Рейтинг первинних дилерів на ринку ОВДП у 2020 році

25.01.2021 10:53 | Fin.Org.UA

За підсумками 2020-го року Мінфін залучив 382,3 млрд грн до державного бюджету шляхом розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). З них 251,6 млрд. грн. було залучено за рахунок розміщення гривневих ОВДП. Еквівалент 130,8 млрд. грн Мінфін залучив, розмістивши ОВДП номіновані в іноземній валюті на суму 3,8 млрд. дол. США та 0,8 млрд. євро.

На первинному ринку найбільший обсяг ОВДП придбав АТ "Приватбанк". За результатами 2020 року, відповідно до обсягів придбання ОВДП, рейтинг первинних дилерів на первинному ринку виглядає наступним чином:

  1. АТ "Приватбанк"
  2. ПАТ АБ "Укргазбанк"
  3. АТ "Ощадбанк"
  4. АТ "ОТП Банк"
  5. ПАТ "Укрексімбанк"
  6. ПАТ "Сітібанк"
  7. АТ "Райффайзен Банк Аваль"
  8. ПАТ "Кредобанк"
  9. ПАТ "ПУМБ"
  10. АТ "Альфа-Банк"
  11. ПАТ АБ "Південний"
  12. ПАТ "УкрСиббанк"*

Лідером торгів ОВДП на вторинному ринку став ПАТ "Сітібанк".

Рейтинг первинних дилерів за обсягами торгівлі ОВДП на вторинному ринку в 2020 році:

  1. ПАТ "Сітібанк"
  2. АТ "ОТП Банк"
  3. ПАТ АБ "Укргазбанк"
  4. ПАТ "ПУМБ"
  5. АТ "Райффайзен Банк Аваль"
  6. АТ "Альфа-Банк"
  7. ПАТ "Кредобанк"
  8. АТ "Ощадбанк"
  9. ПАТ АБ "Південний"
  10. ПАТ "Укрексімбанк"
  11. АТ "Приватбанк"
  12. ПАТ "УкрСиббанк"*

Найбільшими інвесторами в ОВДП залишаються українські банки: станом на кінець 2020 року їх частка в загальній структурі власників ОВДП склала 52%. Портфель ОВДП у власності банків зріс на 54% - з 337 млрд грн до 519 млрд гривень. Частка НБУ в загальному портфелі ОВДП зменшилась з 40,7% в 2019 році до 32,5% за результатами 2020 року. Юридичні особи збільшили свою частку більш ніж в 2 рази. Кількість облігацій в їх власності зросла з 26 млрд грн до 58 млрд грн (частка в загальному портфелі склала 5,8%). У 2020 році облігації у власності фізичних осіб зросли на майже 14% - з 9,7 млрд грн до 11,1 млрд гривень. Протягом 2020 року портфель ОВДП у власності нерезидентів зменшився з приблизно 117 млрд грн до 85 млрд грн (8,5% від загального обсягу ОВДП в обігу). Однак за перші три тижні 2021-го року кількість ОВДП у власності нерезидентів зросла майже на 6 мільярдів - до 90,9 млрд гривень.

За оперативними даними Міністерства фінансів, частка державного боргу в гривні наприкінці 2020 року склала 38,2%.


*- в серпні 2020 року ПАТ "УкрСиббанк" був виключений зі списку первинних дилерів за невиконання вимог щодо забезпечення купівлі облігацій внутрішньої державної позики при їх розміщенні.

Додати коментар

Користувач:
email:





Серце б’ється швидко,
Подивись на свій портфель,
Збагатній просто так.

- Fin.Org.UA

Новини

14:28 - Канали XSport та XSport+ йдуть з ефіру
14:10 - московія втратила 40% експортних потужностей нафти – Reuters
13:43 - Мінекономіки повідомило, скільки українців щомісяця отримують "Національний кешбек"
13:35 - Оператора лотерей "Патріот" позбавили ліцензії
13:08 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
13:08 - Свириденко розповіла про плани стійкості Дніпропетровщини та Запоріжжя
13:01 - Про відновлення польотів в Україні не йдеться: Wizz Air перепросила за можливі непорозуміння
13:00 - Швидка фінансова допомога: що варто знати про мікрокредити перед тим, як брати гроші. ТЕСТ
12:52 - Практики для внутрішньої трансформації
12:46 - Приїхали. Через здорожчання пального українці менше їздять на авто
12:30 - ESG-ризики в банківському нагляді: як виконати рішення НБУ
12:30 - Ворог атакував 4 енергооб'єкти ДТЕК на Одещині
12:25 - Пишний розповів, коли НБУ ухвалить рішення щодо дотримання банківської таємниці monobank
12:19 - У Європі бум вживаних електромобілів через зростання цін на бензин
12:06 - Подання заяви про виключення з реєстру волонтерів ( ф. № 3-РВ)
12:05 - Повернення орендодавцем, який вже не є платником ПДВ, гарантійного платежу (оплати за останній місяць оренди): що з ПДВ у орендаря?
12:04 - Заповнення інформації у звітах № 1-ВП та № 1-ОП щодо обсягів одного коду продукції/товару, облік яких ведеться одночасно в різних одиницях виміру
12:03 - Чи звільняється від сплати єдиного внеску за себе працевлаштована ФОП, яка після 01.01.2026 перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку?
12:02 - Яким чином в розділах та додатках до декларації з акцизного податку заповнюються вартісні показники та курс гривні до євро?
12:02 - Базовий гардероб і тренди: як поєднувати класику з новинками
12:01 - Списання благодійною організацією частини благодійної допомоги, призначеної для подальшої передачі ФО – набувачам, яка у процесі зберігання стала непридатною для використання: відображення у звітності
11:59 - Резидент Дія Сіті протягом 2025 року перебував на загальній системі оподаткування та на особливих умовах оподаткування: визначення перевищення 20 відс. по операціям із контрагентами, що сплачують єдиний податок
11:58 - До уваги платників податку на прибуток підприємств!
11:57 - Як змінюється індустрія краси: тренди останніх років
11:57 - Чи може контролюючий орган відмовити платнику податків у прийнятті податкової декларації?
11:56 - Особливості заповнення обов’язкового реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції
11:55 - Надходження рентної плати від платників Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету за видобування газового конденсату зросли на 44,5 відсотків
11:54 - Екологічний податок: до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від платників надійшло майже 82,5 млн гривень
11:53 - За використання та видобування природних ресурсів загальний фонд держбюджету отримав від платників Дніпропетровщини понад 1,3 млрд грн рентної плати
11:52 - Відкритість формує результативність: діалог податкової Дніпропетровщини з громадськістю


Більше новин