Олексій Чернишов: У кожної області з'явиться програма цифрового розвитку

25.02.2021 17:30 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Сьогодні відбувся спільний форум Мінцифри та Мінрегіону «Громада в Дії».
Головна тема заходу – регіональна цифровізація.
Учасники форуму обговорили дієві практики цифрових сервісів та послуг, які можна втілювати в громадах. Форум відкрили Віце-прем"єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров та Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.
Міжнародних партнерів, завдяки яким не тільки стала можливою ця подія, а також створюється низка цифрових інструментів, що впроваджуються в регіонах, представили Ніколь Рудер, Директорка Швейцарського бюро співробітництва Посольства Швейцарії в Україні та Віктор Лях, Президент Фонду Східна Європа. До події долучились 3 тисячі глядачів, що дивилися онлайн-трансляцію форуму. У своїй промові Олексій Чернишов підкреслив, що команди Мінрегіону та Мінцифри мають єдине бачення цифровізації регіонів та вже мають конкретні результати, запропонованої Мінцифрою моделі цього процесу, яка полягає у проектному підході.
Він також додав, що керівництво кожної громади та області поступово переймають це бачення і поетапно його втілюють. «На сьогодні вже чотири області прийняли свої програми цифрового регіонального розвитку: Одеська, Дніпропетровська, Чернігівська та Харківська.
В рамках державної Програми цифрового регіонального розвитку до 2023 року такі програми, за підтримки команди нашого Міністерства, розробляють і інші регіони.
Для нас цей напрям роботи має особливе значення, адже конкретний план дій і стратегія цифрової трансформації в кожній конкретній територіальній одиниці – це основа її подальшого розвитку у будь-якій сфері: від якісних адміністративних послуг і нових кластерів економіки до управління громадами на основі даних», - підкреслив Олексій Чернишов За його словами цифрові технології можуть стати локомотивом змін і сфери енергоефективності житлових та громадських будівель. «Ми працюємо над створенням бази даних громадських і житлових будівель та автоматизацією послуг Фонду енергоефективності.
Кожен представник ОСББ, який захоче скористатися тією чи іншою програмою Фонду, повинен мати можливість зробити це на його сайті.
Подача заявки, відстеження її проходження та реалізація проекту термомодернізації конкретної будівлі – всі три етапи мають проходити в онлайні», - зазначив Олексій Чернишов Він також додав, що за активної участі команди Мінрегіону вже розроблено законопроект №3878, який знаходиться на розгляді Верховної Ради і після прийняття Парламентом вирішить проблему неможливості проведення загальних зборів мешканців багатоквартирних будинків у період карантину.
Чинне законодавство забороняє їм це робити і, як наслідок, місяцями не приймаються важливі рішення по управлінню будинками.
Натомість прийняття законопроекту №3878 дозволить учасникам ОСББ приймати колективні рішення в онлайн-режимі. У свою чергу, заступник Міністра розвитку громад та територій України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Дудченко, розповів про Комплексну стратегію цифровізації регіонів: розбудову цифрової інфраструктури, впровадження національних проектів цифровізації і запуск їх в регіонах.
Також він більш детально описав цифрові проекти Міністерства, які ввійшли до публічного каталогу проектів цифрової трансформації.

Додати коментар

Користувач:
email:





Numbers on the screens
Green, red, up, down, left, right, strange
Economy's heartbeat

- Fin.Org.UA

Новини

23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини від Міністерства енергетики України
19:20 - Порт "Південний" відновив роботу після витоку олії
19:12 - Індійська компанія відновила закупівлі російської нафти зі знижкою
18:50 - В "Укренерго" повідомили, як діятимуть графіки відключення світла 25 грудня
18:41 - Атака московія на енергооб'єкти у Чернігові: місто без світла
18:10 - В уряді стверджують, що завершать скандальний конкурс на будівництво нової генерації
17:51 - Кабмін відсторонив очільника Держлікслужби після обшуків НАБУ і розслідування Bihus.Info
17:40 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України у сфері управління відходами»
17:28 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України у сфері управління відходами»
17:25 - Україна успішно завершила реструктуризацію ВВП-варантів: який був ризик
17:10 - Повідомлення про учасника індустріального парку "ЖИТОМИР-СХІД"
17:05 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проєкту щодо спеціального використання водних біоресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду»
17:00 - Світле Різдво Христове сьогодні увійде до кожної української оселі, з колядкою, Дідухом, із  смачною кутею, яка є символом життя, достатку і єдності роду
16:57 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проєкту щодо спеціального використання водних біоресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду»
16:50 - Нацбанк випустив нову пам'ятну монету, присвячену Різдву: зі вставкою діаманта
16:35 - Інформація стосовно фізично зношеного та морально застарілого державного майна, яке обліковується на балансі суб’єктів господарювання, підпорядкованих Мінекономіки, вартість якого становить більш як 50 тисяч гривень станом на 23.12.2025
16:30 - Уряд посилив контроль за дотриманням суб'єктами господарювання вимог законодавства у галузях електроенергетики та теплопостачання
16:30 - Україні потрібна друга хвиля реформи управління публічними інвестиціями
16:20 - Уряд відтермінував початок застосування нової класифікації відходів для оподаткування
16:04 - "Тисячу Зеленського" почали приймати в Novus і Rozetka
16:00 - Уряд продовжив строк експлуатації великих спалювальних установок до 31 грудня 2028 року
15:36 - Зеленський підписав закон про створення поштового банку: що передбачає
15:32 - Практика розподілу ведення діяльності між декількома суб’єктами господарювання – штучне «дроблення бізнесу»
15:31 - Дроблення бізнесу – це ухилення від сплати податків!
15:30 - Уряд врегулював питання, які необхідні для завершення конкурсу на будівництво нової генеруючої потужності
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 25.12.2025
15:29 - «Дроблення бізнесу» - недоотримані кошти бюджетами
14:55 - Акваторію найбільшого українського порту перекрили через витік олії
14:34 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.32619
Австралійський долар28.2517
Така0.34491
Канадський долар30.8144
Юань Женьміньбі6.0092
Чеська крона2.0471
Данська крона6.6517
Гонконгівський долар5.4212
Форинт0.127458
Індійська рупія0.46956
Рупія0.0025144
Новий ізраїльський шекель13.2339
Єна0.2702
Теньге0.082071
Вона0.0291
Ліванський фунт0.000471
Малайзійський ринггіт10.4174
Мексиканське песо2.3547
Молдовський лей2.5017
Новозеландський долар24.6011
Норвезька крона4.2112
Саудівський ріял11.239
Сінгапурський долар32.8303
Донг0.0016021
Ренд2.5347
Шведська крона4.5998
Швейцарський франк53.5188
Бат1.35801
Дирхам ОАЕ11.4774
Туніський динар14.5716
Єгипетський фунт0.886
Фунт стерлінгів56.9228
Долар США42.1541
Сербський динар0.42318
Азербайджанський манат24.7922
Румунський лей9.7608
Турецька ліра0.9838
СПЗ (спеціальні права запозичення)57.7856
Болгарський лев25.3971
Євро49.6828
Ларі15.6416
Злотий11.7914
Золото189330.5
Срібло3051.17
Платина97517.19
Паладій76893.72

Курси валют, встановлені НБУ на 25.12.2025