Природний газ має величезний потенціал як перехідне паливо на шляху до безвуглецевої енергетики

19.01.2021 18:00 | Оператор ГТС України

19 січня 2021 року, м. Київ – Про це повідомила Ольга Бєлькова, директорка з питань взаємодії з державними органами та міжнародними організаціями ОГТСУ, на засіданні міжвідомчої робочої групи з питань координації подолання наслідків зміни клімату в рамках ініціативи Європейської Комісії  «Європейський зелений курс».

На заході урядовці, депутати Верховної Ради України, громадські організації та експерти обговорювали роль та перспективи України в межах Зеленого курсу щодо суттєвого зменшення викидів парникових газів, зменшення забруднення повітря, озеленення міст, заліснення територій та інших заходів для подолання наслідків зміни клімату.

«Оператор ГТС України підтримує намагання Уряду знайти унікальне місце України в межах Зеленого курсу ЄС. Ми особливо просимо сфокусувати увагу держави на величезному потенціалі використання природного газу як перехідного палива. А також на унікальній перевазі України та української ГТС для покращення кліматичних показників завдяки існуючій газовій інфраструктурі як в Європі, так і в нашій державі, – підкреслила Ольга Бєлькова. – Ми вважаємо, що в межах Зеленого курсу ми маємо обрати ті заходи, які вже сьогодні, окрім позитивного впливу на екологію,  забезпечать  економічну підтримку бюджету України».

В Операторі ГТС України працює робоча група з декарбонізації, яка вивчає перспективи використання потенціалу української ГТС та природного газу на шляху до вуглецевої нейтральності. Компанія досліджує можливості  газової інфраструктури в межах зеленого енергетичного переходу, в тому числі транспортування відновлюваних газів, розвитку транспорту на метані, використання газу як перехідного палива та в межах інтеграції енергетичних систем.

«Впровадження Європейського зеленого курсу має широкі перспективи для більш ефективної роботи багатьох секторів економіки, включаючи енергетику, транспорт, енергоефективність, ресурсоефективне будівництво, реконструкцію будівель, теплопостачання тощо, – зазначив  Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. – Наша держава має потенціал у виробництві чистої енергії та визначена одним з потенціальних партнерів ЄС щодо виробництва та постачання у водневій стратегії ЄС. Тому ми налаштовані на розвиток водневих технологій та створення водневої екосистеми. Це один з найважливіших напрямків у перемовинах з ЄС».

За його словами, це та перспектива, в якій наша держава має надзвичайно високий потенціал. Тому  важливо не втратити цю можливість. Також пан Шмигаль додав, що в умовах зеленого енергетичного переходу комплексному реформуванню підлягає державна вугільна галузь, яка займає значне місце у структурі генерації електроенергії та тепла в Україні. Ще одним важливим завданням є балансування зеленої генерації, чия частка в енергетичному балансі країни зросла за останні роки.

Нагадаємо, що в грудні 2019 року Європейська комісія прийняла Зелений курс, який є дорожньою картою заходів та визначає політику ЄС в таких сферах як клімат, енергетика, біорізноманіття, промислова політика, торгівля тощо. Основа мета Європейського зеленого курсу – сталий зелений перехід до кліматично нетральної Європи до 2050 року. У грудні 2020 року Європейська комісія, Європейський парламент та Рада Європейського Союзу підписали спільну декларацію щодо реалізації законодавчих пріоритетів на 2021 рік, першим з яких є реалізація Європейського зеленого курсу.

Запис Природний газ має величезний потенціал як перехідне паливо на шляху до безвуглецевої енергетики спершу з"явиться на Оператор ГТС України.

Додати коментар

Користувач:
email:





Український ринок
Із бурхливими коливаннями –
Треба знати правила.

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 13.03.2026
06:00 - Goodbye, Дубай? Як війна в Ірані змінила статус "раю для багатіїв"
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:02 - Угорщина повернула інкасаторські авто Ощадбанку, але без грошей й золота
21:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 12 березня: зростання курсу, розповіді про Чечоткіна, Rozetka
20:32 - Ціни на нафту відреагували на погрози Ірану
20:17 - В Україні розробили калькулятор для розрахунку підвищення зарплати вчителя
19:50 - Війна на Близькому Сході спричинила найбільший збій постачання нафти в історії
19:47 - В "Укренерго" повідомили про графіки відключень світла на 13 березня
19:30 - Найменше за три роки: У Держстаті показали, як зросла економіка України за рік
19:26 - NBU Continues to Resupply Banks with FX Cash
19:26 - Національний банк і далі підкріплює каси банків готівковою валютою
19:10 - московія отримає мільярдні додаткові доходи на нафтовому стрибку через війну з Іраном
19:05 - Уряд продовжив та розширив програму «Енергопідтримка ФОП» 
19:04 - Переплата 1,8 мільйона гривень за електроенергію: у Києві судитимуть посадовицю
18:40 - Найбільша нафтова компанія світу хоче купити дрони-перехоплювачі України
18:35 - До кінця року парк зерновозів "Укрзалізниці" зменшиться утричі
18:30 - Український "єдиноріг" Grammarly потрапив у судовий скандал через нову ШІ-функцію
18:18 - Олексій Соболев обговорив розвиток програми єЧек та інших ключових проєктів з Mastercard
18:13 - Нацбанк повідомив про зміни на фінансовому ринку
18:00 - Суд підтвердив правомірність рішення Національного банку про застосування до ТОВ "ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ "ВІКТОРІЯ" заходу впливу за порушення у сфері фінмоніторингу
17:50 - Україна та Румунія будуть дві лінії для постачання електрики – Зеленський
17:45 - Свириденко розповіла подробиці кешбеку на пальне
17:30 - Продажі Rozetka в Польщі сягають сотень мільйонів євро на рік – Чечоткіни
17:25 - Вантажообіг портів України з початку року склав 15 мільйонів тонн
17:21 - "Уражені шкідниками": прокуратура викрила лісників, які наживалися на лісозахисті
17:20 - Понад 44 гривні: курс долара встановив шостий рекорд за березень
17:00 - На Одещині ліквідували 6 нелегальних АЗС
16:55 - московія поставить більше танкерів під свій прапор – СЗРУ


Більше новин