Уряд підтримав законопроект, який встановлює чіткі правила адмінтерустрою України

28.01.2021 13:12 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Наразі в Україні завдяки децентралізації сформовано новий сучасний адмінтерустрій.
Однак реалізація реформи місцевого самоврядування ще потребує подальшого системного удосконалення законодавчої бази.
Адже питання, пов’язані із змінами меж або присвоюванням статусу певного населеного пункту, досі регулюються актом 40-річної давнини. Уряд на засіданні 27 січня схвалив, розроблений Мінрегіоном, законопроект «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України», який враховує чинні норми Конституції України та має вирішити існуючі проблемні питання у сфері адмінтерустрою. «Розробивши цей законопроект, Мінрегіон в одному документі сконцентрував чіткі правила в сфері адміністративно-територіального устрою.
Законопроект визначає, які органи мають ініціювати, приймати рішення щодо утворення, ліквідації, встановлення меж адмінтеродиниць, їх найменування, визначення категорії та здійснення обліку населених пунктів», – зазначив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Зокрема, новий закон: – вводить поняття адміністративно-територіального устрою України, адмінтеродиниці, населеного пункту, території територіальної громади та ін. – встановить порядок утворення та ліквідації адмінтеродиниць; – визначить повноваження органів щодо зміни меж адміністративно-територіальних одиниць їх найменування, перейменування, визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Окрім того, новий Закон визначить три рівні системи адмінтерустрою – базовий, субрегіональний та регіональний, також зберігається можливість утворення районів у містах як допоміжного рівня адмінтерустрою.
Як і в Конституції, адмінтеродиницями визначаються Автономна Республіка Крим, області, райони, міста, райони в містах, селища і села.
Міста, селища та села (населені пункти), при цьому, є основою для затвердження територій територіальних громад. Також законопроектом пропонується впровадження Державного реєстру адмінтеродиниць та територій територіальних громад, який буде компонентом Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Реєстр призначений для створення, збирання, накопичення, обробки, захисту, обліку інформації про адмінтеродиниці та території тергромад.
Це унеможливить виникнення помилок та розбіжностей у назвах та статусах населених пунктів, чисельності населення адмінтеродиниць, територіальних громад тощо.
За ведення електронного реєстру відповідатиме Мінрегіон. «Законопроект найближчим часом буде направлений на розгляд Парламенту.
Очікуємо, що він отримає таку ж підтримку народних депутатів, як і реформа місцевого самоврядування в цілому.
Адже необхідно мати законодавчі інструменти для вчасного реагування на сучасні виклики», – зазначив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Додати коментар

Користувач:
email:





Золото у тренді,
Для купівлі не потрібно
Золотого стану.

- Fin.Org.UA

Новини

10:00 - Кулеба озвучив масштаб непрацюючих підприємств на прифронтових територіях
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 17.05.2026
18:00 - Проти Amazon подали позов за відмову відшкодувати витрати, пов’язані з митами Трампа
17:07 - США не продовжували дозвіл на купівлю російської нафти
16:02 - Суд зобов'язав московія заплатити компанії 26 мільйонів за упущену вигоду щодо вітропарків
15:01 - OpenAI надасть доступ до ChatGPT+ для усіх мальтійців після угоди з урядом
14:00 - Китайська телекомпанія придбала права на трансляцію ЧС-2026 за $60 мільйонів
13:40 - Експорт нафти Іраком впав у 9 разів через Ормуз
12:30 - Танкери ОАЕ з газом зникають біля Ормузу і спливають уже за протокою
11:20 - Трамп заявив, що Сі згоден: Іран має відкрити Ормуз
10:10 - Куба вирішила вдвічі підняти ціни на пальне на закритих заправках
10:00 - Щотижневий дайджест
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 15 травня: прискорення будівництва нафтопроводу в обхід Ормузу та масштабний удар по вейпах
20:42 - Москва вимагає у бельгійського депозитарія 249 мільярдів доларів за заморожені активи
20:23 - На Запоріжжі викрили масштабну земельну схему
19:40 - До Ради подано два проєкти Антикорупційної стратегії
19:34 - Російські ракети, що атакували Київ, мали понад 100 комплектуючих з Заходу – FT
19:05 - Уряд спростив отримання держпідтримки для сімей з дітьми
18:59 - Звіт про роботу зі зверненнями, запитами на публічну інформацію та огляд практики застосування законодавства з питань захисту прав споживачів фінансових послуг за І квартал 2026 року
18:35 - Злий Mythos: модель ШІ від Anthropic, яка шукає вразливості ПЗ, допомогла зламати macOS
18:20 - Легалізація коштів через "Династію": ВАКС обрав запобіжки до чотирьох підозрюваних
18:00 - Кредитування підтримує прибутковість банків п’ять кварталів поспіль
18:00 - У Швейцарії викрили мережу фінпосередників, які допомагали росіянам обходити санкції
17:35 - ОАЕ створить запас нафти для Індії
17:25 - Opening Remarks by Sergiy Nikolaychuk, First Deputy Governor of the National Bank of Ukraine, at the Sixth NBU Annual Research Workshop on Monetary Policy
17:25 - Вступне слово першого заступника Голови НБУ Сергія Ніколайчука під час шостого щорічного воркшопу про монетарну політику
17:18 - Уряд затвердив механізм формування резерву мобільної генерації
17:05 - Річні прибутки автовиробника Jaguar впали на 99%


Більше новин