Закон України № 592: з 01.01.2021 розширено перелік платників, які звільняються від сплати єдиного внеску за себе

27.01.2021 08:20 | Fin.Org.Ua

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що 01.01.2021 набрали чинності норми Закону України від 13 травня 2020 року         № 592-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» (далі – Закон № 592), якими внесено зміни до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464).
Так, Законом № 592 з 01.01.2021 розширено перелік платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), які звільняються від сплати за себе єдиного внеску та види пенсійного забезпечення, які надають право не сплачувати такий внесок. Відповідні зміни внесено до частини 4 ст. 4 Закону № 2464.
Зокрема,звільняються від сплати за себе єдиного внеску фізичні особи – підприємці (ФОП) та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, якщо вони отримують пенсію за віком, або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Крім цього, ст. 4 Закону № 2464 доповнено частинами 5 та 6, згідно з якими звільняються від сплати за себе єдиного внеску:
▼ особи, які провадять незалежну професійну діяльність, за умови взяття їх на облік як ФОП та провадження ними одного виду діяльності одночасно як ФОП так і особою, яка провадить незалежну професійну діяльність;
▼ особи, які провадять незалежну професійну діяльність та ФОП, які мають основне місце роботи, за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску за умови самостійного визначення за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі менше мінімального страхового внеску, бази нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Також, для ФОП (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування), осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та членів фермерського господарства скасовується обов'язок сплачувати мінімальний розмір єдиного соціального внеску за місяці, у яких не було отримано доходу (прибутку), відповідні зміни внесено до п. 2 частини 1 ст. 7 Закону № 2464.
Тобто, згідно з внесеними змінами, для ФОП, які застосовують загальну систему оподаткування, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та членів фермерського господарства єдиний внесок нараховуватиметься на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному періоді або окремому місяці звітного періоду, такий платник має право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.
Таким чином з 01.01.2021 самостійне визначення бази нарахування єдиного внеску є виключно правом, а не обов’язком для зазначених платників.
 
   Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

Додати коментар

Користувач:
email:





In Basel they meet
BIS, the central bank's bank
Regulating all

- Fin.Org.UA

Новини

14:25 - Україна отримала від Італії обладнання потужністю 53 МВт
14:21 - Ціна на золото встановила новий історичний рекорд
14:16 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
13:55 - Чорнобильська АЕС втратила зовнішнє електропостачання через ворожі обстріли – МАГАТЕ
13:47 - Інституційні заклади та відповідальність: як держава та опікуни формально контролюють систему
13:42 - Заволодіння столичною землею: САП та НАБУ завершили слідство у резонансній справі
13:36 - "Київводоканал" замовив генератори за 250 мільйонів: привезуть не раніше весни
13:30 - Ситуація з водою і теплом в Києві на лівому березі та на Печерську складна – Кличко
13:02 - У Брюсселі проведуть захід для потенційних інвесторів у порт Чорноморськ
13:00 - Китай "прощається" з дешевою нафтою Венесуели: останні танкери в дорозі
13:00 - SIGMA+ завершила аудит перших ЖК у межах програми відновлення: результати та наступні кроки
12:54 - Енергетики повідомили, скільки родин залишаються без світла на Київщині після атаки московія
12:45 - Пів Києва без опалення після обстрілу – Yasno
12:40 - Прокачка нафти на НПЗ московія впала до мінімуму з 2010 року через "зовнішінй вплив" – росЗМІ
12:28 - ФДМУ вкотре пробує продати Зарубинський спиртзавод, ціну знижено
11:50 - Кулеба повідомив, коли на лівому березі Києва відновлять водопостачання
11:50 - Кабмін тимчасово призначив в.о. держсекретаря Мінцифри
11:35 - "Зробили максимум": ексміністерка енергетики Гринчук про підготовку до атак московія
11:34 - У Києві та шести областях є знеструмлення через нову російську атаку
11:20 - Міненерго отримало нову верхівку: деякі прийшли з Міноборони
11:15 - У Києві енергетики повернули світло 162 тисячам осель
10:50 - БЕБ викрило розтрату 9 мільйонів під час закупівлі котельного обладнання на Київщині
10:50 - Частина Криму залишилася без світла – ЗМІ
10:21 - "Київводоканал" назвав райони без води та зі зниженим тиском після обстрілу
10:08 - За менш ніж місяць ФОПів побільшало на шість тисяч – Опендатабот
10:05 - Зеленський розповів, де найскладніша ситуація в Україні після обстрілів московія
10:00 - У Києві змінили інтервал руху в метро після обстрілів
09:50 - У Києві після атаки без тепла 5,6 тисячі багатоповерхівок
09:43 - У Раді немає опалення та води після обстрілів: нардепи на дистанційці
09:35 - Ціни на нафту відреагували на розвиток подій довкола Гренландії


Більше новин