Прем’єр-міністр: Результати реформи децентралізації має відчути кожен громадянин

25.02.2021 17:30 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Україна за дуже короткий час пройшла той шлях, який інші країни проходять десятиліттями, і сьогодні потрібно ще багато зробити, щоб результати реформи адміністративно-територіального устрою відчув кожен громадянин.
Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Ради розвитку громад та територій, що відбулося за участю Президента України Володимира Зеленського 25 лютого в межах Всеукраїнського форуму «Україна 30». Президент України під час свого виступу зазначив, що всіх представників влади об’єднує один роботодавець — це громадяни України.
І рівень їх життя, безпеки, здоров’я, освіти, комфорту, добробуту та інших важливих речей, за його словами, залежить від рівня взаємодії влади. «Особливо, коли реформа децентралізації нарешті не імітується, а реально втілюється у життя — активно та успішно.
Одним з доказів цього є офіційна резолюція наших європейських партнерів, які закликають вивчати наш досвід та поширювати його в інших країнах», — зауважив Президент України Володимир Зеленський. Зі свого боку Прем’єр-міністр Денис Шмигаль також підкреслив, що реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні визнана однією з найуспішніших і серед українського суспільства, згідно з дослідженнями соціологічних компаній. «Ми продовжуємо рухатися в завершенні реалізації цієї реформи.
Впевнений, синергія та співпраця між усіма представниками влади буде народжувати правильні механізми й документи, які позитивно сприйматимуть люди», — зазначив очільник Уряду. Денис Шмигаль наголосив, що потрібно продовжити роботу над покращенням надання громадянам державних послуг, аби вони ставали доступнішими й швидшими.
Зокрема, за його словами, Уряд цього року має завершити впровадження ініціативи Президента України paperless government, тобто «управляння без паперів».  «Крім цього, доступність державних послуг також реалізується через ЦНАП, яких в Україні вже майже 900.
Центри мають бути в кожній громаді, тому це завдання ми маємо реалізувати разом, об’єднавши наші зусилля», — підкреслив Прем’єр-міністр. Як зауважив очільник Уряду, в Україні було сформовано фактично нову територіальну основу.
І щоб механізми демократії на місцях почали працювати на повну потужність ще треба зробити низку таких кроків: —    завершити подальшу децентралізацію повноважень на принципах субсидіарності;  —    забезпечити ефективний перерозподіл повноважень між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади на різних територіальних рівнях; —    синхронізувати мережу територіальних органів центральних органів виконавчої влади з новим адміністративно-територіальним устроєм;  —    осучаснити службу в органах місцевого самоврядування;  —    врегулювати питання комунальної власності. «Реформа адміністративного територіального устрою це не лише про додаткові можливості, але й про посилення відповідальності за організацію добробуту громадян на місцях.
Надані в результаті реформи фінансові та управлінські можливості дозволили громадам успішно реалізувати місцеві ініціативи, і все більше громад продовжують розкривати власний потенціал.
Тепер, в рамках децентралізації, необхідно посилити взаємодію між органами державної влади та місцевим самоврядуванням», — зазначив Прем’єр-міністр.

Додати коментар

Користувач:
email:





Ticker tape whirs by,
Numbers flash in rapid fire,
Traders shout and buy.

- Fin.Org.UA

Новини

16:54 - НБУ показав курс долара і євро на друге січня 2026 року
16:31 - В Мінсоцполітики повідомили, скільки ВПО хочуть отримати житло за новою програмою
16:31 - Оновлено перелік іноземних валют, до яких встановлюється офіційний курс гривні
16:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 02.01.2026
15:05 - московіяни атакували інфраструктуру "Укрзалізниці": які наслідки
14:34 - Свириденко відреагувала на петицію щодо додаткової винагороди для військових
14:31 - Про розміри ставок єдиного податку з 01.01.2026 для ФОП – платників єдиного податку першої та другої груп
14:29 - Електронний сервіс предзаповнення податкової декларації про майновий стан і доходи для фізичних осіб – платників податків
14:23 - Чи має право на ПСП фізична особа, яка працює неповний робочий день?
14:20 - Про сплату військового збору фізичними особами з доходів, які підлягають річному декларуванню
14:19 - За профілем діяльності юридичної особи проводиться навчання, у якому приймає участь найманий працівник: що з ПДФО?
14:17 - Для волонтерів спростили реєстрацію та відкрили онлайн-доступ до даних
14:14 - Економічна безбар’єрність: податкові послуги без перешкод і складнощів
14:13 - Леся Карнаух: Надходження податків та зборів до загального фонду за 12 місяців року склали 1,246 трлн гривень
13:37 - Затвердили незалежних членів нової наглядової ради "Енергоатому"
12:24 - московія 1 січня атакувала порти України
11:46 - Зеленський призначив нового голову Нацкомісії з цінних паперів
11:32 - Businesses Continue to Report Restrained Performance Expectations – Business Outlook Survey in December
11:32 - Бізнес зберіг стримані оцінки своєї ділової активності – підсумки опитування підприємств у грудні
11:30 - Monthly Business Outlook Survey, December 2025
11:30 - Щомісячні опитування підприємств України, грудень 2025 року
11:27 - Податкова менше перевірятиме бізнес у 2026 році: до яких великих компаній прийде ДПС
10:24 - Наслідки атаки московія: знеструмлена значна кількість родин у двох областях
10:00 - Ситуація в енергосистемі на 1 січня
10:00 - В Україні податкові надходження до держбюджету у 2025 році зросли на 20%
09:30 - Вітаємо з Новим роком!
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 01.01.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
19:40 - Затверджено технічне завдання для здійснення оцінки стійкості банків і банківської системи у 2026 році
18:00 - НБУ пом’якшив валютні обмеження для резидентів Defence City


Більше новин