представники Міністерства. «Міністерство високо цінує фахову підтримку з боку консультантів ЄБРР та IFC.
Підхід до здійснення пріоритетних проектів концесії в порту Чорноморськ, запропонований нашими міжнародними партнерами, допоможе зекономити бюджетні кошти та уможливить підготовку концептуальних записок у найкоротші строки.
Наразі очікуємо, що концесійні тендери по обох проектах Міністерство оголосить до кінця поточного року», – зазначив Владислав Криклій. За його словами, Мінінфраструктури продовжить працювати спільно з міжнародними партнерами над обома проектами ДПП у порту Чорноморськ.
Це концесії залізнично-поромного комплексу, а також першого й контейнерного терміналів порту.
У зв’язку з цим Мінінфраструктури готується до переговорів щодо укладення тристороннього договору з ДП «АМПУ» та міжнародною фінансовою організацією для підготовки ТЕО і проекту конкурсної документації для обох концесійних проектів. Також Міністр подякував в.о.
голови ДП «АМПУ» Олександру Голодницькому за зусилля, докладені до організації конкурсу з відбору радників для реалізації проекту концесії поромної переправи.
Такий конкурс було вперше проведено за новою процедурою - відповідно до постанови КМУ № 950. Нагадаємо, концесійні проекти у ДП «МТП «Чорноморськ» входять до Переліку пріоритетних для держави інвестиційних проектів до 2023 року, затвердженого Урядом.
Наразі консультанти займаються підготовкою пре-ТЕО концесії першого та контейнерного терміналів Чорноморського порту.
Попередні результати дослідження очікуються в березні 2021 року, після чого Мінінфраструктури прийматиме рішення про доцільність підготовки ТЕО.
Передбачається, що внаслідок успішного здійснення обох концесійних проектів в порту Чорноморськ буде залучено близько 150 млн доларів інвестицій.

Додати коментар

Користувач:
email:





Stock market soars high,
Bulls and bears in fierce battle,
Greed and fear collide.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 11 червня: удари по нафті московія, ЗАЕС на генераторах і IPO Приватбанку
20:35 - Індія заявила, що купувала російську нафту на прохання США
20:05 - Спекулянти виходять із золота: метал упав до мінімуму за пів року
19:25 - Ормуз "закритий", але потоки нафти через нього зросли на 50%
18:55 - Найбільше донатів за пом’якшення вироку суду – у справах про переправлення чоловіків через кордон
18:45 - 31 удар за місяць: видобуток нафти в московія впав до річного мінімуму
18:23 - Відновлення зруйнованих підприємств: уряд запроваджує нову кредитну програму
18:20 - Оновлені рекомендації щодо інформаційних довідок, які подаються для авторизації діяльності надавачів фінансових платіжних послуг та реєстрації платіжних систем
18:00 - Кулеба пояснив, що найчастіше заважає отримати компенсацію за знищене житло
17:55 - Нацбанк показав курс долара та євро на п'ятницю 12 червня
17:45 - Війна в Ірані відкинула нафтовидобуток ОПЕК на чверть століття в минуле
17:26 - Швидкісний "Інтерсіті" вперше поєднає Дніпро та Одесу
17:15 - У Держлікслужбі розповіли, які АЗС отримали ліцензії на продаж ліків
17:00 - В Україні запускають єдину систему підтримки ВПО: що передбачає
16:45 - Європейський центробанк підняв облікову ставку вперше за майже 3 роки
16:35 - FlixBus запустив перший внутрішній маршрут з Харкова до Києва
16:23 - Трамп пояснив, за що він любить інфляцію
16:10 - У травні експорт російської нафти знову скоротився – ЗМІ
16:00 - Як геополітика ламає логістичні ланцюги
15:56 - НБУ повідомив, коли Приватбанк може вийти на IPO
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 12.06.2026
15:30 - Контракт на $1,1 мільярда: ФК Real Madrid продовжив спонсорську угоду з Adidas
15:20 - Таксі тепер продає квіти: Uklon запустив свій маркетплейс
15:15 - Уряд оновлює План України в межах програми Ukraine Facility
14:48 - "Бензин за бронювання" не допоміг: у Криму – провальний старт сезону
14:40 - "Укренерго" попереджає про нову фішинг-схему: ризикують користувачі трьох email-доменів
14:02 - Попри обіцянки влади, у Криму не змогли випустити на маршрути більше автобусів
13:30 - Maestro Hotel Management: 10 років стійкості, розвитку та масштабування в українському hospitality
13:20 - Продешевили: суд визнав незаконним продаж спецдозволу на родовище на Вінниччині
13:15 - Донат замість ґрат: гроші пом'якшують покарання, але не звільняють від нього


Більше новин