Мінсоцполітики виступає за розвиток та контроль ринку надавачів соціальних послуг

23.01.2021 15:36 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Мінсоцполітики висловлює найщиріші співчуття рідним загиблих 21 січня у Харкові внаслідок страшної трагедії – пожежі у будинку для літніх людей. Ця трагедія сталася в будинку, який відсутній на карті міста, не має документів на введення в експлуатацію.
Виявилося, що в будинку, якого юридично не існує, розміщувався пансіонат для літніх людей, який працював повністю поза правовим полем: не був зареєстрованим, не був включеним до Реєстру надавачів соціальних послуг, відповідно, не виконував жодні вимоги до надавачів таких послуг та стандарту надання самої послуги.
Місцева влада не виявила цей нелегально працюючий заклад та не забезпечила виконання ним законодавчих вимог. Такі заклади мають працювати відповідно до Закону України "Про соціальні послуги", який набув чинності з січня 2020 року, мають бути включені до Реєстру надавачів соціальних послуг, відповідати Критеріям діяльності надавачів соціальних послуг (постанова Кабінету Міністрів України від 03.03.2020 № 185) та дотримуватись вимог Державного стандарту стаціонарного догляду за особами, які втратили здатність до самообслуговування чи не набули такої здатності. Якщо послуги передбачають цілодобове перебування/проживання, нічне перебування у приміщенні надавача, це приміщення у тому числі, повинно відповідати санітарним та протипожежним вимогам, що підтверджується зареєстрованою декларацією відповідності матеріально-технічної бази надавача послуг вимогам законодавства з питань пожежної безпеки (реєструє територіальний орган ДСНС). Коментує Міністр соціальної політики Марина Лазебна: «За результатами першого року роботи цього механізму Мінсоцполітики виявили декілька основних проблем. Перший блок - виявлення та реєстрація надавачів соціальних послуг.
Принципу добровільності тут, очевидно, недостатньо.
Наприклад, на сьогодні до Реєстру надавачів соціальних послуг внесено інформацію про 91 комунальний та 42 приватні заклади, які надають соціальні послуги стаціонарного догляду громадянам похилого віку.
Інформацію про приватні заклади подали 14 обласних державних адміністрацій та Київська міська державна адміністрація.
У мене питання до інших – на їх території немає таких закладів? При цьому, наприклад, по Харківській області, де сталась трагедія, таких закладів у Реєстрі 3, а Головне управління ДСНС у Харківській області повідомляє, що поліція перевіряє 118 подібних об’єктів, серед яких - 11 пансіонатів, 30 хостелів та 20 будинків для людей похилого віку. Ми вже ініціювали перевірки наявності таких закладів в областях, місцева влада це має забезпечити найближчим часом, і, в першу чергу, увагу приділимо тим областям, які не подали інформацію до Реєстру надавачів соціальних послуг. Окрім того, що частина закладів могла просто забути подати про себе інформацію до Реєстру, або не знати про такий свій обов’язок, є окремі випадки, коли діяльність свідомо приховується, щоб уникати виконання вимог.
Такими випадками, безумовно, займатимуться правоохоронні органи. Надалі робота обласних державних адміністрацій з виявлення та перевірки діяльності таких закладів в областях має стати регулярною.
Обласні державні адміністрації з певною періодичністю мають виявляти такі заклади на основі інформації з реклами, соціальних мереж, інформації з реєстрів про суб’єктів господарювання з відповідними КВЕДами та забезпечувати внесення інформації про них до Реєстру надавачів соціальних послуг з попередньої перевірки відповідності їх діяльності необхідним критеріям та стандарту надання послуг. У мене також два великих прохання до людей та громадських організацій: 1.
Будь-ласка, коли обираєте надавача соціальних послуг, перевіряйте, чи включений він до Реєстру надавачів (він у відкритому доступі на сайті Мінсоцполітики, інтерактивний, з картою надавачів соціальних послуг).
Якщо ні, це означає, що надавач послуг чомусь не повідомляє про себе державі, він може не виконувати законодавчі вимоги, якість надання ним послуг може бути невідповідною державним стандартам.
Не користуйтесь послугами надавачів, які не включені до Реєстру.
Це може бути небезпечно. 2.
Якщо Ви виявили надавача соціальних послуг, який не включений до Реєстру, повідомте про це департамент соціального захисту населення обласної державної адміністрації тієї області, у якій працює незареєстрований надавач соціальних послуг, і одночасно Міністерство соціальної політики. Другий блок проблем – контроль та відповідальність.
На сьогодні немає дієвих механізмів контролю за дотриманням надавачами соціальних послуг критеріїв діяльності та стандартів надання послуг, відповідальності за їх недотримання.
У ситуаціях, коли вже спричинено шкоду, включається господарський, адміністративний або кримінальний кодекс, але пруденційних, упереджувальних механізмів тут, очевидно, недостатньо. Ліцензування діяльності з надання соціальних послуг та порядок контролю виконання ліцензійних умов було скасовано в 2010 році в процесі дерегуляції.
Дерегуляція, безумовно, є потрібною, але для контролю надання послуг, від якості яких залежить життя та здоров’я людей, необхідно мати дієві механізми для того, щоб надання таких послуг з недотриманням стандартів була неможливою. Для створення таких механізмів, підвищення відповідальності за надання надавачем послуг недостовірної інформації про відповідність критеріям та за невиконання стандартів надання послуг необхідні зміни до законодавства. Ми впевнені, що держава має визнати, що ринок надання соціальних послуг приватними надавачами існує, він зараз в переважній більшості в тіні, його необхідно «виводити на світло», адже така практика потрібна людям та корисна для держави. Цей ринок має бути добре регульованим та контрольованим, оскільки він є соціально важливим, та має суттєвий вплив на здоров’я та життя людей.
Тому держава має підтримувати розвиток соціальних послуг добросовісними надавачами, які дотримуються стандартів діяльності та забезпечують якість надання послуг.
Також держава повинна мати дієві механізми виявлення та відсторонення від надання послуг недобросовісних надавачів, притягнення їх до відповідальності».

