Понад 29 тис. немовлят отримали безоплатно неонатальну допомогу за Програмою медичних гарантій

21.01.2021 15:12 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

За надання допомоги новонародженим з масою тіла до 1 500 г, встановили найвищий тариф у Програмі медичних гарантій - до 98,5 тис.
грн. За 9 місяців 2020 року понад 29 тис дітей отримали неонатальну допомогу за Програмою медичних гарантій.
Це пріоритетна послуга в Програмі медичних гарантій.
Такою вона залишається й у 2021 році, адже в Україні щороку народжується понад 300 тисяч немовлят і кожен 19-й з них народжується передчасно. Україна займає одне з найперших місць в Європі за показником дитячої смертності.
Якісна перинатальна допомога знижує рівень смертності.
Вона є безоплатною для родини, тож зменшує і фінансове навантаження на батьків.
Тому цей вид допомоги залишається в фокусі особливої уваги.
Вимоги до неї підвищені.
Оплата за послугу - також.
За надання допомоги дітям, які народились з вагою до 1500 г, встановили найвищий тариф у Програмі медичних гарантій.
Заклад отримує від 29,6 до 98,5 тис.
грн.
У першому кварталі 2021 року цей тариф зберігається. Високі вимоги збережуться і у 2021 році.
Експерти, разом з якими розроблялись умови закупівлі по цьому напряму, одностайно підтримали таку позицію.
Наприклад, запропонували збільшити кількість інфузоматів, кювезів, апаратів ШВЛ. Також з квітня 2021 року НСЗУ пропонує ввести підвищувальний коефіцієнт за інтегрованість послуг для закладів, в яких можуть одночасно надавати допомогу при пологах та допомогу новонародженим у складних неонатальних випадках.
Такі заклади отримають більше грошей. Крім того, НСЗУ пропонує запровадити підвищувальний коефіцієнт за наявність в закладі виїзної неонатальної анестезіологічної бригади, яка забезпечує транспортування недоношених дітей. За 9 місяців 2020 року за неонатальну допомогу НСЗУ виплатила більше, ніж 848 млн грн. До безоплатного пакета допомоги в складних неонатальних випадках входить: інтенсивна терапія новонароджених та виходжування; цілодобовий лікарський та медсестринський догляд; респіраторна підтримка; парентеральне харчування; лабораторні та інструментальні дослідження; офтальмологічний та аудіологічний скринінг для вкрай недоношених немовлят; вакцинація, згідно з Національним календарем профілактичних щеплень. До тарифу включено ліки, які входять у Національний перелік лікарських засобів.
Також з 1 квітня 2021 року в тариф за медичну послугу будуть включені дороговартісні препарати для передчасно народжених дітей, які держава наразі закуповує централізовано.
Тож заклади повинні будуть самостійно здійснювати закупівлі таких ліків і завчасно це планувати. Додатково медзаклади отримають дороговартісні препарати для передчасно народжених дітей, які держава закуповує централізовано.

Додати коментар

Користувач:
email:





Money flows like waves
Through the World Bank and the IMF
Guiding nations' fate

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 23 лютого: зупинка експорту електроенергії з Словаччини
20:56 - В "Укренерго" розповіли, чи вплине припинення постачання електроенергії зі Словаччини на Україну
20:45 - На відновлення енергетики Україні потрібно 90,6 мільярда доларів на наступні десять років
20:25 - Денис Шмигаль: Україні знадобиться $90,6 млрд для відновлення та модернізації енергетичного сектору
20:25 - Пріоритетні проєкти на 2026 рік потребують 15 мільярдів – Кулеба
20:13 - На Одещині відновили електропостачання на підстанції
20:00 - Денис Шмигаль провів зустріч з Послом Японії в Україні Масаші Накагоме та Головним представником JICA в Україні Осаму Хатторі
19:55 - У січні кредиторам збанкрутілих банків виплатили 193 мільйона гривень
19:51 - Відключення світла 24 лютого триватимуть усю добу
19:40 - Індія планує до 2030 року залучити 19,7 мільярдів доларів від ІРО
19:25 - Уряд виділив 246,4 мільйони гривень на підтримку працівників аварійно-ремонтних бригад
19:15 - Додаткові виплати за січень отримають 4700 комунальників та залізничників
19:00 - Колонка Андрія Пишного "Відверто про кредитування" для Інтерфакс Україна
18:49 - Українці активно скуповують золото: які дані щодо інших дорогоцінних металів
18:35 - Європа замінила московитський дизель на американський, а Бразилія – навпаки
18:32 - Фіцо заборонив постачати електроенергію в Україну
18:10 - На Харківщині врегулювали проблемне питання водопостачання громадам
18:03 - У московії очікують закриття сотень тисяч кафе і пекарень через нові податки
18:00 - Енергетики в Одесі повернули світло понад 80 тисячам родин
17:40 - Російська нафта продається з найбільшою знижкою з 2023 року
17:30 - Експорт олії переорієнтовується з портів на західний кордон – ЗМІ
17:21 - Світовий банк підвищив оцінку потреб України на відновлення
17:07 - Рада напрацьовує механізми передачі землі захисникам України
17:05 - "Нафтогаз" вперше імпотував газ через Німеччину
17:00 - Уряд впорядкував механізм водопостачання для прифронтових громад Харківської області
16:55 - Американці хочуть викупити родовище російського "Лукойлу" в Іраку
16:46 - Нацбанк показав курс долара та євро на вівторок 24 лютого
16:45 - Уряд виділив 246,4 млн грн для підтримки працівників, які відновлюють інфраструктуру після масованих ракетних атак
16:30 - Як обрати будинок в умовах відключень
16:26 - Інтерв’ю Андрія Пишного для ютуб-каналу STERNENKO про стан економіки, інфляцію, кредитування та шаги замість копійок


Більше новин