Виплати від Національної служби здоров’я: майже 45 тис. грн у середньому на одного госпіталізованого пацієнта з COVID-19

18.01.2021 13:06 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Національна служба здоров’я України виплатила понад 19 млрд грн медичним закладам та центрам екстреної медичної допомоги за надання допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на нього. На сьогодні за лікування госпіталізованих пацієнтів з COVID-19 Національна служба здоров’я України виплатила 11,4 млрд грн.
Тобто майже 45 тисяч грн в середньому на одного пацієнта. Протягом квітня-грудня 2020 року було госпіталізовано 253 тисяч пацієнтів з коронавірусною хворобою.
З них у відділенні інтенсивної терапії перебувало майже 50 тисяч пацієнтів.
Частка госпіталізованих пацієнтів, які потребували допомоги в умовах інтенсивної терапії протягом 2020 року становила 19,6%. У грудні 2020 року, у порівнянні з листопадом, кількість пацієнтів, госпіталізованих з COVID-19 зменшилася на 3 тисячі.
Так, у грудні госпіталізовано 60 тисяч пацієнтів.
Кількість пацієнтів, які були підключені до джерел кисню у грудні, зросла на 4 тисячі у порівнянні з листопадом.
Їх загальна кількість склала майже 50 тисяч.
Це 69% від усіх пролікованих пацієнтів у грудні.
У відділенні інтенсивної терапії медичну допомогу отримували понад 13 тисяч пацієнтів.
Це - на 348 осіб госпіталізованих більше, ніж у листопаді.
Зросла у грудні і кількість пацієнтів, які потребували підключення до апарату ШВЛ - з понад п’яти до понад шести тисяч осіб. Найбільше пацієнтів з коронавірусом у грудні госпіталізували у Києві - понад 6 тисяч, а також у Одеській області - 4 139 осіб, Дніпропетровській - 3 869 осіб, Харківській - 3 617 осіб. Кількість лікарень, які входять до переліку визначених для госпіталізації, у грудні 2020 року зросла.
У травні таких лікарень було 240.
У вересні - 343, у листопаді - 458.
На сьогодні договір з НСЗУ на стаціонарне лікування пацієнтів з COVID-19 мають 507 медичних закладів. У грудні було створено близько 300 нових медичних команд.
А загалом у цьому місяці пацієнтам надавали стаціонарі медичну допомогу понад 3 тисячі команд, з яких 320 - неанестезіологічні.
Середнє навантаження на одну медичну команду становило 23 пацієнти. Найвище навантаження на Дунайську обласну лікарню на Одещині - 111 пацієнтів на 1 команду.
Київська міська клінічна лікарня № 5 - 106 пацієнтів на 1 команду, Криворізька інфекційна лікарня № 1 - 106 та Одеська інфекційна лікарня - 96 пацієнтів на команду. Нагадаємо, що пацієнт із підозрою або підтвердженим COVID-19 може отримати безоплатно за Програмою медичних гарантій у 2021 році: Первинну медичну та амбулаторно-поліклінічну допомогу. Пацієнти із підозрою на коронавірусну хворобу можуть пройти тестування у свого сімейного лікаря.
А також отримати консультації щодо лікування легкої форми захворювання на COVID-19, яка лікується в домашніх умовах під наглядом сімейного лікаря. Екстрену медичну допомогу у разі критичного стану.
Зокрема, коли у людини спостерігаються утруднене дихання, дихальна недостатність, підвищення температури вище 38° C, що погано піддається корекції, раптове погіршення стану.
Приїхавши на виклик, медики швидкої оцінюють стан пацієнта.
Якщо є потреба, транспортують до лікарні, визначеної в регіоні для лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою.
Якщо пацієнт не потребує госпіталізації, йому нададуть необхідну медичну допомогу на місці та рекомендації стосовно самоізоляції. Стаціонарну медичну допомогу. В безоплатний пакет послуг лікування пацієнтів із COVID-19 включено: тестування на COVID-19; лабораторне та інструментальне дослідження; медичну допомогу відповідно до галузевих стандартів; кисневу підтримку, інтенсивну терапію за необхідності; медикаментозну терапію та знеболення за потреби тощо.
Усі ліки, передбачені національним протоколом лікування COVID-19, включені до тарифу, за яким НСЗУ оплачує послуги медичних закладів.
Залишок ліків для боротьби з COVID, які наявні в лікарнях та аптеках, доступний для перегляду на сайті НСЗУ.

Додати коментар

Користувач:
email:





Rising markets soar,
Investors cheer, but what for?
The fall awaits more.

- Fin.Org.UA

Новини

18:35 - Після ударів по НПЗ московія змушена завозити бензин з Азії
18:06 - Типи конденсаторів та їх роль у сучасній електротехніці
18:05 - Через атаки БпЛА у низці регіонів московії заборонили польоти малої авіації
18:00 - Інтер’єр і комфорт: прості способи зробити дім функціональним
17:50 - Нацбанк показав курс долара та євро на четвер 18 червня
17:20 - московіяни атакували автівку "Укрпошти" у Нікополі, водія поранено
16:45 - Шахрай продав курортну землю на Львівщині у 27 разів дешевше ринку – прокуратура
16:30 - Криза добрив спонукає фермерів переосмислювати технології
16:15 - Дефіцит бензину у 53 регіонах московії намагаються закрити "екстренним штабом"
16:00 - Чинна модель ПСО спотворює ринок електроенергії – Energy Community
15:45 - московія відстала від плану нафтовидобутку на 10% після атак України – МЕА
15:42 - Надходження від цифрових гігантів зростають: бюджет отримав 8,7 млрд грн «податку на Google»
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 18.06.2026
15:15 - Київська прокуратура вимагає знести ресторан біля Дніпра
14:55 - Інтерв’ю Андрія Пишного для Reuters про адаптацію фінансового сектору України до стандартів ЄС
14:40 - Уряд запускає довгострокові контракти на ринку електроенергії
14:25 - Стартували переговори з ЄС: ключові виклики та пріоритети щодо агросектору
14:15 - САП вимагає конфіскувати активи міністра розвитку громад Кулеби: яка причина
14:00 - Уряд збирається частково компенсувати аграріям вартість добрив
13:50 - Частка ChatGPT на ринку ШІ вперше просіла нижче 50%
13:35 - московіяни знищили всі АЗС у Тростянці на Сумщині: що зробить влада
13:26 - FORREST Trinity Resort: чому Буковель — це не просто відпочинок, а актив, який працює
13:26 - московіяни пошкодили сортувальний хаб "Нової пошти" у Сумах
13:05 - Стартові матчі США, Канади і Мексики на ЧС-2026 зібрали рекордні телерейтинги
13:00 - 20 років стійкості: рік за роком в історії української економіки та "Метінвесту"
12:50 - Звіт про стан реалізації Плану заходів щодо створення національної системи торгівлі квотами на викиди парникових газів за 2025 рік
12:08 - До трьох фінансових компаній застосовано заходи впливу
11:25 - Який алгоритм дій отримання документа, що засвідчує реєстрацію у ДРФО, громадянина України через Портал Дія (мобільний додаток Портал Дія)?
11:21 - Транспортний податок: надходження від платників до місцевих бюджетів Дніпропетровщини зросли на 55,7%
11:20 - "Укрзалізниця" запускає новий регіональний поїзд


Більше новин