Прем’єр-міністр: Україна буде забезпечена необхідною кількістю ефективних вакцин

26.01.2021 12:54 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Імунізація населення безпечною та ефективною вакциною проти коронавірусної хвороби COVID-19 є найважливішим компонентом стратегії Уряду у подоланні пандемії.
Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу у Верховній Раді 26 січня. Прем’єр-міністр наголосив, що Уряд має чіткий план дій з проведення вакцинації, законтрактував необхідну кількість доз вакцини та підготував для цього логістичну інфраструктуру, або розпочати кампанію з вакцинації вже у лютому. Очільник Уряду нагадав, що Національний план вакцинування передбачає 5 етапів, зокрема вакцинацію насамперед медпрацівників, військовослужбовців, осіб у будинках для людей похилого віку, соцпрацівників, учителів тощо.
Загальна мета плану, за словами Дениса Шмигаля, — охоплення щонайменше 50% населення до кінця 2022 року. «Україна буде забезпечена необхідною кількістю безпечних вакцин і вакцинація відбудеться в ті строки, у які було заплановано», — наголосив Прем’єр-міністр. Як зазначив очільник Уряду, до 1 лютого Україна очікує рішення від COVAX щодо включення до розподілу в межах «першої хвилі»: «У разі позитивного рішення отримаємо у лютому-березні від 100 до 200 тисяч вакцин Pfizer/BioNTech». Денис Шмигаль додав, що в межах ініціативи COVAX найбільш імовірно Україна отримає ті вакцини, з якими у COVAX є попередньо підписані угоди про поставки та виробництво, зокрема Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Novavax та Sanofi/GSK. Прем’єр-міністр також нагадав, що у грудні Україна уклала договір на закупівлю вакцини виробництва компанії Sinovac Biotech.
Кількість вакцин становитиме 1 млн 913 тис.
доз. «Графік поставок: через 30 днів після реєстрації вакцини в країні виробнику або в інших країнах із жорсткою регуляторною політикою.
Минулого тижня вакцина Sinovac отримала погодження на використання в Бразилії, де проводились її клінічні випробування.
Відповідно, орієнтовно через 3-4 тижні очікуємо першу партію у сумі 700 тис.
доз вакцин», — зазначив Денис Шмигаль. Глава Уряду також наголосив, що Україна використовуватиме лише вакцини з ефективністю понад 70%. «Паралельно з цим Уряд підготував та продовжує готувати медичну систему для швидкого розгортання кампанії з вакцинації.
В першу чергу це стосується логістичної складової: формування маршрутів для оперативної та безпечної доставки вакцин, формування бригад, що проводитимуть щеплення та інші моменти», — сказав Прем’єр-міністр. Він додав, що вже визначені відповідальні на місцях: «Процес в областях координуватимуть керівники департаментів охорони здоров’я». Крім того, Денис Шмигаль зазначив, що підготовлено логістику для безпечного зберігання й транспортування вакцин, є повні розрахунки щодо оновлення холодового ланцюга, сформовано потребу в холодильниках, термобоксах та інструментах контролю дотримання температур. «Україна має можливість для зберігання, логістики, транспортування до пунктів щеплення вакцини, яку необхідно зберігати при температурі мінус 80 градусів.
Для цього перш за все будуть залучатись приватні фармацевтичні логістичні компанії.
Для держави це тимчасові потреби, одноразове партнерство держави та бізнесу тут вигідніше та доречніше», — сказав Глава Уряду. За словами Прем’єр-міністра, перший етап процесу вакцинації буде відбуватися за допомогою спеціальних бригад.
Склад бригад вже сформований поіменно. «Буде працювати більше 500 мобільних бригад.
Другий та подальші етапи вакцинації планується проводити у понад 4 тисячах пунктах щеплень.
Для належної мотивації зараз спільно з НСЗУ розробляється окремий пакет медичних послуг, який покриє витрати закладів на організацію та проведення вакцинації», — підкреслив Денис Шмигаль.

Додати коментар

Користувач:
email:





Forex fluctuations
Currency values in flux
Invest with caution

- Fin.Org.UA

Новини

23:03 - Звільнився керівник Офісу НКЦПФР, який їздив на Новий рік у Фінляндію
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 18 березня: Нацбанк оштрафував "Укрпошту", нафта понад $108, США та Ізраїль атакували газ Ірану
21:00 - "єБак" від Зеленського: "кешбек" на пальне профінансують всі українці
20:45 - США послабили санкції для угод із нафтовою компанією Венесуели
20:20 - Стало відомо, коли 13 мільйонів українців отримають по 1500 гривень
19:55 - Іран прирівняв нафтові об’єкти США до військових баз і пообіцяв вдарити по них
19:30 - Уряд ухвалив "кешбек на пальне": стало відомо, коли почне діяти програма
19:25 - Перебронювання працівників через "Дію" стало автоматичним
18:55 - Графік відключень на 19 березня: вночі світло не вимикатимуть
18:43 - Уряд вніс до Ради законопроєкт про компенсацію за пошкоджене житло
18:35 - Українські стартапи залучили майже пів мільярда доларів інвестицій у 2025 році
18:25 - За рік квартири в облцентрах України подорожчали: які ціни
18:15 - Українці віддають майже весь бюджет на базові речі – дослідження
18:00 - У Дії запустили можливість безшовного продовження бронювання працівників
18:00 - Змагання за право представити Україну на European Money Quiz 2026: понад 4 800 учнів долучилися до відбору
17:45 - Сектор з питань конкурентної політики
17:42 - Ціни на пропан у Європі сягнули чотирирічного максимуму – ЗМІ
17:35 - Українські miltech-інвестиції зросли майже у 20 разів за два роки
17:30 - Олексій Соболев обговорив з JETRO інвестиційну співпрацю та підготовку до URC 2026
17:25 - Нацбанк показав курс долара і євро на четвер 19 березня
17:16 - Сектор охорони праці
17:13 - Чехія готова інвестувати в трубопровід "Дружба"
17:12 - Results of the National Bank of Ukraine’s Measures to Supply Banks with Foreign Currency Cash
17:12 - Результати операцій Національного банку України з підкріплення кас банків готівковою іноземною валютою
17:07 - Моніторинг основних подій в економіці України (січень 2026)
16:54 - Податківиця отримала підозру: вимагала 2 мільйони від прифронтового підприємства
16:47 - США та Ізраїль атакували газове родовище Ірану
16:40 - Ключові рішення НКЦПФР від 18.03.2026
16:30 - Мінекономіки запрошує до онлайн-обговорення актуальних питань у сфері оцінки впливу на довкілля


Більше новин