Уряд підтримав ініціативу Президента про запуск нової іпотечної програми в межах 7% річних

28.01.2021 00:57 | Fin.Org.UA

Сьогодні, 27 січня, Кабінет Міністрів України підтримав ініціативу Глави держави про доступну іпотеку в межах 7% річних та затвердив Порядок здешевлення для громадян вартості іпотечних кредитів, розроблений Мінфіном (з доопрацюванням).

Нова програма «Доступна іпотека» впроваджується через Фонд розвитку підприємництва шляхом внесення змін до урядових постанов від 24 січня 2020 року N 28 та N 29, відповідно до яких реалізується та фінансується державна програма «Доступні кредити «5-7-9%».

«Мета нової іпотечної ініціативи – це створення можливості для запровадження, реалізації та фінансування програми «Доступна іпотека» через установу, яка вже успішно функціонує. Фонд розвитку підприємництва здатний у найкоротший термін забезпечити реалізацію цієї програми через уповноважені банки. Скористатись новою програмою зможуть громадяни України, які потребують житла, отримавши часткову компенсацію процентів за іпотечними кредитами. Процентна ставка для них буде складати 7% річних, термін кредиту 20 років, перший внесок 15% вартості іпотеки, а кредит буде обмежений максимальною сумою у 2 млн грн», – розповів Міністр фінансів Сергій Марченко.

Також нова іпотечна програма передбачає спрощення доступу цільової аудиторії до придбання житла на первинному та вторинному ринку (новобудови).

До осіб, які потребують поліпшення житлових умов, порядком також віднесено мешканців гуртожитків або аварійних будинків, внутрішньо переміщених осіб, науково-педагогічних і медичних працівників, працівників бюджетної сфери та молоді сім’ї.

Реалізація постанови на даний час не передбачає додаткових видатків Державного бюджету України, окрім вже передбаченого у 2021 році фінансування програми «Забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва» у обсязі 2 млрд гривень.

Додати коментар

Користувач:
email:





Global economies,
Interconnected markets,
Trade deals and tariffs.

- Fin.Org.UA

Новини

11:49 - Збір за паркування транспортних засобів: платники Дніпропетровщини поповнили місцеві бюджети на понад 48,4 млн гривень
11:48 - За спецвикористання води платники Дніпропетровщини сплатили до місцевих бюджетів понад 107,7 млн грн рентної плати
11:40 - З 1 січня 2026 року змінюється порядок подання Податкового розрахунку для ФОПів та самозайнятих осіб
11:38 - До уваги платників, які обирають спрощену систему оподаткування!
11:35 - Моторні вподобання: які моделі авто за типом пального найчастіше обирають українці
11:25 - Мінфін підрахував, яку частку оборонних видатків забезує військовий збір
11:20 - Банки України показали актуальний курс валют на 8 січня
11:07 - Безповоротна фінансова допомога виплачена працівнику резидентом Дія Сіті – платником податку на особливих умовах: звітність і оподаткування
11:06 - Приймання та обробка електронних документів ІКС «Єдине вікно подання електронної звітності»
11:05 - До уваги суб’єктів господарювання!
11:03 - Щодо неврахування таблиці даних платника ПДВ
11:02 - До уваги мобілізованих або прийнятих на військову службу за контрактом ФОП – платників єдиного податку другої групи!
11:00 - У січні – грудні 2025 року платники Дніпропетровської області спрямували до загального фонду державного бюджету понад 20,4 млн грн частини чистого прибутку. Звертаємо увагу, що податковими (звітними) періодами для державних унітарних підприємств та ї
11:00 - ЄБРР надає "Укргідроенерго" 75 мільйонів євро на відновлення гідроелектростанцій
10:59 - Частина чистого прибутку: платники Дніпропетровщини поповнили загальний фонд держбюджету на понад 20,4 млн гривень
10:58 - Майже 12,2 млрд грн ПДФО надійшло від платників Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету протягом 2025 року
10:56 - Розрахунки за правилами: інформаційна підтримка платників
10:55 - Перехід охоронних компаній на загальну систему: строки та умови реєстрації платником ПДВ
10:54 - Леся Карнаух: Місцеві бюджети у 2025 році отримали понад 491 млрд грн
10:50 - "Укрзалізниця" повністю переписала розклад потягів: частину рейсів сповільнять
10:30 - Міненерго проінформувало про ситуацію в енергосистемі
10:25 - Нафтогіганти США вимагають гарантій перед інвестиціями у Венесуелу
10:10 - Мінрозвитку розповіло про ситуацію з теплопостачанням на Дніпропетровщині
09:50 - Американсько-український фонд відбудови оголосив прийом проєктів
09:41 - Київстар та Мінцифра переходять до ключового етапу розробки національної LLM
09:35 - Ціни на нафту відреагували на неочікуваний обвал запасів у США
09:16 - У Запорізькій області після семигодинного блекауту відновили електропостачання
08:30 - Яким буде ринок нерухомості у 2026 році
08:00 - Останні дні соцмереж. Як штучний інтелект ламає інтернет
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 08.01.2026


Більше новин