Минфин разместил в 2020 году облигации внутреннего займа на 382 млрд гривен

25.01.2021 17:54 | Укррудпром

17:20 25 января 2021 года

По итогам 2020 года Министерство финансов привлекло 382,3 млрд грн в госбюджет путем размещения облигаций внутреннего государственного займа (ОВГЗ).

Из них 251,6 млрд грн были привлечены за счет размещения гривневых ОВГЗ, еще 130,8 млрд грн в эквиваленте привлечено от размещения номинированных в иностранной валюте ОВГЗ ($3,8 млрд и 0,8 млрд евро), сообщает пресс-служба Минфина.

На первичном рынке наибольший объем ОВГЗ приобрел АО “Приватбанк”.

В целом по результатам 2020 года, в соответствии с объемами приобретения ОВГЗ, рейтинг первичных дилеров на первичном рынке выглядит следующим образом:

АО “Приватбанк” ПАО АБ “Укргазбанк” АО “Ощадбанк” АО “ОТП Банк” ПАО “Укрэксимбанк” ПАО “Ситибанк” АО “Райффайзен Банк Аваль” ПАО “Кредобанк” ПАО “ПУМБ” АО “Альфа-Банк” ПАО АБ “Пивденный” ПАО “УкрСиббанк” (в августе 2020 года был исключен из списка первичных дилеров за невыполнение требований по обеспечению покупки облигаций внутреннего государственного займа при их размещении).

Лидером торгов ОВГЗ на вторичном рынке стал ПАО “Ситибанк”.

Рейтинг первичных дилеров по объемам торговли ОВГЗ на вторичном рынке в 2020 году:

ПАО “Ситибанк” АО “ОТП Банк” ПАО АБ “Укргазбанк” ПАО “ПУМБ” АО “Райффайзен Банк Аваль” АО “Альфа-Банк” ПАО “Кредобанк” АО “Ощадбанк” ПАО АБ “Пивденный” ПАО “Укрэксимбанк” АО “Приватбанк” ПАО “УкрСиббанк”

Крупнейшими инвесторами в ОВГЗ остаются украинские банки: по состоянию на конец 2020 году их доля в общей структуре собственников ОВГЗ составила 52%. При этом портфель ОВГЗ в собственности банков вырос на 54% — с 337 млрд грн до 519 млрд грн.

Доля НБУ в общем портфеле ОВГЗ уменьшилась с 40,7% в 2019 году до 32,5% по результатам 2020 года.

Юридические лица увеличили свою долю более чем в 2 раза. Количество облигаций в их собственности выросла с 26 млрд грн до 58 млрд грн (доля в общем портфеле составила 5,8%).

В 2020 году облигации в собственности физических лиц выросли на почти 14% — с 9,7 млрд грн до 11,1 млрд грн.

В то же время портфель облигаций в собственности нерезидентов в течение 2020 года сократился с примерно 117 млрд грн до 85 млрд грн (8,5% от общего объема ОВГЗ в обращении).

По оперативным данным Министерства финансов, доля государственного долга в гривне в конце 2020 года составила 38,2%.

Додати коментар

Користувач:
email:





Forex fluctuations
Currency values in flux
Invest with caution

- Fin.Org.UA

Новини

15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 31.07.2026
14:20 - Нафтогігант Shell збільшив прибутки вдвічі завдяки війні в Ірані
14:16 - До якого бюджету сплачується податковим агентом ПДФО, що нараховується на дохід фізособи від надання нею в оренду рухомого, нерухомого майна?
14:15 - Термін, в який здійснюється взаємний обмін інформацією між ЄДР і контролюючими органами стосовно відомостей про ЮО та ФОП
14:10 - Виступ Голови Національного банку Андрія Пишного під час пресбрифінгу щодо рішень з монетарної політики
14:01 - Порядок сплати земельного податку фізичною особою у рік придбання земельної ділянки
14:01 - Крадіжка сої в АРМА
14:00 - НБУ підвищив облікову ставку до 15,5%
14:00 - НБУ розпочинає модернізацію операційного дизайну процентної політики
14:00 - Національний банк України підвищив облікову ставку до 15,5%
13:59 - Платник ЄП, який не є платником ПДВ, за добровільним рішенням переходить на загальну систему оподаткування: термін подання заяви за формою № 1-ПДВ
13:59 - Чи можна через Електронний кабінет подати Заяву/отримати Довідку про сплачений нерезидентом в Україні податок на прибуток (доходи)?
13:58 - Яким чином сплачується ПДФО при наданні нерухомості в оренду на території України, що належить фізичній особі – нерезиденту?
13:56 - Форма і зміст фіскального чека повинні відповідати встановленим законодавством вимогам
13:50 - Як при обчисленні суми податку на нерухоме майно враховується площа приватизованої фізичною особою кімнати у гуртожитку?
13:49 - До уваги резидентів Дефенс Сіті!
13:47 - Внесено зміни до форми Податкової декларації з транспортного податку
13:46 - Термін сплати грошового зобов’язання (основного платежу, штрафу), визначеного у ППР
13:44 - Через аномальну спеку "Укренерго" може застосувати графіки подачі енергії
13:41 - Платником до граничного терміну сплати податкового зобов’язання подано уточнюючу звітність, яка зменшує/збільшує податкове зобов’язання: яку суму необхідно сплатити?
13:40 - ПриватБанк знову продає "Дніпро-Арену" та ТЦ "Приозерний"
13:39 - До уваги платників екологічного податку!
13:38 - Податковий календар на 31 липня 2026 року
13:35 - Транспортний податок: фізичні особи поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини більш ніж на 10,1 млн гривень
13:33 - Від платників Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету за видобування природного газу надійшло понад 424,6 млн грн рентної плати
13:32 - За підсумками першого півріччя юридичні особи сплатили до місцевих бюджетів Дніпропетровщини понад 3,9 млрд грн плати за землю
13:30 - Сухе кріплене. Через спеку в Європі виробництво вина зменшиться, але підвищиться його міцність
13:24 - Законодавством встановлені однакові вимоги щодо фіскалізації готівкових і безготівкових розрахунків
13:22 - Ukraine Support Loan: Україна отримала 3,47 мільярда євро від ЄС
13:21 - Дніпропетровщина: податківці роз’яснили особливості справляння туристичного збору у 2026 році


Більше новин