Уряд розпочав публічне обговорення Національної економічної стратегії до 2030 року

22.01.2021 16:30 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Урядова робоча група із залученням провідних економістів та бізнес-середовища розробляє Національну економічну стратегію, яка визначить вектори розвитку економіки з чіткими KPI до 2030 року. Про це йшлося під час першої зустрічі з широкого обговорення НЕС-2030, що відбулася 22 січня під головуванням Прем"єр-міністра Дениса Шмигаля та за участі представників Уряду, Верховної Ради та Офісу Президента.
Захід був присвячений темі «Інвестиційна привабливість, ринки капіталу та макроекономічна стабільність». «Вперше в історії України робиться такий довгостроковий документ, який має продемонструвати суспільству та експертам, куди рухатиметься наша країна у наступні роки.
Проведений аудит держави показав, що означає, коли країна не знає, куди рухатися, коли є елементи нерозуміння стратегії.
Це мільярди доларів неефективного використання економічних інструментів у нашій державі», — наголосив Денис Шмигаль. При цьому Прем"єр-міністр підкреслив, що в урядової команди та команди Президента Володимира Зеленського є політична воля втілювати реформи, які відповідають вектору руху України у бік європейської та євроатлантичної інтеграції. За словами директора Центру економічного відновлення, радника Прем"єр-міністра Кирила Криволапа, процес розробки Національної економічної стратегії є безпрецедентно відкритим та транспарентним.
До нього залучені понад 400 фахівців з різних сфер — представників аналітичних центрів, think tanks, неурядових організацій, бізнес-спільноти та державних органів. «Протягом розробки Стратегії було проведено понад 500 інтерв"ю, залучено понад 50 аналітичних центрів.
Цей документ являє собою широкий консенсус з точки зору того, що потрібно робити країні в економічному плані», — підкреслив директор Центру економічного відновлення Кирило Криволап. Своєю чергою, Міністр розвитку економіки Ігор Петрашко зазначив, що внаслідок пандемії значно знизився рівень прямих іноземних інвестицій в Україну.
Це свідчить про необхідність розробки та імплементації довгострокових документів, які вміщують конкретні стимули для зацікавлення інвесторів, розвитку інновацій, фінансового сектору та макроекономічної стабільності. «Найбільшою небезпекою сьогодні стало критичне зменшення питомої ваги інвестиційної складової ВВП, яка за підсумками 9 місяців 2020 року впала до 12,6%.
Без належних процесів модернізації економіки та фінансування інновацій досягти сталого довгострокового зростання неможливо.
І ці цифри є свідченням того, що така Стратегія-2030 є абсолютно необхідною», — наголосив Ігор Петрашко. Генеральний директор Директорату з питань економічної політики Офісу Президента Олена Дяченко під час зустрічі зазначила, що важливим для України є й надалі розширювати можливості залучення іноземного капіталу. «Є відомий вислів, що якщо ти не маєш власної стратегії, ти будеш виконувати чиюсь іншу.
Тому наявність власної стратегії, яка забезпечує стабільність і чіткі кроки, дуже сприятиме розвитку нашої країни», — зазначила Олена Дяченко. Під час заходу присутні обговорили такі ініціативи Національної економічної стратегії-2030, як запуск механізму податкових пільг зовнішнім інвесторам, введення спеціальних податкових режимів, амністії капіталу та накопичувальної пенсійної системи, відкриття індустріальних парків, Фонду фондів тощо. Зазначимо, на основі широкого обговорення НЕС-2030 планується розробити проект рішення Уряду щодо формування економічної політики до 2030 року, затвердити Пріоритети для Програми дій Уряду на 2021-2023 рр.
та перелік пріоритетних законів на наступні три роки.

Додати коментар

Користувач:
email:





На фондовому ринку немає меж,
Інвестиції можна зробити везде.
Є шанс втроє збільшити свої гроші,
Але й ризики тут дуже великі.

- Fin.Org.UA

Новини

21:25 - Долар по 51,5 та мінімалка 11 тисяч: якою уряд бачить економіку у наступні 3 роки?
21:00 - Новини 16 червня: нафта йде вниз, російські НПЗ зупиняються
20:55 - "ЕКО Маркет" займе площі закритих "Союзу" та "Кварталу": угоду підписано
20:50 - США знімуть санкції з продажу іранської нафти в рамках угоди – WSJ
20:45 - Канада вводить нові санкції на "тіньовий флот" та енергетику московія
20:25 - Україна та Албанія відкривають автомобільне сполучення між країнами
20:00 - Заправки "Роснєфті" перестали продавати бензин росіянам у каністр
19:45 - У Генштабі ЗСУ розповіли про наслідки ударів по нафтопереробці московія
19:32 - Туреччина налагодила власне виробництво локомотивів: продає африканцям
19:00 - Українські зброярі залучили 9,8 мільярда гривень пільгових кредитів
18:36 - Найбільший НПЗ Москви зупинив роботу після атаки українських дронів – Reuters
18:10 - ЄС запровадив санкції проти китайців, які продавали московія паливні присадки для авіації
18:00 - Національний банк захищатиме в суді правомірність застосованих до АТ "БАНК АЛЬЯНС" заходів впливу за порушення у сфері фінмоніторингу
17:44 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 32 переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд»
17:40 - Від початку повномасштабної війни "Укрпошта" втратила 425 автівок
17:39 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 32 переліку видів продукції, щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд»
17:35 - Binance втратить ліцензію в ЄС – Reuters
17:14 - До суду скерували обвинувальний акт стосовно Жеваго
17:06 - Наказ Мінекономіки від 10 червня 2026 року № 6664 “Про задоволення скарги Міністерства освіти і науки України від 01.05.2026 № 1/9150-26”
17:00 - Підготовка до переговорів з ЄС: Мінекономіки обговорило з міжнародними партнерами наступні кроки у сфері управління відходами
16:57 - Оновлені кроки Плану України ENG
16:56 - Кличко розповів про те, як Київ готується до зими
16:53 - Оновлені кроки Плану України
16:30 - Фінансовий безвіз чи "більше реєстрів богу реєстрів"?
16:29 - САП хоче стягнути з ексочільника Рівненської митниці майно на 9 мільйонів гривень
16:11 - Наказ Мінекономіки від 10 червня 2026 року № 6661 “Про затвердження Змін до плану діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2026 рік”
16:05 - Наслідки ударів московія: збитки Києво-Печерської лаври перевищують 500 мільйонів гривень
16:00 - З початку року аграрії отримали 183 млн грн грантів на сади, виноградники та теплиці
16:00 - "Київстар" розширює супутниковий зв’язок Starlink Direct to Cell для месенджерів і навігації
15:53 - ДПС спільно з правоохоронними органами створили міжвідомчу робочу групу для протидії схемам виведення коштів за кордон


Більше новин