Інтеграція енергоринків України до загальноєвропейських – ключова умова енергетичної незалежності країни та її сталості, – Ярослав Демченков

28.01.2021 17:24 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Заступник Міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков взяв участь у 4-му інвестиційному форумі RENPOWER UKRAINE, який зібрав інвесторів у відновлювальну енергетику, енергоефективність та енергетичну інфраструктуру. У виступі Ярослав Демченков окреслив три довгострокові цілі: повна інтеграція українських енергетичних ринків до загальноєвропейських, зокрема ENTSO-E; декарбонізація економіки та розвиток відновлюваної енергетики; підвищення енергоефективності. «Україна активно готується до синхронізації об’єднаної енергосистеми з європейською — за нашими планами інтеграція до ENTSO-E має статися в 2023 році або раніше, відповідно ми маємо від’єднатися від систем Росії та Білорусі.
Ми маємо забезпечити повну відповідність нормативно-правової бази України первинному та вторинному законодавству ЄС.
Український ринок має бути чесним, прозорим, і  цьому допоможуть європейські правила на ринку», - підкреслив заступник Міністра. Також він повідомив про підготовку нової енергетичної стратегії до 2050 року та Інтегрованого плану з енергетики та клімату до 2030 року.
Документи передбачають низьковуглецевий розвиток енергетики, синхронізацію з Європейським зеленим курсом та сталий розвиток енергетичного сектору, як ключового чинника національної безпеки. У рамках декарбонізації Міністерство готує план «безвугільного майбутнього країни».
Реформа вугільної галузі передбачатиме створення нових робочих місць на шахтах, які поступово ліквідовуватимуться, та додаткових стимулів для «вугільних регіонів», що стане початком нового зеленого курсу. «Нам необхідно знайти варіанти заміщення теплової вугільної генерації кліматично-нейтральними потужностями у поєднанні з новими високоманевровими генеруючими потужностями, технологіями акумулювання та зберігання електроенергії для балансування енергосистеми.
Наша стратегія передбачає введення в експлуатацію 2 ГВт високоманеврових потужностей зі швидким стартом (включення з нуля та вихід на номінальну потужність протягом 15 хвилин) та 2 ГВт швидкодіючих резервів на базі систем акумулювання електричної енергії», - наголосив Ярослав Демченков. Україна підтримує розвиток відновлюваної, зокрема водневої енергетики, особливо у контексті ухвали Водневої стратегії ЄС і створення Європейського альянсу чистого водню, адже водень у перспективі 8-10 років матиме ключове значення для економіки європейського континенту та відповідно України. Міністерство прагне, щоб енергоефективність була крос-секторальною та стала нормою для всіх секторів економіки.
Від рівня енергоефективності країни залежить її енергонезалежність.
Саме тому на профільному комітеті Ради було підтримано законопроект з енергоефективності, який тривалий час готувався широким експертним колом.

Додати коментар

Користувач:
email:





A debt crisis looms,
Europeans seek to stay afloat,
Bailouts all around.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
21:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 12 серпня: Київ готується евакуйовувати людей взимку
19:50 - Rozetka скорочує людей після удару росіян по найбільшому складу
19:15 - Суд виніс вирок корумпованим посадовцям Павлоградського хімзаводу
19:08 - Inzhur та Vyriy запускають інвестиції у мілтек від 1000 грн
18:34 - Молдова спростила логістику для українців, які їдуть до аеропорту Кишинева
18:29 - Обсяги кредитових та дебетових переказів зросли в першому півріччі 2026 року
18:00 - Розкрадання на ремонті доріг: судитимуть ексголову Дніпропетровської ОДА
18:00 - ОАЕ таємно перевозять іракську нафту через Ормузьку протоку
17:20 - У "Інтерпайп" розповіли про наслідки блокування портів для компанії
17:08 - САП завершила слідство у справі Молчанової та Юри Єнакієвського
16:38 - Через удари на півдні збільшується "паливне навантаження" на кордони – експерт
16:30 - Блокада портів відбилася на цифрах: наскільки впав експорт зерна в серпні
16:24 - У Новоросійську зупинили роботу вже два найбільші зернових термінали московія
16:00 - Рада планує звільнити від мит та податків імпорт товарів для війська
15:35 - Росію накрила нова хвиля паливної кризи – ЗМІ
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 13.08.2026
15:08 - Колонка Андрія Пишного "Зміна операційного дизайну процентної політики: потім буде запізно"
15:00 - Ще одну екстопменеджерку "Оператора ГТС" оголосили в розшук
14:56 - Молдова надає Україні знижку на транзит вантажів залізницею
14:43 - Масштабна спецоперація: правоохоронці припинили роботу 94 кол-центрів
14:42 - Харківщина та Запоріжжя отримали силові трансформатори від Північної Македонії
14:30 - Як побудувати активну спільноту навколо бренду
14:30 - Uklon запускається одразу в п'яти містах Узбекистану
14:20 - Землетрус зупинив експорт одного з найбільших постачальників кави у світі
14:05 - Мін'юст підрахував активи, конфісковані у підсанкційних осіб
13:45 - Без заправок можуть лишитися цілі райони. Які наслідки ударів московії по АЗС?


Більше новин