Додати коментар

Користувач:
email:





IMF and World Bank
Acting for global finance
Amidst controversy

- Fin.Org.UA

Новини

22:23 - 38-мі роковини аварії на Чорнобильській АЕС: Руслан Стрілець взяв участь у офіційних заходах під головуванням Президента Володимира Зеленського
21:57 - Затверджено Консолідовану фінансову звітність Національного банку України за 2023 рік та розподіл прибутку
21:00 - Новини 26 квітня: Сольського звільнили під заставу, Кабмін зберіг чинний тариф на електрику для населення
20:52 - Остін: США виділяють 6 млрд дол на замовлення зброї для України
20:49 - Здійснено черговий крок у запровадженні європейських вимог до капіталу банків і банківських груп
20:40 - Мінфін оновив дані про фінансування держбюджету від початку великої війни: хто став найбільшим донором 
20:35 - Два топменеджери Ощадбанку перейшли в правління "Сенс Банку"
20:10 - Квартири колаборанта Сальдо і росолігарха Шелкова в Одесі вдруге виставили на аукціон
19:58 - Рівень розрахунків населення за газ становить 95% – Чернишов
19:47 - У поліції Києва розповіли про причини обшуків у "Київтеплоенерго"
19:27 - З початку року від міжнародних партнерів надійшло близько 12 мільярдів доларів
19:14 - Захист ТЕЦ, ТЕС і ГЕС ніколи не відносився до відповідальності Мінінфраструктури – Кубраков
19:07 - Мінекономіки: Презентовано концепцію проекту Національної Стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності до 2030 року
18:50 - Прем’єр-міністр зустрівся з очільницею МЗС Латвії
18:47 - У Києві через ремонт обмежать рух транспорту на кількох вулицях 
18:40 - У Центробанку московія стверджують, що конфіскація заморожених активів не вплине на фінстабільність московії
18:20 - Підприємці Харківщини зможуть отримати вдвічі більший грант від держави на розвиток
18:14 - World IP Day: презентовано концепцію проекту Національної Стратегії розвитку сфери інтелектуальної власності до 2030 року
17:49 - Суд зупинив ліцензію "Нафтогазу" на розподіл газу на Черкащині: компанія подала апеляцію
17:45 - Підсумки торгів цінними паперами на Українській біржі за 26.04.2024
17:44 - Денис Башлик: Ринок земель в Україні здатен впоратися з будь-якими викликами, завдяки чітко визначним передумовам
17:42 - Чи насправді буде обмежена робота онлайн-казино після Указу Президента?
17:37 - Японія продовжуватиме підтримку українського енергосектору: Зустрічі Германа Галущенка з представниками Уряду Японії
17:32 - Затверджено порядок організації психіатричної допомоги особам, стосовно яких передбачається застосування примусових заходів медичного характеру
17:29 - Продовжено строки на подання заявки для розрахунку обсягу квот щодо діяльності з культивування рослин роду коноплі — рішення уряду
17:26 - Уряд ухвалив постанову щодо строків державної атестації наукових установ
17:20 - Національний банк України анонсував низку кроків з валютної лібералізації
17:20 - Ухвалено закон щодо врахування страхового стажу закордоном для пенсії в Україні
17:11 - НБУ знизив тарифи на видачу готівки
17:02 - Уряд затвердив Порядок використання коштів на підтримку проектів зі значними інвестиціями


