Лабораторія Офісу Держекоінспекції в Кривому Розі зможе проводити дослідження швидше: отримали нове обладнання

27.01.2021 16:12 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Відділ інструментально-лабораторного контролю Офісу Центрального апарату Держекоінспекції у Кривому Розі поповнюється приладами, які дозволять робити більш якісні дослідження складу води, повітря та ґрунтів швидше, ніж раніше.
Про це повідомляється на сайті Державної екологічної інспекції. «Це, зокрема, 4 портативних вимірювачів розчиненого кисню у воді «S4-Standart kit Seven2Go» (Mettler Toledo).
Ці киснеміри будуть використовуватись інспекторами для контролю безпосередньо на джерелах забруднення та у водних об’єктах, і результат вимірювань буде відомий одразу під час перевірки», - розповів Голова Держекоінспекції Андрій Мальований. За його словами, з таким обладнанням отримання результату займатиме лічені хвилини, тоді як раніше для цього потрібно було близько 3 годин.
Це дасть змогу, зокрема, здійснювати більшу кількість досліджень. «Також лабораторію посилено 2 спектрофотометрами «ULAB 102», які працюватимуть у стаціонарних умовах.
Прилад дозволяє визначити вміст біогенів (сполук азоту, фосфору тощо), важких металів, органічних речовин у воді, ґрунті, а також у викидах забруднюючих речовин в атмосферне повітря», - зазначив Андрій Мальований. Посадовець зауважив, що сьогодні значна частина приладів в інспекції використовується вже близько 20 років.
Їх ефективність та точність значною мірою поступається новим моделям обладнання, а технічні параметри не відповідають сучасним вимогам. «Лабораторія у Дніпропетровській області протягом 2020 року дослідила 1452 проби повітря на джерелах викидів, 242 проби поверхневих вод та 79 проб ґрунтів.
З використанням нового обладнання кількість перевірених зразків зросте, що дозволить виявляти більше фактів забруднення та притягати до відповідальності більше порушників», - підкреслив Андрій Мальований. Голова Держекоінспекції також поділився інформацією, що для територіальних підрозділів Держекоінспекції по всій Україні вже закуплено 36 киснемірів та 26 спектрофотометрів.
Також найближчим часом планується придбання 49 переносних газоаналізаторів, 28 іономірів з датчиками на нітрати, хлориди, фториди, а також 20 електронних аналітичних вагів та 21 електронна технічна вага.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bull or bear, who knows,
Fortunes won and fortunes lost,
The market humbles.

- Fin.Org.UA

Новини

17:24 - Компанія Henkel оголошує нові цілі сталого розвитку до 2030 року
16:41 - ЄБРР надав Кернел кредит вперше за 4 роки: на що витратять $45 мільйонів
16:30 - Коли "не заходити" – правильне інвестиційне рішення
16:30 - Вперше оприлюднено перелік значимих страховиків
16:25 - Будинки в столиці: скільки вони коштують в різних районах Києва
16:20 - Уряд пропонує не оподатковувати виплати "єСадок"
15:52 - Промислова інфляція у березні зросла до 36,6% – Держстат
15:40 - Через брак палива авіакомпанії скасовують десятки тисяч рейсів – ЗМІ
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 27.04.2026
15:26 - Колонка Андрія Пишного для Forbes Ukraine про висновки головного засідання Весняних зборів МВФ та Світового банку для європейського регіону
15:06 - Багато важливих професій залишаться за людиною і не будуть замінені ШІ, – Марія Фурман
15:06 - Злочин проти громади Львова: Садовий розкритикував дії ОВА щодо аеропорту
15:05 - Мінекономіки змінює умови експорту сої та ріпаку
15:00 - В Україні зменшилась сума готівки в обігу: який обсяг монет та банкнот
14:23 - Найбільший агрохолдинг московія закриває бізнес в Бєлгородській області через обстріли
14:15 - В Києві вперше за 5 років піднімуть тарифи за паркування, але за підпискою доступна знижка
14:15 - Ігор Зубович: Перевірки стають зрозумілішими для бізнесу та інспекторів
14:00 - Посилено відповідальність за порушення на небанківському фінансовому ринку
13:42 - Київ здав позиції: як змінилися ціни на паркомісця і гаражі за рік
13:40 - Ще в трьох поїздах з'являться жіночі вагони
13:01 - АМКУ рекомендував АЗС знижувати ціни на пальне, коли дешевшає нафта
13:00 - NBU Eases Some FX Restrictions
13:00 - Від "Чорнобиля" до повномасштабної війни: 40 років уроків з культури безпеки для АЕС
13:00 - Пом’якшено низку валютних обмежень
12:58 - В Gulliver повертаються магазини Bershka, Pull&Bear, Zara
12:50 - В Україні з 1 липня розширять програму "Доступні ліки"
12:43 - Наказ від 16.04.2026 № 5011 «Про внесення зміни до Методичних рекомендацій щодо застосування смартспеціалізації на регіональному рівні»
12:30 - Факапи під час отримання ліцензії для сонячних електростанцій
12:21 - Телемарафон-2026 отримає 638 мільйонів: чий контент найдорожчий
12:15 - "Укрпошта" продала незадіяну нерухомість за понад пів мільярда


Більше новин