Медіаграмотність: психологічні аспекти боротьби з маніпуляціями і фейками

21.01.2021 15:12 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

20 січня Укртелерадіопресінститут за підтримки Держкомтелерадіо провів навчальний онлайн-семінар «Медіаграмотність: психологічні аспекти боротьби з маніпуляціями і фейками». У заході для редакторів та творчих працівників засобів масової інформації, пресслужб центральних органів виконавчої влади, науковців, узяли участь більше 70 слухачів, які комунікували завдяки додатку ZOOM. Медіатренер Віктор Рибаченко, віце-президент Асоціації політичних психологів України, викладач Укртелерадіопресінституту, заслужений працівник культури України, присвятив свій виступ темі розпізнання маніпуляцій та інших технологій психологічного впливу.
Також він зупинився на методиках і цілях створення фейків та інших спотворень медіа текстів.
На прикладах новин ЗМІ він викрив маніпулятивний зміст і добір фактів, коментарів, якими оперують працівники окремих медіа задля досягнення мети їхніх власників. Спікер пояснив елементарні принципи класифікації так званих чорного, сірого і білого піару, методику закладення у підсвідомість споживача інформації тих чи інших пасток.
Також він виклав механізми та можливі ефекти застосування інших видів піару, – так званих, сірого, рожевого, зеленого, коричневого, навів конкретні приклади в українському інформаційному полі, а також пропагандистських антиукраїнських ЗМІ. Образність мови, відвертість у судженнях, великий інформаційний і науковий масив знань, який виклав у ході семінару Віктор Рибаченко, підкорив аудиторію, викликав справді великий інтерес до подальших заходів Укртелерадіопресінституту, спрямованих на підвищення медіаграмотності працівників ЗМІ. Модератор навчального онлайн-семінару Марія Дмитрієва, викладач вищої категорії відділення підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації з реалізації державних програм, національний експерт з гендерних питань надала учасникам семінару можливість провести короткі дискусії з медіа тренером, поставити йому запитання та отримати відповіді на них.

Додати коментар

Користувач:
email:





Earnings reports in,
Profit gains and losses shown,
Investor insight.

- Fin.Org.UA

Новини

16:00 - Як Комісія перевірятиме кандидатів: затверджено питання для іспиту
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 07.07.2026
14:35 - Підготовка до зими: Кличко закликає невідкладно провести засідання РНБО
14:30 - АЗС під атакою. Що робить держава та бізнес, щоб у людей було пальне
14:07 - На Київщині після удару московія відремонтували інфраструктуру, рух поїздів відновлено
14:00 - Про можливості Електронного кабінету - під час тренінгу з платникам Павлоградщини
13:58 - Платники частини чистого прибутку поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини майже на 9,8 млн гривень
13:57 - Платники Дніпропетровщини на підтримку захисниць і захисників спрямували до держбюджету понад 5,2 млрд грн військового збору
13:55 - Переобладнання транспортного засобу: алгоритм розрахунку податкової знижки
13:53 - Оформити податкову знижку можна через портал «Дія»
13:52 - Несвоєчасне подання податкової декларації з податку на нерухоме майно: за яким кодом класифікації доходів бюджету нараховується штрафна санкція?
13:51 - Куди сплатити ПДФО у вигляді МПЗ, якщо фізична особа отримала ППР, але змінила місце проживання та подала до Заяву за ф. № 5ДР?
13:49 - Інформаційна акція в Синельниківській ДПІ
13:48 - У Києві росіяни поцілили будівлі та спецтехніку ДТЕК
13:48 - Інформаційна акція в Павлоградській ДПІ
13:41 - Електронне декларування доходів: тренінг для платників податків
13:39 - До місцевих бюджетів Дніпропетровщини від платників рентної плати за видобування нафти надійшло понад 1,9 млн гривень
13:28 - На півдні Криму – блекаут в усіх містах та районах
13:10 - За перше півріччя Україна ввела в експлуатацію 70 вітротурбін
13:00 - Qiuntex продав швейцарський підрозділ Zenvault
12:55 - Поля гниють без дизелю: фермери Куби продають господарства за безцінь
12:35 - Банки України показали актуальний курс валют на 6 липня
12:30 - Як "заморожені" гроші можуть знову працювати на економіку України
12:25 - З початку року Україна отримала понад 4000 одиниць енергообладнання
12:15 - Дрони змусили "Газпром" створювати власні групи захисту об'єктів
11:59 - У разі зміни місцезнаходження/місця проживання платник єдиного внеску сплачує кошти за основним (новим) місцем обліку
11:58 - Несвоєчасне подання податкової декларації з податку на нерухоме майно: за яким кодом класифікації доходів бюджету нараховується штрафна санкція?
11:55 - Грошова допомога на поховання, що виплачується військовою частиною членам сімей військовослужбовців, які загинули (безвісно пропали) або померли під час виконання службових обов’язків: чи оподатковується ПДФО?
11:55 - ОАЕ майже всю війну навколо Ормузу таємно вивозили нафту супертанкерами
11:52 - У разі втрати, пошкодження (дострокового знищення) документів, платник зобов’язаний у п’ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити контролюючий орган за місцем обліку


Більше новин