Дмитро Кулеба та Анн Лінде обговорили безпекову ситуацію на Донбасі та в Криму

19.01.2021 18:30 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

19 січня Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів переговори з діючою Головою ОБСЄ, Міністром закордонних справ Королівства Швеція Анн Лінде у рамках її робочого візиту до України. Міністр і головуюча ОБСЄ обговорили безпекову ситуацію на тимчасово окупованих територіях України та зусилля з мирного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту. Дмитро Кулеба відзначив важливість ефективного залучення ОБСЄ до реагування на безпекові виклики в Європі, основний з яких складає російська агресія проти України, що триває у Криму та на Донбасі.
Міністр наголосив на необхідності забезпечити виконання Росією домовленостей в Тристоронній контактній групі та у Нормандському форматі. “Важливо, що врегулювання російсько-українського збройного конфлікту як основної загрози європейській безпеці залишається пріоритетним на порядку денному Шведського головування в ОБСЄ у 2021 році.
Україна виконала зобов’язання, взяті на саміті в Парижі, але ми не бачимо взаємності з боку РФ.
Розраховуємо, що Шведське головування в ОБСЄ відіграє важливу роль в зміні цієї ситуації на краще та мотивуванні РФ до конструктивної роботи”, - наголосив він. Міністр зауважив, що мандат Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні охоплює всю територію України в рамках її міжнародно визнаних кордонів, включаючи Автономну Республіку Крим та місто Севастополь.
Він наголосив, що необхідно забезпечити безперешкодний та повний доступ персоналу СММ ОБСЄ до Криму, як цього вимагає схвалена 16 грудня 2020 року Генеральною Асамблеєю ООН оновлена резолюція 75/192 «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна». “Започаткування дистанційного моніторингу ситуації в Криму давно назріло.
СММ ОБСЄ має можливості для запуску такого механізму і може здійснювати дистанційний аналіз ситуації на окупованих територіях Автономної Республіки Крим та міста Севастополь”, - відзначив Міністр. Дмитро Кулеба окремо наголосив на важливості забезпечення безперешкодного доступу СММ ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Міністри приділили окрему увагу широкому спектру питань порядку денного українсько-шведських відносин, взаємодії України і Швеції у рамках міжнародних організацій. Дмитро Кулеба та Анн Лінде також обговорили координацію зусиль з протидії поширенню пандемії COVID-19 та вакцинації населення. Міністр висловив особливу вдячність Анн Лінде за її підпис і активну участь у підготовці листа групи міністрів закордонних справ країн ЄС на адресу Євросоюзу з проханням надати підтримку східним партнерам ЄС, зокрема Україні, в отриманні вакцини, яка є в розпорядженні ЄС.
Глава МЗС переконаний, що Україна і ЄС і надалі ефективно співпрацюватимуть у боротьбі з пандемією коронавірусу. У середу, 20 січня, діюча Голова ОБСЄ відвідає разом з Міністром закордонних справ України зону проведення Операції об’єднаних сил на Донбасі, де особисто ознайомиться з діяльністю Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні та наслідками збройної агресії Російської Федерації проти нашої держави.

Додати коментар

Користувач:
email:





Stocks, bonds, and currencies,
Traded daily around the world,
Fortunes made and lost.

- Fin.Org.UA

Новини

11:11 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
10:57 - Далматин: усе про енергійну плямисту породу
10:16 - Друге життя паперу: як відходи стають ресурсом
10:09 - Скелелазіння в Дніпрі: стіни, клуби, секції
10:02 - Нова наглядова рада "Енергоатому" обрала голову
09:50 - Нафта на шляху зниження за тиждень на тлі перемовин Ірану та США
09:30 - Бельгія передала 4 генератори для потреб теплогенерації Києва
09:21 - Податкові зміни та глава Держмитслужби: які зобов’язання України у новій програмі МВФ
09:00 - Як живе місто за шість кілометрів від кордону з Білоруссю
09:00 - МВФ ухвалив нову чотирирічну програму фінансування для України
08:30 - Анатолій Куцевол: Україна – незмінний партнер Європи і США у побудові нової архітектури трансатлантичної енергетичної безпеки
08:30 - Яка роль акселераторів в оборонних інноваціях
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 27.02.2026
00:28 - IMF Executive Board Approves USD 8.1 Billion under a New Four-Year Extended Fund Facility Arrangement for Ukraine and Authorizes an Immediate USD 1.5 Billion Disbursement
00:28 - Рада директорів МВФ ухвалила нову чотирирічну програму в межах Механізму розширеного фінансування для України обсягом 8,1 млрд дол. США та затвердила перший транш у сумі 1,5 млрд дол. США
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:58 - Денис Шмигаль: очікуємо від партнерів понад 23 млн євро у Фонд підтримки енергетики
21:05 - Новини 26 лютого: Е-рецепт отримає три найдешевші ліки, чехи отримали дозвіл на видобуток графіту в Україні
20:53 - В Україні 27 лютого графіки відключення світла діятимуть у більшості регіонів
20:45 - "Росатом" відкинув санкції Британії – будуватиме й далі АЕС за кордоном
20:20 - Волл-стріт шукає захист від "обвалів" через штучний інтелект у складних угодах
20:15 - "Київстар" купив провайдера на Кіровоградщині
19:50 - Техакції падають: звіт Nvidia не зняв страхів щодо бульбашки витрат на ШІ
19:20 - Саудити почали розпродаж нафти на тлі страху війни США та Ірану
19:05 - Латвія першою в світі визнала електронні підписи України
19:00 - Денис Шмигаль: консолідуємо державно-приватне партнерство для відновлення енергетичного сектору України
18:50 - Нафта впала нижче $70 на тлі рекордного стрибка запасів найбільшого споживача
18:35 - Японія виділить 41 мільйон доларів на грантову допомогу Україні
18:20 - Чеському холдингу дозволили видобувати графіт на одному з найбільших родовищ України
17:50 - Український виробник БПЛА придбав більшість видання "Бабель"


Більше новин