Українська енергетична біржа спростовує інформацію щодо непрозорості аукціонів з продажу електроенергії та щодо невідповідності біржовим стандартам ЄС

27.01.2021 19:35 | Fin.Org.UA

З огляду на те, що останніми днями в ЗМІ з’явилися заяви відносно проведення Українською енергетичною біржею (УЕБ) аукціонів з продажу електроенергії державними виробниками, Українська енергетична біржа оприлюднює свою офіційну заяву в додатку для завантаження.

Разом з тим, зазначаємо наступне.

Українська енергетична біржа (УЕБ) проводить аукціони з продажу електроенергії державними виробниками виключно у відповідності до Порядку, затвердженого Постановою КМУ від 5 червня 2019 р. № 499. Право проводити такі аукціони, УЕБ отримала на підставі прозорого конкурсного відбору проведеного Міненерго за критеріями, затвердженими КМУ. Аукціонний комітет, що очолюється Міністром енергетики або його заступником має всі повноваження для контролю та зміни умов та регламенту проведення аукціонів. Таким чином, проведення аукціонів з продажу електроенергії повністю контролюється державою і Міністерством енергетики, зокрема.

За час проведення аукціонів, УЕБ було впроваджено ряд технічних рішень, напрямлених на вдосконалення механізмів торгів та забезпечення потреб учасників ринку для ефективної роботи ринку електроенергії. Не було зафіксовано скарг та нарікань на Українську енергетичну біржу щодо порушення Порядку чи регламенту проведення аукціонів. Натомість 174 учасника ринку виразили УЕБ подяку та надали рекомендації.

Українська енергетична біржа була обрана Секретаріатом Енергетичного Співтовариства, як біржа в Україні, що здатна забезпечити імплементацію вимог ЄС для організації конкурентної біржової торгівлі. Відповідно, між Секретаріатом Енергетичного Співтовариства, ЄБРР, Міністерством енергетики та УЕБ було підписано Меморандум метою якого є забезпечення розвитку УЕБ відповідно до європейських стандартів. До складу «Advisory Board» УЕБ увійшли представники підписантів меморандуму та ведеться активна робота з повного переходу УЕБ на стандарти роботи бірж ЄС, забезпечення клірингу, відповідної організаційної структури та кращих технологій. Укладені відповідні договори з провідними європейськими консультантами та вендорами, до роботи залучаються кращі експерти з європейських енергетичних бірж. УЕБ співпрацює з провідними світовими біржами та кліринговими центрами.

УЕБ є членом Асоціації Європейських Енергетичних Бірж Europex, що включає 29 енергетичних бірж та фокусується на розробках європейської нормативної бази для оптової торгівлі енергоресурсами та відновлювальною енергетикою.

В Україні вже створено законодавство, відповідно до стандартів ЄС, що регулює діяльність товарних бірж. Відповідно до Закону України 738-IX від 19.06.2020 діяльність товарних бірж підлягає ліцензуванню та встановлюються жорсткі вимоги до діяльності бірж з боку НКЦПФР.

УЕБ підкреслює свою відкритість та готовність до діалогу з усіма органами влади, готовність працювати за кращими правилами та практиками ЄС, дякує за довіру європейським партнерам та своїм 1200 учасникам, декларує свої подальші наміри працювати над встановленням конкурентного та прозорого ринку енергоресурсів України.

 

Додати коментар

Користувач:
email:





Futures market trade,
Bets on prices yet to come,
Risk and reward weighed.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 28 квітня: ОАЕ виходять з ОПЕК, суд прийняв рішення щодо Юри Єнакіївського
20:50 - Китай готується знову вивести на ринок авіапальне, бензин і дизель
20:24 - УЗ запустила новий поїзд: в компанії розповіли, як він пов'язаний з Японією
20:20 - Німеччина шукає нафту через Польщу після втрати казахстанських поставок через московія
19:55 - Європа втратила імпорт авіапального з Близького Сходу
19:41 - Японія інвестуватиме в українську компанію для розробки дронів-перехоплювачів
19:10 - Київська електричка на два місяці змінює рух
18:57 - Україна відстежує судна з викраденим Росією українським зерном – МЗС
18:35 - Ормуз можуть відкрити, не прибираючи всі міни – Міненерго США
18:30 - Тарас Висоцький: Україна та Данія переходять до спільних проєктів в агросекторі
18:30 - 29 квітня в Україні відключення світла не прогнозуються
18:06 - У Києві ворожий дрон пошкодив житловий комплекс, який добудовують
17:50 - Нацбанк показав курс долара та євро на середу 29 квітня
17:40 - Через війну та енергетичну кризу в Україні зменшується виробництво молока
17:30 - єОселя: щотижнева статистика
17:21 - ВАКС конфіскував активи екснардепа Царьова
17:18 - У Системі BankID НБУ відновлюються тарифи на послуги, що надаються Національним банком її учасникам
17:15 - Нафта, золото та добрива: Світовий Банк оприлюднив прогноз цін у 2026 році
16:52 - Акції Spotify обвалилися: яка причина
16:45 - ЄІБ цьогоріч може збільшити фінансування відновлення України на 230 мільйонів євро – Кулеба
16:38 - Henkel і фонд savED відкрили перший підземний освітній простір на Харківщині
16:36 - Казахстан змінив маршрути після блокування московія постачання нафти "Дружбою"
16:30 - Як бізнесу вийти на енергоринок
16:24 - Засідання Комісії
16:14 - Муніципальні облігації відкривають нові можливості для громад — підсумки зустрічі НКЦПФР та KNF
16:10 - Цифровізація та підтримка МСП – Україна і Румунія посилюють міжурядову співпрацю
16:10 - Правоохоронці затримали шахраїв, які ошукували військових
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 29.04.2026
15:57 - Україна запросила компанії США відновлювати газову інфраструктуру
15:50 - В Україні очікується зростання виробництва гречки у майже 2 рази, проса – в 2,5


Більше новин