Кабмин уничтожитьрынок газа и укрепит монополию Дмитрия Фирташа

19.01.2021 09:48 | Укррудпром

09:00 19 января 2021 года

Введение госрегулирования цен во время сезонных скачков роста стоимости газа — не борьба, а консервация газовой монополии Фирташа, которая составляет 70% рынка, убеждено Зеркало недели.

По мнению издания, поскольку изменить газсбыт Фирташа на другого поставщика может только сам потребитель, и процедура изменения не так проста, то у украинцев должна быть мотивация потратить на это свое время. Лучшая мотивация — деньги. Наиболее эффективно она работает в зимний период, когда разница в ценах различных поставщиков самая чувствительная. Устанавливая одинаковую для всех поставщиков цену в пиковые периоды, государство убивает такую мотивацию, и самостоятельно защищает поставщиков фирташевского дорогого газа от потери клиентской базы.

Кроме того, будучи еще и крупными импортерами газа, компании Фирташа, закупив летом дешевый газ, могут “пересидеть” временное ценовое регулирование без значительных потерь, а вот новые игроки, которые только вышли на этот рынок, чтобы создать конкуренцию для монополиста, не так крепко стоят на ногах, поэтому для них месяцы “карантинных” ценовых ограничений могут стать последними — заработок существенно снизится, а новые потребители не придут. Поэтому очень сомнительны утверждения адвокатов этих изменений о том, что “больно будет всем”, потому что болевой порог у участников рынка однозначно разный.

Додати коментар

Користувач:
email:





У світі багатих і знаменитих
Гроші можуть купити все, що забажаєш
Але, якщо гроші заберуть у тебе
Лише справжні друзі лишаться з тобою на завжди

- Fin.Org.UA

Новини

10:17 - До уваги роботодавців!
10:16 - Єдиний рахунок – зручний механізм сплати платежів
10:15 - Перехід на оподаткування як резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах: як подати заяву?
10:13 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
10:12 - З якої дати сплачується орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності?
10:11 - Проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО без використання режиму програмування найменування підакцизних товарів із зазначенням коду згідно з УКТ ЗЕД: відповідальність
10:10 - Національна стратегія доходів: вдосконалення кадрової політики
10:08 - Запит на отримання ІПК в меню «Листування з ДПС» Електронного кабінету: заповнення деяких реквізитів
10:07 - ФОП здійснює догляд за дитиною до досягнення нею однорічного віку та відповідно до закону отримує допомогу: що з єдиним внеском?
10:05 - Щодо подання уточнюючого Розрахунку у разі повернення суб’єктом господарювання ФОПу суми попередньої оплати, яка була відображена у розрахунку за попередній період
09:56 - Чи включаються до складу податкової знижки витрати, понесені фізичною особою на лікування за наслідками 2025 року?
09:56 - Чи включаються до складу податкової знижки витрати, понесені фізичною особою на лікування за наслідками 2025 року?
09:54 - Податковий календар на 16 лютого 2026 року
09:53 - Від платників Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету за користування надрами надійшло 221,4 тис. гривень
09:52 - Понад 37,1 млн грн плати за землю спрямували до місцевих бюджетів Дніпропетровщини фізичні особи
09:50 - Рентна плата за спецвикористання води: понад 1,1 млн грн – надходження першого місяця до місцевих бюджетів Дніпропетровщини
09:49 - Онлайн-платформа «Діалог влади та бізнесу» на Дніпропетровщині: консультації, роз’яснення та інформаційна підтримка бізнесу
09:47 - З 1 березня 2026 року – нові форми звітності для виробників та продавців підакцизних товарів
09:46 - У січні 2026 року місцеві бюджети отримали понад 40,5 млрд гривень
09:29 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
09:00 - "ІМЕКС МАКС" завершив постачання 100 тисяч комплектів хімічних грілок для ЗСУ
08:59 - московія атакувала порт на Одещині: одна людина загинула
08:30 - Як фінансувати критичну інфраструктуру
08:00 - Великий китайський зашморг: як через кредити Пекін контролює інші країни світу
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 13.02.2026
23:01 - Понад 714 тонн енергетичного обладнання надійшло на склади хабів Міненерго за останні тижні, – Денис Шмигаль
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 12 лютого: В Україні суттєво знизився дефіцит електрики, Apple обмежує покупки для росіян
20:41 - Олексій Соболев: Україна впевнена у якості своєї продукції, і це підтверджується стабільним експортом на ринок Європейського Союзу
20:40 - США витісняє українську кукурудзу зі світових ринків – ЗМІ


Більше новин