Денис Шмигаль: Уряд пропонує встановлювати щорічну індексацію пенсій не пізніше 1 березня

27.01.2021 16:12 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Кабінет Міністрів України під час чергового засідання Уряду 27 січня підтримав проект закону, яким пропонується внести зміни до деяких законів України щодо удосконалення пенсійного законодавства.
Зокрема, з 2022 року передбачається встановлення щорічної індексації пенсій не пізніше 1 березня. «Це питання більше не має бути елементом політичних маніпуляцій.
Ми пропонуємо зробити все прозоро й встановити чіткі терміни, коли повинна відбуватись індексація.
Крім того, законопроектом пропонується врегулювати несправедливість, коли окремим категоріям громадян пенсії просто не індексувалися», — наголосив Прем’єр-міністр. Також Уряд схвалив пакет законопроектів Міністерства соціальної політики, які змінюють застарілі підходи до формування прожиткового мінімум.
Як підкреслив Прем’єр-міністр, мають бути запроваджені нові підходи, які вдосконалять методологію визначення прожиткового мінімум й оптимізують механізм його застосування. За словами Міністра соціальної політики Марини Лазебної, прожитковий мінімум має бути вартісною величиною для визначення основних соціальних потреб людини на мінімальному рівні. «Прожитковий мінімум буде визначатися та застосовуватися винятково для визначення основних соціальних гарантій, які є для особи основним джерелом доходів.
Це мінімальна заробітна плата, мінімальна пенсія за віком, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям та інші види державної соціальної допомоги, які є основним джерелом доходів людини», — зазначила Марина Лазебна. Міністр соціальної політики додала, що на сьогодні майже 180 норм передбачають використання прожиткового мінімуму, що удвічі перевищує кількість норм, які регулюють питання соціальних виплат.
Тому законопроектом пропонується запровадити базові величини для розрахунку таких виплат і зборів, як базова величина для соціальних виплат на дітей та базова величина для соціальних виплат населенню, базова величина для грошових платежів і стягнень, базова величина для адміністративних зборів. «Міністерство зробило титанічну роботу і важливо, щоб естафету відтепер перехопила Верховна Рада України, аби імплементувати наші напрацювання», — сказав Прем’єр-міністр.

Додати коментар

Користувач:
email:





Royal Exchange, home
Of insurance and underwriters
Risk management key

- Fin.Org.UA

Новини

18:50 - Аварійники отримають фінальні виплати урядової підтримки
18:34 - Авторизаційні вимоги до надавачів фінансових послуг буде оновлено
18:23 - "Укрпошта" автоматизувала всі процеси з сортування посилок
18:10 - Індія заявила, що купуватиме нафту московія і без винятків США
17:36 - Уточнено вимоги щодо формування банками буфера системної важливості
17:36 - Експоліцейський програв апеляцію: конфіскують авто, оформлене на родичку
17:25 - Нацбанк показав курс долара та євро на 19 травня
17:20 - UPG та Ощадбанк на ENERGY FINANCE 2026: партнерство для стабільного постачання пального
16:55 - Ексдепутата Гордійчука розшукують за махінації з кредитами
16:51 - Угорщина скасувала рішення про депортацію інкасаторів Ощадбанку
16:29 - Небанківській фінансовій установі відкликано ліцензію та виключено її з Державного реєстру фінансових установ
16:19 - Мінекономіки: Використайте "Нацкешбек" до 30 червня, інакше гроші повернуться в держбюджет
16:00 - Розвиток ринків для малого та середнього бізнесу: НКЦПФР ознайомилася з досвідом Іспанії
15:56 - Інкасатора оштрафували на 17 тисяч за те, що на його телефоні виявили порнографічне фото
15:48 - 10,5 років позбавлення волі: апеляція не змінила покарання ексдепутату Крючкову
15:36 - Наслідки інфляції: росіяни скоротили витрати на одяг до мінімуму за останні 11 років
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 19.05.2026
15:18 - Розвідка отримала внутрішню російську оцінку втрат від війни
15:05 - Приміщення під кафе та ресторани: які на них ціни, попит та пропозиція в Україні
15:02 - ФОПи - платники збору за місця для паркування транспортних засобів сплатили до місцевих бюджетів Дніпропетровщини сплатили понад 2,5 млн гривень
15:00 - Фокус уваги податкової служби - на трудові відносини
15:00 - «Національний кешбек»: використайте накопичення до 30 червня та продовжуйте отримувати виплати в новому етапі
14:57 - Сумлінна сплата податків – запорука економічної стійкості держави!
14:54 - Сплата податків, зборів, інших платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування після зміни місцезнаходження платника
14:52 - Реєстрація ПРРО: послідовність дій СГ
14:50 - Про легалізацію трудових відносин під час брифінгу
14:49 - Правила заповнення обов’язкового реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати бюджетних/небюджетних платежів
14:47 - Порядок розрахунку податкової знижки за навчання
14:45 - Платники Дніпропетровщини забезпечують позитивну динаміку надходжень акцизного податку: до бюджету сплачено понад 233,6 млн гривень
14:44 - Місцеві бюджети від платників Дніпропетровщини отримали понад 575,2 млн грн рентної плати


Більше новин