У 2020 році Львівщина отримала понад 8,5 млн гривень субвенції на розвиток інфраструктури в профтехах

25.02.2021 23:48 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Торік 6 закладів професійної освіти Львівської області отримали кошти на створення навчально-практичних центрів за 13 робітничими професіями.
На їхнє облаштування з державного бюджету було спрямовано понад 8,5 млн гривень.
Цього року регіон подав 9 заявок на створення таких центрів за рахунок субвенції в розмірі 13,7 млн гривень.
Уже в березні МОН визначить заклади, які отримають фінансування на створення центрів. Про це розповів заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук сьогодні, 25 лютого 2021 року, під час робочого візиту до Львівщини.
Разом із представниками МОН заклади, де торік були створені навчально-практичні центри за кошти держбюджету, також відвідала голова підкомітету з питань професійно-технічної та фахової передвищої освіти Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Ольга Коваль. «Зараз на Львівщині працює чи не найбільша мережа профосвіти у всій країні: 56 закладів.
Тому логічно, що щороку ми отримуємо від них багато, порівняно з іншими регіонами, заявок на створення навчально-практичних центрів.
Уряд заклав у бюджет 2021 року 150 млн гривень, і ми плануємо вже найближчим часом розподілити ці кошти між закладами, які ініціювали створення центру.
До того ж, співфінансуюючи їх створення з місцевою владою, ми бачимо реальну мотивацію областей розвивати робітничі професії та профосвіту», – пояснив Ігор Гарбарук. У 2020 році у Львівській області було створено навчально-практичні центри за такими професіями: «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», «Електрогазозварник» на базі Вищого професійного училища № 19 м.
Дрогобича; «Кухар», «Кондитер», «Офіціант» на базі Вищого професійного училища № 34 м.
Стрий; «Електрозварник ручного зварювання», «Електрогазозварник» на базі Червоноградського професійного гірничо-будівельного ліцею; «Кухар», «Кондитер», «Офіціант» на базі Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу; «Кравець», «Закрійник» на базі Львівського вищого професійного училища технологій та сервісу; «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування» на базі Міжрегіонального вищого професійного училища автомобільного транспорту та будівництва. «Цього тижня Комітет разом з групою стейкхолдерів почали роботу над законопроектом “Про професійну освіту”, який має закріпити на законодавчому рівні всі зміни, закладені реформою професійної освіти.
Нині ми хочемо оцінити спроможність закладів, дізнатися від управлінців про реальні проблеми та виклики, з якими вони стикаються в щоденній роботі.
Адже в підсумку хочемо надати їм робочі механізми, які полегшать роботу, а не зроблять її більш бюрократичною і недосконалою», – зазначила Ольга Коваль. Робочий візит представників МОН та Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій триватиме впродовж двох днів.
Уже завтра вони продовжать огляд новостворених центрів та проведуть нараду з директорами місцевих профтехів.
Їм презентують стратегічне бачення розвитку системи професійної освіти. Нагадаємо, в МОН презентували результати та подальший план впровадження цифрових технологій у профосвіту.

Додати коментар

Користувач:
email:





Patience is a must
Stay the course and stay the course
Long-term growth will come

- Fin.Org.UA

Новини

14:50 - "Мало що змінилося": іранські торговці знайшли шлях кріз блокаду США
13:40 - Удар московія знищив склад магазину товарів для ремонту на Київщині
13:00 - Смартфон, який розгортається в робочий простір: день фінансиста з Galaxy Fold8 і Fold8 Ultra
12:25 - московії бракує третини бензину після ударів по НПЗ
11:10 - Понад 300 тисяч абонентів без світла: московія вдарила по енергетиці Миколаївщини
10:00 - Трамп оголосив про укладення "найбільшої в історії" нафтової угоди з Венесуелою
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 29.08.2026
06:00 - Бізнес після окупації: як ветеран перезапустив пасіку і відкрив виробництво вуликів
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:14 - АТБ обмежила продаж частини товарів до шести одиниць в одні руки
20:00 - Новини 28 серпня: атаки московія по бізнесу
19:42 - НЕК «Укренерго» розпочала операцію з управління боргом за облігаціями сталого розвитку на суму 825 млн дол. США, - Денис Шмигаль 
19:38 - ЗМІ: хакери вимагають у Берліна викуп після кібератаки на урядові відомства
19:10 - "Укренерго" почала реструктуризацію боргу за "зеленими" облігаціями
18:32 - Біткойн опустився нижче 80 000 доларів
17:56 - Обсяги перероблення нафти у московія тримаються на двадцятирічному мінімумі
17:15 - Американська Chevron близько до угоди про розширення бізнесу у Венесуелі
17:00 - Дніпропетровській та Кіровоградській областям присвячені нові обігові пам’ятні монети із серії "Ми сильні. Ми разом"
16:50 - "Той день": Ajax Systems захищає експонати нової виставки Ukraine WOW
16:42 - Ворог зруйнував гіпермаркет Fozzy Group у Вишневому
16:17 - московіяни вдарили по промисловості Сум
15:55 - В Україні з’явиться новий віртуальний мобільний оператор
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 31.08.2026
15:25 - Україна накопичила достатньо газу, щоб пройти зиму – Шмигаль
15:04 - Україна накопичила газ, необхідний для базового сценарію проходження зими, - Денис Шмигаль
15:00 - Трудовий договір – документ, який регулює відносини між працівником і роботодавцем
15:00 - Окупанти спалили склад YASNO з сонячними панелями
14:58 - З якої суми сплачується військовий збір у випадку застосування ПСП?
14:57 - Які документи необхідно мати представнику (уповноваженій особі) платника податків при поданні заяви про підтвердження резидентського статусу?
14:54 - Чи підлягають списанню помилково та/або надміру сплачені суми податків (зборів), які обліковуються в ІКП більше 1095 днів і на повернення яких платниками не подано заяви?


Більше новин