Національний банк вітає бажання IFC стати інвестором Укргазбанку

25.01.2021 22:40 | Fin.Org.UA

Національний банк України вітає укладання кредитної угоди між Міністерством фінансів України,  IFC, членом Групи Світового банку, та Укргазбанком з можливістю конвертації кредитних коштів у статутний капітал банку. 

Укргазбанк стане першим приватизованим великим державним банком в Україні.
 
Нова позика IFC у розмірі 30 мільйонів євро створить умови для трансформації банка, оскільки IFC матиме можливість конвертувати позику в частку в капіталі. З 2017 року IFC допомогла Укргазбанку підготуватися до приватизації через вдосконалення його практик корпоративного управління, комерціалізацію операцій та зменшення участі держави у прийнятті рішень. Належне корпоративне управління, професійна діяльність та фокус на стійкому фінансуванні допоможуть Укргазбанку слугувати прикладом для майбутньої приватизації банків в Україні.

Україна є однією з найбільш енергоємних світових економік, що частково пояснюється великою промисловою базою із переважно застарілими технологіями виробництва. За останні 20 років країна долучилась до низки глобальних кліматичних ініціатив і зараз прагне підвищити енергоефективність у різних галузях економіки, а також збільшити частку відновлюваних джерел енергії в енергетичному балансі з 8 до 17 відсотків до 2030 року. Кредит IFC допоможе досягти цієї мети, надаючи фінансування на модернізацію українського бізнесу, яка допоможе скоротити енерговитрати та зменшити негативний  вплив на навколишнє середовище.

Президент України Володимир Зеленський підкреслив, що реформа державного банківського сектору є однією з ключових передумов для зміцнення стійкості фінансової системи України та зростання її кредитного та інвестиційного потенціалу.

"Ми залишаємося відданими своїй меті у створенні надійної та конкурентоспроможної банківської системи, яка в значній мірі перебуватиме у приватній власності і дозволить банкам державного сектору стати ефективними учасниками ринку", — сказав Президент України.

Прем’єр – міністр України Денис Шмигаль: "Підписана угода – це зразковий приклад успішного реформування державного банківського сектору. Ефективний український державний банк вперше отримає міжнародного партнера. Це є найкращим індикатором для підвищення довіри з боку міжнародних інвесторів. Впевнений, що партнерство з IFC дозволить пришвидшити впровадження найкращих світових практик банківського урядування".

"Сьогоднішня подія – це результат ефективної співпраці Укргазбанку, Уряду в особі Міністерства фінансів України та Міжнародної фінансової корпорації. Це – справжня перемога всього банківського сектору. Наше спільне з Урядом завдання на найближчі роки – подальше впровадження кращих практик корпоративного управління. Це в свою чергу  дозволить підвищити  інвестиційну привабливість наших державних банків та створить можливість для входу якісних інвесторів в їхній капітал. Я впевнений, ми будемо в цьому успішні", - зазначив Голова Національного банку України Кирило Шевченко. 

"Ми вдячні IFC за багаторічне партнерство і високо цінуємо її рішення стати нашим інвестором. Вхід IFC у капітал банку стане першим випадком, коли міжнародна фінансова установа стане акціонером української державної установи. Це важливий крок у процесі приватизації Укргазбанку та в напрямку скорочення частки уряду в банківському секторі. Ми впевнені, що завдяки цьому партнерству ми впровадимо в банку передові світові практики та зробимо його ще кращим", - сказав Андрій Кравець, голова правління Укргазбанку. 

"Вихід держави з капіталу Укргазбанку є одним із завдань Міністерства фінансів в рамках реалізації стратегії реформування державного банківського сектору. Сьогодні ми зробили один з ключових кроків для досягнення цієї цілі. Крім того, реалізація даної транзакції є виконанням одного із зобов’язань України в рамках спільної з МВФ програми Stand-by. Це також стане потужним сигналом для всіх інвесторів, що країна виконує свої зобов’язання з реформування банківського сектору України та побудови сталої банківської моделі, заснованої на кращих світових практиках", - зауважив під час церемонії підписання тристоронньої угоди Міністр фінансів України Сергій Марченко. 

Стефані фон Фрідербург, виконуюча обов’язки Керуючого директора та Виконавчого віце-президента IFC, коментує: "Упродовж кількох років IFC підтримує прагнення Укргазбанку, допомагаючи йому задавати тон в секторі, орієнтованому на зелене фінансування. Наразі він стане прикладом для інших державних банків, які планується приватизувати. Ця інвестиція є ключовим етапом нашого партнерства, що прокладає шлях до зеленого майбутнього України".

