Програма медичних гарантій-2021: Національна служба здоров’я не укладатиме договори з лікарнями, що не створять безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю

28.01.2021 15:18 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Про вимоги щодо інклюзивності будівель медичні заклади були повідомлені ще у 2018 році.
Доступними мають бути всі місця надання медичних послуг закладів усіх форм власності. Національна служба здоров’я працює в інтересах пацієнта.
Програма медичних гарантій робить правила отримання медичної послуги прозорими і зрозумілими.
Медична допомога повинна бути безпечною, якісною та доступною.
Доступною - і в буквальному сенсі.
Мова про людей з інвалідністю, які повинні мати вільний доступ до необхідних медичних послуг. Тож заклади, які планують у 2021 році укласти договір з НСЗУ, мають забезпечити фізичну доступність своїх будівель для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп.
Доступними мають бути всі місця надання послуг надавача, які зазначені у заяві про отримання ліцензії та в документах, що додавалися до неї.
Йдеться про заклади охорони здоров’я усіх форм власності, в тому числі ФОП. Така вимога до суб’єктів господарювання не є сьогоднішнім нововведенням.
І стосується не лише споруд, де надають медичну допомогу. З 1 квітня 2019 року набрали чинності Державні будівельні норми «Будинки і споруди.
Інклюзивність будівель і споруд», де ці вимоги прописані.
Відповідно до них, у всіх закладах охорони здоров’я, які отримали ліцензію на медичну практику, має бути безбар`єрний простір для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп. Крім того, у постанові Кабінету Міністрів від 28 березня 2018 року №391 затверджені вимоги до надавачів послуг за програмою медичних гарантій.
Однією з них є вільний доступ до будівель для людей з інвалідністю.
Тобто про вимогу щодо доступності, яка стала обов’язковою з 2021 року, медзакладам повідомляли ще у 2018 році. За даними ВООЗ, понад один мільярд людей, або приблизно 15% населення світу, мають ту чи іншу форму інвалідності.
Люди з інвалідністю нерідко мають обмежений доступ до медичних послуг.
Але значну потребу у них.
Відсутність пандусів та підйомників, вузькі двері, сходи всередині приміщень, неналежне обладнання туалетів - створюють перешкоди на шляху до медичної допомоги.
НСЗУ прагне досягнення справедливості і поліпшення доступу до якісних медичних послуг та надання профілактичної, лікувальної, реабілітаційної чи паліативної допомоги усім пацієнтам. Тому у 2021 році при укладенні договору з НСЗУ надавачу необхідно буде надати скановану копію документа, який підтверджує доступність будівлі.
Це зазначено у  Порядку укладення, зміни та припинення договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 25 березня 2018 № 410.
Такий документ видає фахівець з питань технічного обстеження будівель та споруд, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат. З тими закладами, які не створять безперешкодного доступу до медичних послуг для осіб з інвалідністю, НСЗУ у 2021 році укладати договори не буде. НСЗУ вивчає готовність закладів до укладення договорів і провели спеціальне опитування серед надавачів послуг. Дані цього анкетування показують, що 50% закладів первинної медичної допомоги мають доступні будівлі для людей з інвалідністю.
Серед спеціалізованих закладів цей відсоток вищий - 64% надавачів відповідають вимогам доступності. Найбільше доступних будівель серед опитаних надавачів первинної ланки у Києві - 81% та у Миколаївській області - 72%, найменше - у Вінницькій та Волинській областях - по 35%.
Щодо спеціалізованих медзакладів - найбільший відсоток доступних будівель у Чернігівській області - 94%, найменше у Львівській - 38%. Це дані станом на 13 січня цього року.
Заклади, які планують працювати за Програмою медичних гарантій з 1 квітня, повинні подбати про те, щоб повністю відповідати вимогам НСЗУ на момент подання пропозиції. Документ, який підтверджує доступність будівлі, для укладення договору з НСЗУ у 2021 році не потрібен центрам екстреної медичної допомоги та станціям швидкої, а також фельдшерсько-акушерським пунктам як нерегулярним місцям надання первинної медичної допомоги.
Щодо всіх інших надавачів та їхніх місць надання послуг - ця вимога зберігається.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bulls and bears collide
Chaos in the financial world
Invest with caution

- Fin.Org.UA

Новини

20:45 - СОТ не здатна вирішити проблеми сьогодення – торговельний представник США
20:35 - Податківці викрили "тіньові" продажі у великій мережі побутової техніки
20:20 - НБУ оштрафував дві страхові компанії
20:05 - Мінфін почав шукати радника з продажу "Сенс Банку" і Укргазбанку
20:00 - Першого квітня світло вимикатимуть тільки для бізнесу
19:44 - США вчетверте перенесли дедлайн продажу міжнародних активів "Лукойл"
19:28 - У Києві прокуратура вимагає знести самочинно зведені будівлі на Подолі
19:15 - Соболев задекларував 3,6 млн грн доходів за 2025 рік: більше половини – з КШЕ
18:50 - Іран пообіцяв атакувати підрозділи Tesla, Google та інших компаній – ЗМІ
18:43 - Ostchem Фірташа запускає виробництво нового виду добрива
18:40 - Очільник Мінрозвитку заробив на посаді півтора мільйона за 2025 рік: що ще є в декларації Кулеби
18:32 - Китай знизив економічний прогноз до найнижчого з 1991 року – ЗМІ
18:27 - Українські дрони атаками на балтійські порти "спалили" мільярд доларів доходів московія від нафти
18:20 - Сигналів від московія щодо енергетичного перемир’я немає – Зеленський
17:58 - США зняли санкції з трьох російських суден
17:56 - В Україні працюють 26 іноземних виробників ліків, які залишились на ринку московія – дослідження
17:40 - MELIS від NUMO Development здобув перемогу в головному архітектурному конкурсі України 2026
17:30 - В одному з найбільших міст України дозволять їздити швидше
17:16 - Нацбанк показав курс долара і євро на середу 1 квітня
17:05 - Страховики України збільшили надходження від "автоцивілки" і КАСКО
17:00 - До двох страховиків застосовано заходи впливу у вигляді штрафів
16:50 - Один із найбільших НПЗ московії може не працювати ще місяць – Reuters
16:40 - "Фавбет" оштрафували на понад 400 тисяч: в чому причина
16:38 - Стратегічне рішення: Уряд погодив будівництво заводу з виробництва паливних збірок для АЕС
16:32 - Чому обшуковують лікарні
16:30 - Тренд енергетичної децентралізації: сучасні рішення для енергонезалежності бізнесу
16:27 - Морський порт вперше в Україні продав послуги перевантаження через аукціон
16:10 - Засідання Комісії
16:00 - Латвія припинила експортувати до московія руду, але продовжує постачати алкоголь – ЗМІ
15:58 - Україна готує механізм часткового продажу стратегічних держкомпаній


Більше новин