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.8816
Канадський долар28.9972
Юань Женьміньбі5.4649
Чеська крона1.6867
Данська крона5.691
Гонконгівський долар5.0584
Форинт0.108183
Індійська рупія0.47511
Рупія0.0024423
Новий ізраїльський шекель10.4009
Єна0.25254
Теньге0.089457
Вона0.028796
Мексиканське песо2.2942
Молдовський лей2.22
Новозеландський долар23.5629
Норвезька крона3.5997
московський рубль0.43076
Сінгапурський долар29.0888
Ренд2.0991
Шведська крона3.6272
Швейцарський франк43.4084
Єгипетський фунт0.8269
Фунт стерлінгів49.5494
Долар США39.6015
Білоруський рубль14.3943
Азербайджанський манат23.2923
Румунський лей8.5282
Турецька ліра1.218
СПЗ (спеціальні права запозичення)52.1706
Болгарський лев21.6995
Євро42.4409
Злотий9.8181
Алжирський динар0.29133
Така0.35452
Вірменський драм0.099159
Домініканське песо0.66115
Іранський ріал0.00092851
Іракський динар0.029769
Сом0.43587
Ліванський фунт0.000436
Лівійський динар8.0586
Малайзійський ринггіт8.2657
Марокканський дирхам3.8465
Пакистанська рупія0.14042
Саудівський ріял10.3982
Донг0.0015718
Бат1.07729
Дирхам ОАЕ10.6188
Туніський динар12.4776
Узбецький сум0.0030882
Новий тайванський долар1.221
Туркменський новий манат11.1421
Сербський динар0.36025
Сомоні3.561
Ларі14.9113
Бразильський реал7.2282
Золото92856.01
Срібло1091.89
Платина36302.7
Паладій38449.1

Курси валют, встановлені НБУ на 29.04.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2262861046.391046.391046.391046.391307987.50
2276561080.091080.091080.091080.09237619.80
2288111063.621063.621063.621063.6237226.70
229025985.42985.42985.42985.42782423.48
229470921.25921.25921.25921.25644875.00
2302621060.181060.181060.181060.18106018.00
CRSR061024.551025.321024.551025.3213328.39
FCOM011055.931055.931055.931055.9335901.62
FSTF021021.481022.251021.481022.2533733.48
USGK78454545454545454519657125.00

Дані за 26.04.2024