На Полтавщині консультували з питання видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря

03.12.2020 13:42 | Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва

3 грудня завідувач Сектору ДРС у Полтавській області Олег Моргун провів робочу зустріч з представниками Акціонерного товариства «Полтавагаз».

Метою зустрічі було отримання від представника Державної регуляторної служби України роз’яснень з питань видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, зокрема питання доцільності проведення контролю викидів забруднюючих речовин на межі санітарно-захисної зони у зв’язку із втратою чинності нормативного документа, що регулював це питання.

Зазначений контроль викидів необхідно проводити задля отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами відповідно до Закону України «Про охорону атмосферного повітря».

pexels-photo-3183190Аналогічні звернення АТ «Полтавагаз» за роз’ясненнями спочатку до Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської обласної державної адміністрації, а потім до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області результату не дали – державні органи зазначили що некомпетентні у цьому питанні.

Слід зазначити, що ДСП 201-97 «Державні санітарні правила охорони атмосферного повітря населених місць (від забруднення хімічними та біологічними речовинами)», які серед іншого регулювали питання проведення контролю викидів забруднюючих речовин на межі санітарно-захисної зони підприємства, втратили чинність згідно з рішенням Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва від 30.05.2014 року № 31.

Разом з цим, згідно з вимогами статті 29 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», виробничий контроль за охороною атмосферного повітря здійснюється підприємствами, установами, організаціями та громадянами — суб’єктами підприємницької діяльності в процесі їх господарської та іншої діяльності, якщо вона справляє шкідливий вплив на стан атмосферного повітря.

Відповідно до пункту 8.4. Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.06.1996 № 173, оцінка якості атмосферного повітря здійснюється на підставі аналізу інформації, одержаної шляхом інструментальних замірів вмісту шкідливих домішок на стаціонарних, маршрутних, підфакельних постах спостереження відповідно до вимог РД 52.04. 186-89 «Руководства по контролю за загрязнением атмосферы» і прогнозних розрахунків очікуваного рівня вмісту шкідливих речовин, що виконані згідно з діючими нормативно-методичними документами.

Завідувачем Сектору ДРС у Полтавській області повідомлено, що зараз аналогічним  нормативним документом, яким встановлюються нормативи вмісту забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, є Гігієнічні регламенти допустимого вмісту хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць, затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14.01.2020 № 52, зареєстрованим Мін’юстом 10.02.2020 за № 156/34439, а саме:

– Гранично допустимі концентрації хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць;

– Орієнтовно безпечні рівні впливу хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць.

Запись На Полтавщині консультували з питання видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря впервые появилась Державна регуляторна служба України.

Додати коментар

Користувач:
email:





Companies compete
Stock prices reflect their success
Investors profit

- Fin.Org.UA

Новини

14:42 - Єдиний московитський виробник телевізорів збанкрутував
14:15 - За місяць оборонний спецрахунок НБУ поповнився на мільярд гривень
14:00 - Чим відповісти на обстріли енергетики?
13:50 - У липні Україна стала нетто-експортером електроенергії вперше за 10 місяців
13:35 - На Чернігівщині росіяни поцілили у бензовози та цистерни
13:32 - Єдиний рахунок спрощує процес сплати податків та зборів
13:30 - Передача в оренду майна разом із стаціонарним джерелом забруднення в середині року: з якого періоду припиняється подання податкової декларації екологічного податку?
13:24 - Оплата послуги з проставлення апостиля: заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції
13:24 - В який строк та яким чином суб’єкт господарювання отримує інформацію щодо припинення дії ліцензії?
13:23 - Які документи та в які строки подаються фізособою до контролюючого органу для отримання пільги щодо сплати земельного податку?
13:16 - Місцева рада не прийняла нове рішення про встановлення ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки: чи сплачувати податок?
13:15 - Суб’єкт господарювання, починаючи з 01 січня, та протягом того ж року переходить зі спрощеної системи на загальну систему оподаткування: порядок сплати податку на прибуток у поточному році
13:13 - Заява за ф. № 5ДР: внесення змін до облікової картки фізичної особи – платника податків іноземцями (представниками іноземців)
13:12 - Чи може фізична особа, яка раніше була зареєстрована в ДРФО за РНОКПП, відмовитися від РНОКПП?
13:10 - московія розширила "тіньовий" флот газовозів: скільки там суден тепер
13:02 - Суб’єкт господарювання має декілька ліцензій на відповідні види діяльності: що у звітах за формами № 1-ВП та № 1-ОП?
12:55 - Від початку року антидроновими сітками захистили 1184 кілометрів доріг
12:55 - Оренда будинків на Київщині за чотири роки подорожчала майже у 4 рази – OLX
12:35 - "Забуті" податки: кондитерське підприємство змусили повернути бюджету 27 мільйонів
12:32 - За яким ідентифікатором форми в Електронному кабінеті нерезиденти подають заяву за ф. № 1-ОПH щодо відомостей про осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку?
12:31 - ФОП здійснює діяльність у декількох місцях продажу: яким чином ведеться облік товарних запасів?
12:30 - Майже 105,5 млрд грн податків, зборів та платежів сплатили платники Дніпропетровщини до бюджетів усіх рівнів і державних цільових фондів
12:29 - Податківці Дніпропетровщини нагадали бізнесу ключові правила розрахункових операцій
12:28 - Must-have від податківців Дніпропетровщини: РРО та ПРРО – про важливі правила для бізнесу
12:28 - НБУ спростував заяви Укрпошти про нові вимоги до квитанцій за комуналку
12:27 - Рентна плата за воду: як правильно врахувати ліміти та заповнити декларацію
12:26 - Леся Карнаух: За сім місяців цього року ДПС забезпечила понад 800 млрд грн надходжень до загального фонду держбюджету
12:24 - ДПС та Держприкордонслужба удосконалюють електронний обмін інформацією
12:15 - Ісландія внесла додаткові 550 тис євро до Фонду підтримки енергетики України
12:00 - московіяни знищили склад морозива "Ласунка"


Більше новин