Віце-прем’єр-міністр Олег Уруський провів у Харкові нараду щодо розвитку авіаційної галузі

25.02.2021 15:24 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

25 лютого Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський провів у Харкові виїзну нараду з керівництвом ДК «Укроборонпром» та авіабудівних підприємств України. За словами посадовця, у професійному колі обговорили ряд важливих питань: виконання Держоборонзамовлення на виготовлення трьох військово-транспортних літаків Ан-178 для ЗС України; відновлення роботи Харківського державного авіаційного виробничого підприємства; виконання доручення Президента України з реалізації Програми побудови вітчизняних вертольотів. «Також розглянули матеріали щодо Державної цільової науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості України на 2021-2030 роки», – уточнив Віце-прем’єр-міністр України. Олег Уруський поінформував учасників наради про заходи, які здійснюються Мінстратегпромом у літакобудівній галузі. Віце-прем’єр-міністр, зокрема, зазначив, що актуалізовано Стратегію відродження вітчизняного авіабудування та схвалено Концепцію Державної цільової науково-технічної програми розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки. «Проект самої Програми пройшов громадське обговорення, направлений на погодження до відповідних центральних органів виконавчої влади.
Прийняття Програми має стати першим кроком у подальшому розвитку галузі, адже цей документ – лише один із 17 складових Стратегії відродження вітчизняного авіабудування», – наголосив посадовець. Олег Уруський також повідомив учасників, що Мінстратегпром тримає на особливому контролі ситуацію навколо ДП «ХДАВП», що вже організовано та проведено ряд нарад щодо проблемних питань підприємства та опрацювання заходів з відновлення його виробничої діяльності.
Віце-прем’єр-міністр сказав, що Міністерство вживає кроки щодо сприяння замовленню в інтересах Міноборони чотирьох літаків Ан-74. Він наголосив, що Україна – авіаційна держава, яка повинна виробляти не три, а десятки літаків на рік. «У ході дискусії також порушили питання агрегатобудування для авіаційної техніки.
Це важливе й актуальне питання.
Нині в Україні ми маємо весь наявний потенціал, щоб провести імпортозаміщення та випускати всі необхідні комплектуючі на вітчизняних потужностях», – сказав Олег Уруський. Посадовець додав, що українські авіабудівники впевнено рухаються до створення нової галузі – вертольотобудування.
АТ «Мотор Січ», згідно із заявами керівництва, освоїло в Україні виробництво всіх систем вертольотів. Захід у Харкові проводився Асоціацією «Авіапром» та ДП «Антонов» – за участю Мінстратегпрому, Міноборони України, ДК «Укроборонпром», керівників профільних міністерств та голів профільних Комітетів Верховної Ради України, Профспілки авіабудівників України, Об’єднання організацій роботодавців авіаційної промисловості України.
Нарада відбулася за підтримки Харківської облдержадміністрації.

Додати коментар

Користувач:
email:





Risk and reward dance,
A delicate balance,
Traders walk the tightrope.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:40 - Макроекономічний та монетарний огляд, квітень 2026 року
21:35 - Зеленський доручив уряду підготувати програми проти зростання цін для населення
21:00 - Новини 7 квітня: зупинка Слов’янської ТЕС, вартість кошику на Великдень
20:45 - На внутрішньому ринку легковиків зросла активність покупців: які моделі обирають найчастіше
20:25 - Водії громадського транспорту Гвінеї-Бісау масово страйкують через ціни на пальне
19:50 - Українці почали частіше купувати нові вантажівки: які марки найпопулярніші
19:15 - На трасі Київ-Чоп частково обмежать рух: на якій ділянці
19:06 - московія та Китай ветували резолюцію Радбезу ООН про розблокування Ормузу
18:49 - Помер один з перших міністрів фінансів України
18:42 - Лубінець звинуватив Мінсоцполітики у невиплаті 169 тисяч пенсій через бюрократію
18:40 - Верховна Рада схвалила в цілому закон щодо об’єднання електроенергетичних ринків України та ЄС
18:35 - «Промисловий безвіз»: Верховна Рада ухвалила закон про гармонізацію системи акредитації та технічного регулювання з вимогами ЄС
18:15 - 8 квітня графіки відключень електрики для бізнесу діятимуть вранці та ввечері
18:00 - Денис Шмигаль: Атомна генерація буде основою нової енергетичної архітектури України
18:00 - Понад 3,6 млрд грн — результат онлайн-аукціонів на Прозорро.Продажі за I квартал 2026 року
18:00 - Національний банк у березні 2026 року застосував до одного банку і п’яти небанківських фінансових установ заходи впливу за порушення вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу та валютного законодавства
17:35 - Слов'янська ТЕС зупинила роботу внаслідок ворожих атак
17:25 - Російський НПЗ за 800 кілометрів від України зупинив роботу після атаки дронів
17:00 - В Україні тестують пілот IKEE із переробки будівельного сміття для доріг
17:00 - Україна об’єднає енергоринок з ЄС: Рада ухвалила закон про market coupling
16:30 - Як отримати житло від держави: три актуальні програми компенсацій
16:20 - Рада продовжила дію військового збору на 3 роки після завершення війни
16:18 - Про затвердження листа очікувань власника акціонерного товариства «Агентство індустріального розвитку «Зроблено в Україні» на 2026 рік, затвердженого наказом Мінекономіки від 07.04.2026 № 4801
16:05 - В ДАР призупинено добір на дотацію на утримання кіз та овець
16:00 - Ціна на російську нафту зросла до найбільшої за 13 років
15:57 - Ключові рішення НКЦПФР від 07.04.2026
15:35 - Як врятувати придунайські водойми: в Мінекономіки для півдня Одещини шукають нові рішення
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 08.04.2026
15:30 - На окупованій Луганщині забирають працівників промисловості на війну проти України


Більше новин