Дмитро Кулеба та Самех Шукрі обговорили розвиток торгівлі та економічної співпраці між Україною та Єгиптом

25.02.2021 17:30 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з Міністром закордонних справ Арабської Республіки Єгипет Самехом Шукрі. Міністри привітали активізацію двосторонніх відносин, досягнуту після розмови президентів України Володимира Зеленського та Єгипту Абделя Фаттаха Ас-Сісі влітку минулого року.
Сторони окреслили пріоритети подальшої інтенсифікації діалогу на високому та найвищому рівнях і запланували проведення цьогоріч політичних консультацій між зовнішньополітичними відомствами. Дмитро Кулеба та Самех Шукрі окремо обговорили підготовку до проведення цьогоріч засідання українсько-єгипетської міжурядової комісії з економічного та науково-технічного співробітництва та підписання нових угод між двома країнами. “Я переконаний, що засідання комісії надасть важливий імпульс розвитку торгівлі та економічної співпраці між Україною та Єгиптом, дозволить наповнити наші відносини новими серйозними проектами”, - зауважив Дмитро Кулеба. Самех Шукрі запевнив Дмитра Кулебу у взаємній налаштованості на ретельну підготовку та проведення заходу задля розвитку торгівлі між Україною та Єгиптом. Єгипетський Міністр позитивно відзначив незмінну зацікавленість українських туристів у відвіданні Єгипту та запевнив, що єгипетська сторона готова надалі забезпечувати найвищі стандарти обслуговування та безпеки подорожей в умовах пандемії COVID-19. Дмитро Кулеба поновив своє запрошення єгипетському колезі відвідати з офіційним візитом Україну у зручний для нього час після стабілізації епідемічної ситуації. Довідково Єгипет – ключовий економічний партнер України на Африканському континенті.
Загальний обсяг торгівлі товарами і послугами між Україною та Єгиптом у 2020 році становив 1,8 млрд дол.
США. Основні статті українського експорту: зернові, чорні метали, жири та олії тваринного або рослинного походження, тютюн і його промислові замінники.
Основу імпорту з Єгипту складають їстівні плоди, здебільшого, цитрусові (49,3%). У 2020 р.
Єгипет відвідало 727 тис.
українських туристів.
За цим показником Україна посіла перше місце серед іноземних країн, громадяни яких відвідали Єгипет минулого року з туристичною метою.

Додати коментар

Користувач:
email:





Secondary market
Trades existing securities
Provides liquidity

- Fin.Org.UA

Новини

10:00 - Ворог атакував залізничну інфраструктуру на Чернігівщині
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 08.02.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
19:00 - Відбулося засідання Штабу з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій у столиці та на Київщині.
18:30 - Окупанти знімають з себе відповідальність за зруйновані будинки – ЦНС
18:05 - Утримання доріг Харківщини профінансовано на 15% – Служба відновлення
17:45 - Внаслідок обстрілу московія Бурштинська ТЕС "на нулі"
17:30 - Денис Шмигаль провів зустріч із Міністром енергетики Румунії Богданом-Груєю Іваном
17:10 - Логістичний центр "Рошен" в Яготині зруйнований майже повністю
16:53 - На Одещині без світла одночасно перебувають до 60% побутових клієнтів та бізнесу – Кіпер
16:36 - МАГАТЕ закликає Росію до стриманості на тлі втрати потужності українським АЕС
16:30 - Денис Шмигаль відвідав енергооб'єкти на заході країни
15:25 - Ушкодження об’єктів енергетики значні – Зеленський
14:48 - США витісняють "Газпром" з європейського ринку – СЗРУ
14:15 - Міненерго та ПРООН обговорили посилення співпраці для зміцнення енергетичної системи України
13:40 - Україна отримала 300 генераторів від партнерів з SECI
13:25 - СБУ уразила московитський завод, задіяний у виробництві пального для ракет
13:00 - Концесійний конкурс на термінали порту Чорноморськ затягується: яка причина
11:36 - московіяни суттєво пошкодили обладнання теплоелектростанцій ДТЕК
11:03 - На українсько-молдовському кордоні відновили пропуск вантажівок
10:43 - московія атакувала енергооб’єкти у восьми областях – "Укренерго"
10:20 - АЕС знизили потужність генерації після масованого російського удару
10:07 - На Київщині після атаки московія горять склади "Рошен"
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 07.02.2026
23:59 - Гойдалки Рекордів: Тиждень Тріумфу та Напруги на Світових Ринках
23:45 - Weekly Exchange Market Summary (Feb 2-6, 2026)
23:24 - Різкі коливання ціни срібла: критичний історичний аналіз та перспективи відновлення
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:38 - 173 тонни енергетичного обладнання від партнерів скерували сьогодні на потреби енергокомпаній, – Денис Шмигаль
21:33 - Різкі коливання ціни біткойна: історичний аналіз та перспективи на 2026 рік


Більше новин