Україна презентувала пріоритети сталого енергетичного розвитку на 11-й сесії Асамблеї IRENA

21.01.2021 21:30 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Відповідно до розпорядження Президента, делегація України на чолі із заступником Міністра енергетики України з євроінтеграції Ярославом Демченковим взяла участь в 11-ій сесії Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA).
До складу делегації увійшли представники Міненерго, Держенергоефективності, Посольства України в Об"єднаних Арабських Еміратах. Ярослав Демченков окреслив досвід та пріоритети України на шляху до сталого енергетичного розвитку. За словами голови української делегації, відновлення вітчизняної економіки та реформування енергетичного сектора узгоджуються із Зеленим курсом (Green deal).
Україна дотримується Цілей сталого розвитку та Паризької угоди.
Міненерго наразі переглядає чинну Енергетичну стратегію до 2035 року, щоб впровадити амбітніші завдання щодо зменшення викидів СО2 у паливно-енергетичному секторі.
До того ж, цього року планується розпочати розробку нової Енергетичної стратегії до 2050 року на основі цілей Європейського зеленого курсу.
Завданням національної та енергетичної безпеки є інтеграція з енергосистемою ЄС у 2023 році або раніше. Для декарбонізації економіки передбачається збалансований розвиток відновлюваної енергетики.
Окрім вітрової, сонячної та гідроенергетики, Україна має значні ресурси для розвитку біоенергетики.
Обговорюється безвугільне майбутнє української енергетики та поступове зміщення теплової генерації. З метою створення сприятливих умов для сталого розвитку відновлюваних джерел енергії розроблено та впроваджено ключові нормативно-правові акти для проведення «зелених» аукціонів.
Готується план фінансового відновлення електроенергетичного сектору, зокрема, вирішення проблем з боргами, які утворилися перед виробниками «зеленої» енергії.
Перші аукціони з розподілу квот підтримки будуть проведені відповідно до графіка, який планується невдовзі затвердити.
До участі будуть запрошені, зокрема, міжнародні компанії та інвестиційні фонди. Також ведеться робота із розбудови інтелектуальних мереж та стимулювання розвитку високоманеврової генерації та встановлення систем накопичення електроенергії. Окрім цього, під час низки засідань IRENA учасники обговорювали перспективи водневої енергетики у світі. Ярослав Демченков наголосив, що Україну визначено пріоритетним партнером ЄС з розвитку водневих потужностей.
Це пов’язано із значним потенціалом виробництва зеленого водню та наявною газотранспортною інфраструктурою, об"єднаною з ЄС. «Ми працюємо над концепцією та законодавчою базою для розвитку водневої енергетики.
Ми зацікавлені не лише в експорті водню до Європи, а й у використанні його як джерела енергії в Україні», - наголосив заступник Міністра та додав, що Україна відкрита до співпраці з іноземними партнерами.
Водень розглядається як засіб зберігання та транспортування енергії, а його застосування широко обговорюється у різних секторах, зокрема у промисловості та транспорті. Довідково Асамблея IRENA є головною щорічною світовою платформою, де високопосадовці, керівники міжнародних організацій та відомі підприємці розглядають актуальні питання енергетичного переходу.
Із 18 по 21 січня 11-а сесія IRENA об’єднала на одній онлайн-платформі майже 2000 делегатів із понад 150 урядів, приватного сектору та громадянського суспільства, щоб обговорити прискорення глобальної енергетичної трансформації із інтеграцією «чистих» джерел енергії для відновлення після пандемії Covid-19, враховуючи при цьому економічні, соціальні та кліматичні пріоритети.

Додати коментар

Користувач:
email:





У світі багатих і знаменитих
Гроші можуть купити все, що забажаєш
Але, якщо гроші заберуть у тебе
Лише справжні друзі лишаться з тобою на завжди

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Накази Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 29 квітня: ціни на електроенергію не змінять, чи відмовиться Україна від впровадження ПДВ для ФОП
20:45 - Для 600 тисяч родин в Україні відновили електропостачання після негоди
20:20 - Дію програми кешбеку на пальне продовжили до кінця весни
20:15 - Дрони не зламали експорт нафти московія: у травні відвантаження можуть зрости
20:00 - Українці зможуть отримати компенсацію на пальне від держави до кінця травня
19:55 - Ворог атакував енергетику Миколаївщини: є знеструмлення
19:45 - Пентагон уперше назвав ціну війни з Іраном – уже $25 мільярдів
19:15 - Нафта підскочила до максимуму за місяць на тлі затяжного протистояння США та Ірану
19:00 - Ще 20 тисяч родин в Україні отримають компенсацію на ремонт житла після атак московія
18:58 - Китай закріплює контроль над німецькою логістикою
18:45 - московія додала до "тіньового флоту" чотири танкери для газу
18:31 - Денис Шмигаль: США виділять 100 млн доларів на ремонт конфайнмента Чорнобильської АЕС
18:15 - США нададуть 100 мільйонів доларів на ремонт конфайнмента Чорнобильської АЕС після атаки московія
17:59 - Повідомлення про оприлюднення проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року»
17:55 - Для українців ціни на електроенергію до кінця жовтня не змінюватимуться
17:52 - Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року»
17:50 - Марченко розповів, чи може Україна відмовитися від впровадження ПДВ для ФОП
17:43 - Нацбанк показав курс долара та євро на четвер 30 квітня
17:30 - WE Finance Code: фінансові установи можуть долучитися до першої хвилі підписантів
17:30 - Двом ломбардам відкликано ліцензії та виключено їх з Державного реєстру фінансових установ
17:15 - Україна ввела санкції проти суден тіньового флоту московія та причетних до викрадення українських дітей
16:44 - Падіння ціни на нафту швидко перекрила премія за ризик – ЗМІ
16:42 - У Держстаті розповіли про збільшення середньої зарплати у березні
16:30 - Мінекономіки готує інституції та аграріїв до правил ЄС – стартує активна фаза проєкту IPRSA III
16:30 - Кому вигідні нікотинові заборони
16:25 - З реєстру колекторських компаній виключено одну установу
16:15 - "Українська правда" запускає підписку: що зміниться для читачів
16:10 - "Укргазвидобування" перерахувало 5,4 мільярда рентної плати: які суми отримали регіони


Більше новин