За 11 місяців 2020 року обсяги транспортування газу з Європи до України склали 15,6 млрд куб. м

03.12.2020 17:42 | Оператор ГТС України

03 грудня 2020 року, м. Київ – За 11 місяців 2020 року ТОВ «Оператор ГТС України» протранспортував 15,6 млрд куб. м газу з Європи в Україну на замовлення своїх клієнтів. Це на 11% (1,6 млрд куб. м) більше за аналогічний показник минулого року та на 34% перевищує середню позначку (11,7 млрд куб. м) відповідних періодів у 2016-2019 роках. 

«У жовтні-листопаді фіксуємо значне скорочення обсягів транспортування газу з Європи до України та одночасно збільшення ре-експорту з українських ПСГ в Європу. Така ситуація є цілком очікуваною та характерною для цього періоду. Адже розпочався осінньо-зимовий сезон, і  трейдери, які закачували газ з літа, почали відбирати його з українських ПСГ для постачання на європейські ринки . Така тенденція збережеться до квітня», – пояснив комерційний директор ОГТСУ Євген Тодоров. 

Всього за 11 місяців 2020 року імпорт із Словаччини склав майже 10,2 млрд куб. м (+12% у порівнянні до аналогічного періоду минулого року), із Угорщини – майже 3,9 млрд куб. м (+10%), із Польщі – майже 1,6 млрд куб. м (+12%). Зокрема, віртуальним реверсом (backhaul), який вперше став доступний на початку цього року, імпортовано 45% або 7,1 млрд куб. м: зі Словаччини – 3,1 млрд куб. м, з Угорщини – 2,9 млрд куб. м, з Польщі – 1,1 млрд куб. м. 

З початку року в підземні сховища для зберігання в режимі «митний склад» було направлено 10,1 млрд куб. м імпортованих обсягів. Із них 60% (або 6,1 млрд куб. м) надійшли в режимі «shorthaul – митний склад» і 40% (4,0 млрд куб.м) в режимі «кордон – митний склад». В листопаді розпочалась фаза активного відбору газу з митного складу та його подальшого транспортування до країн ЄС. 

Всього за період січня-листопада транспортування газу з ЄС в Україну замовляли 82 трейдери, з них 52 українських компаній та 30 іноземних. А послугами short-haul та «митний склад» скористалися понад півсотні компаній , більша частина з яких є нерезидентами. 

З листопада 2015 року блакитне паливо надходить В Україну за контрактами  виключно з країн Європейського Союзу. Україна не має контрактів на постачання газу з Російської Федерації. 

   

Запис За 11 місяців 2020 року обсяги транспортування газу з Європи до України склали 15,6 млрд куб. м спершу з"явиться на Оператор ГТС України.

Додати коментар

Користувач:
email:





Money in motion
Fluctuations everywhere
Tread cautiously now

- Fin.Org.UA

Новини

17:44 - Війна проти Ірану додасть в московитський бюджет 9 мільярдів доларів – Reuters
17:15 - ДПС запустила сервіс – податковий супровід ветеранського підприємництва
17:10 - В OLX розповіли, що думають про оподаткування цифрових платформ
17:00 - Як блокчейн "перепрошиває" фондовий ринок
17:00 - Посадовців "Укрзалізниці" підозрюють у розтраті 4,4 мільйона під час закупівлі комплектуючих
16:40 - McDonald's відкрив десятий ресторан в Одесі
16:37 - Генпрокурор розповів про схему, за якою екснардеп Деркач отримав землі заповідника
16:20 - ЄС пом'якшить правила імпорту газу, щоб уникнути дефіциту
15:58 - Оренда держмайна: за квартал ФДМ вже на третину виконав річний план
15:56 - Ощадбанк першим запустив окремі умови кредитування авто з пробігом від офіційних дилерів
15:45 - В Україні зросла інфляція: що у березні подорожчало найбільше
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 10.04.2026
15:25 - Ключові рішення НКЦПФР від 09.04.2026
15:20 - Нафтові доходи московія зросли до рівня 2022 року – Bloomberg
15:10 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
15:10 - fint8 та Мінекономіки запускають безоплатний курс фінансового управління для CEO та власників бізнесу
15:07 - ВАКС звернувся з клопотанням про екстрадицію Дубілета у справі ПриватБанку
15:00 - В Україні капуста продовжує стрімко дешевшати: скільки вона вже коштує
14:43 - Про термін, в який контролюючий орган надсилає (вручає) вимогу про сплату боргу (недоїмки) платнику єдиного внеску
14:39 - Який документ надається контролюючим органом для підтвердження скасування (відкликання) ППР про сплату податку на нерухоме майно?
14:38 - Що відноситься до стаціонарного джерела забруднення атмосфери?
14:36 - До уваги ФОП – платників єдиного податку четвертої групи, які визначають МПЗ!
14:35 - TAX Control – простий і зручний спосіб повідомити про порушення
14:33 - Сервіс «Онлайн-навчання» – доступний інформаційний ресурс необхідних податкових знань
14:32 - Чи може платник ПДВ надати інформацію щодо видів діяльності, які не зазначені в попередньо поданій таблиці даних платника?
14:31 - Фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, може вести облік доходів і витрат в Електронному кабінеті
14:30 - Британці розповіли, як захищають свою підводну інфраструктуру від московія
14:30 - Чи варто зараз будувати заводи
14:29 - Як у Звіті № 1-ОП відображається продукція/товар, передана/отримана на відповідальне зберігання?
14:27 - Деклараційна кампанія 2026: строки сплати податкових зобов’язань за результатами декларування


Більше новин