У Міненерго обговорили проект будівництва децентралізованої станції цифрової енергії на базі атомних електростанцій

28.01.2021 17:24 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Під головуванням заступника Міністра енергетики з питань цифрового розвитку, цифровізації і цифрових трансформацій Євгена Владімірова відбулася зустріч представників Міненерго, НАЕК «Енергоатом» та компанії Hotmine (розробника обладнання для майнингу) з метою обговорити можливості і перспективи спорудження станції цифрової енергії, яка зможе завантажувати потужності АЕС і використовувати, зокрема, й для майнингу криптовалют. «Майбутнє за новітніми технологіями, які можна використовувати для збалансування енергетичної системи, і при цьому отримувати фінансову вигоду.
Ідея створення дата-центру на базі атомної електростанції, безперечно, заслуговує на увагу, адже українська ОЕС має незадіяні базові потужності.
Стале навантаження на атомні енергоблоки могло б принести і додатковий прибуток державному «Енергоатому», і дати можливість працювати бізнесу, який також платитиме податки у вітчизняний бюджет», – наголосив Євген Владіміров. При цьому заступник Міністра зауважив, що насамперед мають бути вирішені всі питання нормативно-правового забезпечення діяльності подібних дата-центрів, проведено дослідження і розрахунки електроенергії, необхідної для роботи «станцій цифрової енергії», що підвищить можливості об’єднаної енергетичної системи України з балансування обсягів виробництва та споживання електричної енергії, розвитку телекомунікаційної інфраструктури та підвищення інвестиційної привабливості. «Генерація та транспортування електроенергії є складним та ресурсоємним процесом.
Більш того, це є життєво необхідним процесом для людства, тож не дивно, що він, як і фінансові ринки, контролюється державами.
Але для децентралізованої цифрової фінансової системи необхідна і децентралізована енергетична система», – зазначив Олесь Слободенюк, засновник компанії Hotmine, яка запускає проект створення децентралізованої станції цифрової енергії в Україні.
У компанії впевнені, що за наявної доступної і конкурентної за ціною потужності від атомної генерації, Україна може стати одним із світових лідерів цифрових технологій. Після презентації проекту станції цифрової енергії, представники Міненерго, Енергоатома та бізнесу домовилися продовжити співпрацю та закріпити її меморандумом, в якому будуть визначені конкретні заходи із налагодження інвестиційної привабливості. Довідково Hotmine – науково-виробнича компанія спеціалізована на R&D, розробці обладнання для майнингу, проектуванню, побудові та обслуговуванні центрів обробки даних.

Додати коментар

Користувач:
email:





Ринок коливається,
Та багатство не виміряти
Коливаннями.

- Fin.Org.UA

Новини

23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 3 березня: пальне стрімко дорожчає, новий історичний рекорд курсу долара
20:45 - Ринок електромобілів в Україні продовжує падати: які нові та вживані моделі купують
20:40 - З Ірану вивели мільйони доларів у криптовалюті після початку війни
20:15 - В частині регіонів 4 березня з 8 ранку до опівночі діятимуть графіки відключень світла
20:00 - Трамп хоче припинити торгівлю з Іспанією та допускає ембарго
19:35 - В Україні пальне за добу подорожчало на 2 гривні: які ціни на АЗС
19:30 - Денис Шмигаль: Нафтогаз і ОГТСУ цього року планують запустити понад 400 Вт розподіленої генерації
19:07 - московія зупинила експорт зерна до Ірану – Reuters
18:47 - Шмигаль розповів, скільки розподіленої генерації має побудувати "Нафтогаз" цьогоріч
18:45 - Звинувачення в непідготовленості "плану стійкості" Києва є безпідставними – КМДА
18:28 - Резервуари переповнені: Ірак різко скоротив видобуток нафти через перекриття Ормузу
18:02 - Курс долара встановить новий історичний рекорд щодо гривні
17:50 - Ринок корпоративних облігацій потребує практичних кейсів, — Голова НКЦПФР за підсумками зустрічі з Kernel
17:34 - Фінансові компанії отримають перехідний період для розрахунку окремих пруденційних вимог
17:30 - Уряд виділив 16 млрд грн на державне замовлення залізничних пасажирських перевезень у 2026 році
17:25 - На підготовку "плану стійкості" Києву дали тиждень – Зеленський
17:21 - "Росатом" зупинив будівельні роботи на АЕС в Ірані
17:17 - Кличко знайшов політику у "планах стійкості", в якому відмовили Києву
17:16 - Проект наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України «Про затвердження переліку сільськогосподарської продукції, яка має обмежений строк зберігання, та переліку продукції, яка має особливий режим зберігання»
17:00 - Що стоїть за кризою ESG?
16:37 - Найбільший світовий експортер нафти шукає альтернативу Ормузькій протоці
16:27 - Положення про Національне агентство з акредитації України
16:23 - Засідання Комісії
16:22 - У січні державний борг України збільшився – Мінфін
16:20 - Дефіцит електроенергії в Україні скоротився в рази – Шмигаль
16:15 - Економіка Європи витримає місяць війни в Ірані без тяжких наслідків – Bloomberg
16:00 - РНБО не затвердила "план стійкості" для Києва
15:53 - Свириденко розповіла про умову "плану стійкості" для Києва
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 04.03.2026


Більше новин