Новий законопроект про професійну освіту має стати справжнім поштовхом до розвитку та модернізації галузі, – Сергій Шкарлет

24.02.2021 18:24 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Відбулося перше засідання робочої групи з підготовки законопроекту «Про професійну освіту».
На цей документ профтехосвіта очікувала багато років.
Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет. «Вітаю старт розробки документа, який має стати справжнім поштовхом до розвитку та модернізації галузі.
Без професійної освіти економічний розвиток країни просто неможливий.
Багато можна говорити про економіку, але якщо не буде кваліфікованих робітничих кадрів, то не варто очікувати її зростання», - підкреслив Сергій Шкарлет. За його словами, новий закон про професійну освіту, безсумнівно, має слугувати тому, щоб зруйнувати стереотипи про непотрібність або буцімто непрестижність кваліфікованих робітничих кадрів.
Адже насправді все з точністю до навпаки. «Ще з 2016 року у сфері професійної освіти розпочато процес децентралізації, але юридично це питання так і залишається невнормованим.
Зокрема, важливо врегулювати відповідальність різних рівнів управління системою, створити умови для її розвитку», - наголосив Міністр. Він нагадав, що Міністерство освіти і науки у співпраці з фахівцями на колегії схвалило Стратегію розвитку професійно-технічної освіти.
Цей документ враховує головні виклики сучасної економіки.
Крім того, МОН та управління освіти на місцях вже зараз активно працюють над оновленням обладнання й створенням ефективної мережі закладів професійної освіти. «Переконаний, що новий законопроект відповідатиме нашим стратегічним цілям, ґрунтуватиметься на найкращих практиках українських стейкхолдерів і європейських стандартах.
Водночас закликаю розробників законопроекту враховувати реалії на місцях, дослухатися до практичного досвіду та позиції самих закладів освіти, а також місцевих органів влади, яким вони підпорядковані», - звернув увагу Сергій Шкарлет. Також Міністр освіти і науки висловив вдячність депутатському корпусу та колегам за початок плідної роботи й професійний підхід. Нагадаємо, МОН спільно з народними депутатами-членами Комітету з питань освіти, науки та інновацій розпочали роботу над підготовкою нового законопроекту про професійну освіту.

Додати коментар

Користувач:
email:





Green candlesticks dance,
A symphony of profit,
Wealth flows like a river.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:05 - Першу хвилю держпідтримки на утримання корів, кіз та овець призупинено – після опрацювання заявок оголосять новий прийом на залишок коштів
21:00 - Новини 9 квітня: корупція в "Укрзалізниці"
20:50 - Італія погіршить прогноз зростання ВВП через високі ціни на енергоресурси
20:22 - Фігурант оборудки навколо "Родовід Банку" не сяде через строки давності справи
20:10 - Мінекономіки зменшує регуляції та впроваджує стимули для розвитку розподіленої генерації в регіонах, – Олексій Соболев
20:10 - Україна створює мережу «енергетичних сот», - Денис Шмигаль
19:50 - На Одещині світло повернули десяти тисячам родин
19:24 - Десятого квітня світло виключатимуть усю добу
18:55 - Підготовка до зими йде на внутрішньому ресурсі через блокування коштів ЄС – Зеленський
18:30 - Гуманітарне розмінування: розпочався прийом заявок від аграріїв в межах оновленої програми
18:20 - Китайські НПЗ хочуть закупити нафту з Ірану через зниження цін – Reuters
18:12 - OpenAI призупиняє будівництво дата-центру у Британії
18:10 - В Україні створять мережу "енергетичних сот": деталі
18:04 - Колонка для Forbes Ukraine Дар’ї Софіної, директора Департаменту ліцензування Національного банку України
18:03 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ДП ПрАТ "ОБОЛОНЬ" "КРАСИЛІВСЬКЕ" (Хмельницька обл., Хмельницький р-н, місто Красилів, вул. Будівельна, будинок 3)
18:02 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «Оператор ГТС України» (Закарпатська область, Ужгородський район, Сюртівська територіальна громада, село Часлівці, вулиця Ратівська, 7)
18:01 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ “ЕЛАБ” (Закарпатська обл. Мукачівський район, м. Мукачево, вул. Духновича, будинок 60)
17:59 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «НЖК» (Чернігівська обл., м. Ніжин, вул. Прилуцька, 2)
17:59 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ “ЕЛАБ” (Закарпатська обл., м. Ужгород, вул. Собранецька, буд. 160)
17:57 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «БІВІТ» (Львівська обл., Львівський р-н, Львівська ТГ, с. Гряда, вул. Шевченка, 48)
17:56 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «СП «ВОЛОДАР» (Київська обл., Білоцерківський р-н, с. Кашперівка, вул. Київська, 97)
17:55 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «СП «ВОЛОДАР» (Київська обл., Білоцерківський р-н, с. Березна, вул. Академіка Комара, 1)
17:53 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ВОЛИНСЬКИЙ НДЕКЦ МВС (Волинська обл., м. Луцьк, вул. Винниченка, буд. 43)
17:52 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ Грандтермінал (Волинська обл., Луцький р-н, місто Луцьк, вул.Яремчука Назарія, будинок 2)
17:51 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ТД «Гранат Плюс» (Хмельницький р-н, Хмельницька обл., Чорноострівська територіальна громада, комплекс будівель та споруд №8)
17:45 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «Оператор ГТС України» (Івано-Франківська область, Калуський район, Долинська територіальна громада, село Княжолука, вулиця Ровенька, 8)
17:44 - Війна проти Ірану додасть в московитський бюджет 9 мільярдів доларів – Reuters
17:30 - Бізнес зможе заощаджувати понад 1,5 млрд грн щороку: Верховна Рада ухвалила закон про реформу державного нагляду
17:15 - ДПС запустила сервіс – податковий супровід ветеранського підприємництва


Більше новин