Як ветеранам та членам їх сімей захистити свої права та законні інтереси?

03.12.2020 14:42 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Ветерани – у трійці категорій, які найчастіше потребують правової допомоги.
Вони зіштовхуються з проблемами, які потребують захисту трудових, адміністративних та сімейних прав. Вихід – створення ефективної системи правового інформування ветеранів щодо захисту їх законних прав.
Сьогодні Мінветеранів, Мін"юст та Координаційний центр з надання правової допомоги об’єднали свої зусилля в цьому напрямку, підписавши меморандум про співпрацю. В Україні центри безоплатної вторинної правової допомоги працюють з 2012 року.
За цей період центрах понад 40 тисяч ветеранів отримали безоплатну вторинну правову допомогу.
Зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» значно розширили їх права - якщо раніше учасники бойових дій могли звертатися виключно щодо розв’язання питань їхнього соціального захисту, то тепер – з будь-яких правових питань.
Відтепер можна буде скористатися послугами юристів або адвокатів, зокрема, для захисту та представництва своїх інтересів у судах та допомоги у складанні документів процесуального характеру. «У законодавстві відбувається багато змін, які людям треба пояснювати через призму юридичних нюансів.
І краще це можуть зробити фахівці системи безоплатної правової допомоги», – переконаний заступник Міністра у справах ветеранів Олексій Ілляшенко. Меморандумом передбачено проведення спільних правових дискусій, інформаційних, правопросвітницьких заходів та проектів.
Також у рамках співпраці будуть розроблені спільні друковані інформаційні матеріали щодо прав та соціальних гарантій ветеранів війни та членів сімей ветеранів. «Регіональні та місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги вже давно співпрацюють з територіальним відділами Мінветеранів.
Відтепер, завдяки підписанню меморандуму, ми переходимо до системного рівня співпраці.
Найближчим часом ми складемо спільний план дій і будемо за ним працювати», – зазначив в.
о.
директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов. В рамках співпраці також здійснюватиметься аналіз наявних проблем соціальної та правової захищеності ветеранів, що допоможе удосконалити чинні та розробити нові механізми забезпечення захисту їхніх прав, у тому числі внесення змін до законодавства. Довідково Безоплатну первинну правову допомогу (юридичну консультацію або роз’яснення з правових питань) ветерани можуть отримати: – за безкоштовним телефоном системи БПД 0 800-213-103 – у месенджері Фейсбук-сторінки системи БПД https://www.facebook.com/Centre.4.Legal.Aid/ – скориставшись мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога» за посиланням https://bit.ly/3hwwgqR

Додати коментар

Користувач:
email:





Український ринок
Із бурхливими коливаннями –
Треба знати правила.

- Fin.Org.UA

Новини

18:40 - Київ відновлює системи життєзабезпечення – Кличко
17:40 - Київщина повертається до графіків відключень, Київ – ні
17:12 - Одещина: до графіків відключень повернулася поки лише частина області
16:45 - Десять відділень "Нової пошти" в Києві працюватимуть 24/7
16:15 - Дніпропетровщина: екстрені відключення скасовано
15:25 - Харківський метрополітен повністю відновив роботу
14:50 - Київський метрополітен відновив роботу на всіх лініях
14:46 - У Кривому Розі через великий блекаут проблеми з теплом, водою та електротранспортом
14:20 - У Києві та двох областях заживили критичну інфраструктуру – Шмигаль
14:10 - На Донеччині в результаті обстрілу пошкоджено магістральний газопровід
14:01 - Енергосистема відновлюється: в "Укренерго" розповіли, в яких регіонах діють екстрені відключення
13:55 - Через системну аварію Чернігівщина повністю знеструмлена
13:37 - Аварія в енергосистемі не спричинена кібератакою – Мінцифри
13:28 - Кордон із Молдовою зупинено для транспорту через збій баз даних
13:11 - У Молдові – частковий блекаут через ситуацію в енергосистемі України
13:03 - Харківський метрополітен частково зупинено через великий блекаут
13:00 - MG в Україні робить авто доступнішими: нові програми кредиту та лізингу
12:53 - На тлі масштабного блекауту затримки залізниці мінімальні – УЗ
12:21 - В Міненерго прогнозують, що світло повернеться "протягом найближчих 2-3 годин"
12:01 - В УКРАЇНІ ВІДБУВСЯ БЛЕКАУТ
11:59 - У Києві зникли вода і тепло
11:41 - В регіонах України застосовані екстрені відключення світла
11:17 - У Києві зупинилося метро
11:01 - Мінекономіки назвало автомобілі, які підпадають під "податок на розкіш" цьогоріч
10:00 - Yasno у сильні морози радить спецдизель до "- 40": звичайний може забити генератори
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 31.01.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
22:00 - Денис Шмигаль наголосив на неприпустимості нарахувань за ненадані послуги теплопостачання
21:05 - Денис Шмигаль: розраховуємо на подальшу підтримку Франції у відновленні енергосектору України
21:00 - Новини 30 січня: атака на залізницю, скасовані платіжки за тепло


Більше новин