Стаціонарне лікування гострого мозкового інсульту: що зміниться у Програмі медичних гарантій-2021

19.01.2021 14:18 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

У 2020 році за Програмою медичних гарантій безоплатно проліковано понад 58 тисяч пацієнтів з інсультом.
Найбільше - у Києві, Харківській та Дніпропетровській областях.  Щороку в Україні трапляється понад 120 тисяч випадків інсульту.
Інсульт посідає друге місце серед основних причин смертності та є провідною причиною інвалідності у нашій країні.
Через інсульт українці втрачають роки здорового життя та страждають від наслідків цієї недуги.
Родина, де є такий хворий зазнає значних фінансових витрат.
На діагностику, на лікування та подальшу реабілітацію хворого, яка може тривати роками. Саме тому Національна служба здоров’я визначила надання допомоги при гострому мозковому інсульті пріоритетним напрямом у Програмі медичних гарантій.
При контрактуванні медичних закладів на лікування цих захворювань НСЗУ висувала до них підвищені вимоги.
Щодо наявності сучасного обладнання, медичного персоналу потрібної кваліфікації, здатності забезпечити роботу закладу в цілодобовому режимі.
Водночас заклади, що законтрактовані на надання медичної допомоги при гострому мозковому інсульті у стаціонарних умовах, отримують фінансування за підвищеним тарифом.
А з 1 липня минулого року його додатково збільшили - з 19 332 грн до 26 947 грн. Для пацієнта лікування інсульту за Програмою медичних гарантій є безоплатною.
А саме - діагностика (КТ, екстрені лабораторні дослідження), медикаментозне лікування та знеболення за потреби, проведення тромболітичної терапії, цілодобовий моніторинг стану пацієнта в реанімації, медична реабілітація в гострому періоді, лікарські засоби з Національного переліку та витратні матеріали, ліки та медичні засоби, які закуповуються централізовано за кошти бюджету та харчування в стаціонарних умовах. Щоб отримати медичну допомогу, потрібно лише викликати “швидку” допомогу за номером 103 для людини, яка має симптоми інсульту.
Бригада “швидкої” повинна доставити пацієнта в медзаклад, який уклав договір з НСЗУ за цим пакетом медичних послуг, відповідно до маршруту, затвердженого в регіоні. В Україні - 191 медичний заклад має договори з НСЗУ на стаціонарне лікування інсульту.
Ці заклади уклали з НСЗУ договорів на загальну суму понад 1,54 млрд грн. Найбільше законтрактованих закладів, що надають допомогу при інсульті, на Іванофранківщині - 14, Хмельниччині - 13 та Донеччині - 12. За даними електронної системи охорони здоров’я, у рамках Програми медичних гарантій у минулому році, безоплатно проліковано понад 58 тисяч пацієнтів з інсультом.
Найбільшу кількість пацієнтів з гострим мозковим інсультом безоплатно проліковано у Києві - 4 800, у Харківській області - понад 4 700 та у Дніпропетровській - 4 300. Якісна та доступна медична допомога пацієнтам із гострим мозковим інсультом може істотно знизити ризик передчасної смерті чи набутої інвалідності. У Програмі медичних гарантій на 2021 рік лікування інсульту залишається пріоритетним напрямком.
А також пропонується включити до нових вимог наявність обладнання приймального відділення місцем для тромболізису, де проводитиметься безперервна пульсоксиметрія, контроль артеріального тиску в автоматичному режимі, ЕКГ, своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування, обов’язкове анестезіологічне забезпечення під час усіх інвазивних діагностичних процедур тощо. Для надання допомоги при інсульті дуже важливо узгодити допомогу на кожному етапі.
Тому для екстреної медичної допомоги планується ввести підвищувальний коефіцієнт на рівні 5% доплат за дотримання бригадами правильних маршрутів пацієнтів. Центр екстреної медичної допомоги отримає більше коштів, якщо бригада доставлятиме пацієнта з підозрою на інсульт до закладу, який має договір з НСЗУ на лікування цих захворювань.
Таким чином можна буде запобігти втраті часу, який є критично важливим для пацієнтів з інсультом. Також НСЗУ пропонує розширити програму «Доступні ліки», включивши до неї ліки як для профілактики інсульту, так і для пацієнтів, що перенесли інсульт.
Розширення програми “Доступні ліки” дасть можливість таким пацієнтам отримувати потрібні ліки в аптеці за рецептом лікаря безоплатно або з незначною доплатою, та зробить лікування наслідків захворювання більш доступним.

Додати коментар

Користувач:
email:





Global economies,
Interconnected markets,
Trade deals and tariffs.

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 19.07.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
18:00 - Ірак тисячами вантажівок везе мазут через Сирію в обхід Ормузу
17:45 - московіяни нарахували втрат Wildberries на десятки мільярдів від ударів України
16:50 - московія двічі вдарила по потягу на Запоріжжі
15:40 - Трамп хотів продавати трейдерам швидкий доступ до своїх дописів за $100 тисяч
14:58 - Анатолій Куцевол обговорив із ЄБРР реалізацію проєкту RAMP UP та розвиток енергетичного ринку
14:43 - Цього тижня українські регіони отримали енергетичне обладнання майже на 1 млн євро від Данії, Німеччини та Швеції
14:30 - Нафтовий бум повертає аргентинський регіон на Волл-стріт після 9 років паузи
13:20 - Ірак готує нафтовий маршрут в обхід Ормузу за $60 мільярдів
12:10 - Іран за два дні вдарив по двох електростанціях Кувейту
11:10 - Танкер тіньового флоту московія розлив нафту біля Оману
10:00 - Дрони масовано атакували Москву та область: горіли нафтобаза та склад Wildberries
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 17 липня: атаки на Нафтогаз та новий керівник компанії
19:56 - Протягом останніх двох місяців Литва через хаби Міненерго поставила в Україну життєво важливе енергетичне обладнання
19:54 - Денис Шмигаль взяв участь у заходах з нагоди 30-річчя Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій
19:50 - Греція пояснила, чому виступила проти нових санкцій ЄС щодо московії
19:25 - Сомалійські пірати захопили танкер біля узбережжя Ємену
18:50 - НБУ впровадить стандартизовані підходи до моніторингу платіжних операцій
18:50 - Масована атака московія зупинила роботу об'єктів Нафтогазу у трьох областях
18:25 - Дрони атакували нафтовий танкер ExxonMobil у Чорному морі
17:55 - Майно ексочільниці податкової Чернігівщини стягнуть у дохід держави
17:30 - У Мінрозвитку розповіли про зміну керівництва та стурктури
17:25 - "Енергоатом" прокоментував загибель окупаційного "головного інженера" ЗАЕС
16:54 - Нацбанк показав, яким буде курс долара та євро після вихідних
16:49 - Мадрид-2026: три кроки до глибшої інтеграції України у світовий ринок капіталу
16:28 - московія буде імпортувати дизельне паливо, сплачуючи субсидії трейдерам
16:18 - Розпочинається обговорення порядку здійснення надавачами платіжних послуг контролю за платіжними операціями


Більше новин