Додати коментар

Користувач:
email:





Market forces move
Creating endless ripples
Capital's flow.

- Fin.Org.UA

Новини

17:15 - Україна вперше виробила "зелений" цукор з використанням біометану
17:06 - Нацбанк показав курс долара і євро на понеділок 2 березня
17:00 - НБУ збільшив граничні строки розрахунків для деяких експортних операцій
16:55 - Попри відключення світла і тепла вартість оренди квартир в Києві не змінилась
16:50 - Супровід грантоотримувачів: нова модель підтримки бізнесу
16:46 - Російські компанії готові масово наймати робітників з Африки та Індії – росЗМІ
16:30 - Якою має бути освіта майбутнього
16:27 - Супровід грантоотримувачів: нова модель підтримки бізнесу
16:23 - "ArcelorMittal Кривий Ріг" зупиняє роботу ливарно-механічного заводу
16:15 - Стало відомо, скільки нафти московія експортувала у 2025 році
15:58 - Уряд змінить держпідтримку на відновлення індустріальних парків після атак московія
15:55 - Японія передала Україні три автотрансформатори за понад 20 мільйонів доларів
15:43 - Прокуратура вручила підозру шахраю, який привласнив 20 мільйонів гривень агропідприємства
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 02.03.2026
15:30 - На ЗАЕС оголосили тимчасове припинення вогню – МАГАТЕ
15:15 - Міноборони визначило розміри компенсації військовослужбовцям за оренду житла
15:10 - Оновлено порядок виявлення безліцензійної діяльності
15:07 - "Укренерго" попередило про розсилку фейкових повідомлень від шахраїв на пошту
15:05 - В Києві ліквідували два підпільні виробництва алкоголю
15:04 - За яких умов резидент Дія Сіті може обрати третю групу платника єдиного податку?
15:03 - Одноразові електронні сигарети підлягають маркуванню МАП
15:00 - Які передбачені способи подання платниками податків податкових декларацій?
14:52 - За скільки днів до закінчення дії кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів, користувач може повторно (дистанційно) сформувати сертифікати за електронним запитом On-line?
14:50 - Суб’єкт господарювання своєчасно не сплачує розстрочені суми податкового боргу (грошових зобов’язань): відповідальність
14:49 - Як платнику отримати довідку про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску?
14:40 - До уваги нотаріусів!
14:33 - Фізична особа отримала ППР, але змінила місце проживання та подала до контролюючого органу Заяву за ф. № 5ДР: куди сплатити ПДФО у вигляді МПЗ
14:31 - Як оподатковується дохід, отриманий від першого продажу земельної ділянки, яка набута у спадщину, але перевищує норми безоплатної передачі?
14:30 - Про стягнення податкового боргу з фізичних осіб
14:30 - Національний банк збільшує граничні строки розрахунків для деяких експортних операцій


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.33221
Австралійський долар30.6223
Така0.35275
Канадський долар31.5217
Юань Женьміньбі6.2819
Чеська крона2.0981
Данська крона6.8076
Гонконгівський долар5.5091
Форинт0.135049
Індійська рупія0.47375
Рупія0.0025671
Новий ізраїльський шекель13.7282
Єна0.27646
Теньге0.086533
Вона0.029897
Ліванський фунт0.000481
Малайзійський ринггіт11.0725
Мексиканське песо2.5058
Молдовський лей2.5131
Новозеландський долар25.7779
Норвезька крона4.5382
Саудівський ріял11.4905
Сінгапурський долар34.0493
Донг0.0016541
Ренд2.7034
Шведська крона4.7721
Швейцарський франк55.8502
Бат1.38615
Дирхам ОАЕ11.7342
Туніський динар15.0487
Єгипетський фунт0.8989
Фунт стерлінгів58.0465
Долар США43.0996
Сербський динар0.43312
Азербайджанський манат25.3512
Румунський лей9.9811
Турецька ліра0.9804
СПЗ (спеціальні права запозичення)59.2492
Євро50.8661
Ларі16.112
Злотий12.0393
Золото223573.57
Срібло3867.74
Платина102139.16
Паладій78219.31

Курси валют, встановлені НБУ на 02.03.2026