Уряд затвердив план заходів з підготовки та відзначення 150-річчя Лесі Українки

25.02.2021 09:06 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Кабінет Міністрів України затвердив план заходів з нагоди відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки.
Відповідне розпорядження, розроблене Міністерством культури та інформаційної політики, було прийнято 24 лютого. "Леся Українка не тільки видатна письменниця.
Та, на жаль, про різносторонність її таланту знають частіше літературознавці чи філософи.
Обмеженість та стереотипізація до видатних діячів нашої культури повинна розсіюватися.
І держава обов’язково має активно включатись у цей процес.
Чим більше як класичних заходів, так і якісних сучасних проектів ми зможемо реалізувати - тим більше українців (що головне, молоде покоління) ми познайомимо з різними сторонами життя Лесі Українки.
З усіма її іменами.
Впевнений, що план цьогорічних заходів, присвячені письменниці, допоможе нам досягти цієї мети", - прокоментував Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Мета документа - створити умови для популяризації творчої спадщини однієї з центральних постатей української літератури - Лариси Косач-Квітки.
Зокрема, шляхом проведення урочистих та мистецьких заходів, науково-практичних конференцій, тематичних експозицій, виставок, літературних вечорів, конкурсів та фестивалів тощо. Також план передбачає: Підготовку та видання повного академічного зібрання творів Лесі Українки у 14 томах. Проведення реставраційно-ремонтних робіт «Білого та Сірого будинків Косачів» в с.
Колодяжне Ковельського району Волинської області та реконструкція Новоград-Волинського літературно меморіального музею Лесі Українки. Створення інформаційного порталу, присвяченого життю та діяльності письменниці. Проект розпорядження розроблений МКІП на виконання постанови Верховної Ради від 8 лютого 2018 року № 2286-VIII «Про відзначення 150-річчя з дня народження Лесі Українки».

Додати коментар

Користувач:
email:





Bonds are bought and sold,
Trading floors are full of noise,
The rhythm of growth.

- Fin.Org.UA

Новини

23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
23:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
22:35 - "Висновки зроблено": Гороховський вибачився за скандал з фото клієнтки monobank
21:55 - Заступника голови Ощадбанку відсторонили від частини обов'язків через оголошену підозру
21:00 - Новини 11 березня: новий рейтинг Forbes, скандал з Гороховським
20:55 - В Києві викрили схему незаконного ввезення товарів з Китаю на мільйони гривень
20:30 - "Креді Агріколь" купує банк "Львів"
20:18 - Комісією завершено відбір кандидатів на посади членів наглядових рад підприємств ПЕК
20:02 - Поглинання між нафтовими компаніями другий рік поспіль були незначними
19:40 - Київ витратить 65 мільйонів на оздоблення парку та мосту на Оболоні
19:20 - 12 березня по всій Україні графіки відключень світла діятимуть ввечері
19:00 - Анатолій Куцевол ознайомив Президентку Бундестагу Німеччини з наслідками російських атак на одну зі столичних ТЕЦ
18:51 - Мінцифра повідомила, як планує змінити ринок азартних ігор
18:45 - Надходження військового збору зросли на третину: які регіони сплатили найбільше
18:27 - московія через тиск на бюджет шукає, які витрати сокротити – Reuters
18:15 - Banks Have Sufficient Foreign Cash Holdings: Results of Cash Supply Transactions
18:15 - Запас валюти в касах банків є достатнім – результати операцій з підкріплення кас банків
18:10 - НБУ просить Гороховського пояснень щодо опублікованого фото клієнтки monobank
18:04 - Зеленський: Україна повинна повідомити ЄС про дату можливого відновлення нафтопроводу "Дружба"
17:50 - Олександр Краснолуцький: Схема зелених інвестицій — дієвий інструмент практичної кліматичної співпраці між Україною та Іспанією
17:50 - 14 кандидатів на посаду голови АРМА пройшли тестування на знання законодавства
17:49 - Азербайджан хоче збільшити поставки газу до Євросоюзу
17:37 - У лютому загальна кількість небанківських фінансових установ зменшилася на вісім компаній
17:34 - Управління з питань управління відходами
17:25 - московіяни заявляють про атаку на інфраструктуру "Турецького потоку"
17:17 - Ліміт № 43/2026 від 04.03.2026 на використання природних ресурсів у межах Дунайського біосферного заповідника на 2026 рік
17:15 - Ліміт № 42/2026 від 25.02.2026 на використання природних ресурсів у межах Кам’янець-Подільського ботанічного саду загальнодержавного значення на 2026 рік
17:12 - Ліміт № 41/2025 від 18.12.2025 на використання природних ресурсів у межах ботанічного саду загальнодержавного значення Ужгородського національного університету на 2025 рік
17:10 - Ліміт № 40/2025 від 04.12.2025 на використання природних ресурсів у межах Нижньодністровського НПП на 2026 рік
17:10 - МЕА вивільнить найбільші в історії нафтові резерви


Більше новин