Україна та Німеччина обговорили основні результати співпраці в енергосекторі

02.12.2020 19:48 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Сьогодні, 2 грудня, проведено Українсько-німецькі міжурядові перемовини з питань співробітництва задля розвитку 2020. Участь у заході взяв заступник Міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков.
Він окреслив поточний стан співпраці двох держав за основними напрямками, що були закріплені у спільній міжурядовій Заяві між Україною та Німеччиною щодо започаткування енергетичного партнерства,  підписаній у серпні цього року, а також наголосив, що Україна послідовна у створенні умов для переходу до низьковуглецевої економіки. «У 2021 році Європейська Комісія переглядатиме законодавство ЄС у сфері енергетики та клімату, країни коригуватимуть свої енергетичні стратегії.
Україна у середньо- та довгостроковій перспективі орієнтуватиметься на перехід до моделі низьковуглецевого розвитку.
Це також вимагає відповідного коригування Енергетичної стратегії до 2035 року, яка зараз переглядається», - зазначив Ярослав Демченков. Також Міненерго підготувало Концепцію реформування вугільної галузі, що є базовою складовою більш масштабної програми трансформації вугільних регіонів, яку готує Міністерство розвитку регіонів та територій.
У цьому контексті Україна сподівається на якнайскоріший запуск Мультипартнерського фонду – спільно із німецькими партнерами, та проекту «Трансформація вугільних регіонів», який буде реалізовуватись GIZ, і виконанні перших пілотних проектів із трансформації вугільних мономіст. Окремо обговорили питання розвитку енергоефективності та кроків України в імплементації законодавства ЄС з питань підвищення енергоефективності у всіх секторах економіки.
Наразі завершено розроблення базового закону України про енергоефективність та Національного плану дій з енергоефективності на період до 2030 року.
Досягнуто суттєвого прогресу в частині виконання вимог ЄС щодо запровадження енергетичного маркування енергоспоживчих продуктів та прийняття технічних регламентів з екодизайну, якими встановлюються вимоги до енергетичних характеристик таких продуктів. Також приділено увагу відновленню функціонування та стимулювання розвитку енергосервісу (ЕСКО).
У Верховній Раді зареєстровано законопроекти, які розширюють сфери застосування ЕСКО на об’єкти теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, розподілу електричної енергії та природного газу. Крім того, Міністерство енергетики працює над створенням внутрішнього водневого ринку як дієвого інструменту «зеленого» відновлення.
Завершується підготовка дорожньої мапи розвитку водневої енергетики.
Наступним кроком стане підготовка Концепції водневої енергетики та профільного законодавства.

Додати коментар

Користувач:
email:





Час довіряти
Тільки собі та досвіду,
А не прогнозам

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 19 лютого: НБУ закрив два банки, нові хакерські атаки
20:56 - Голова фінрозвідки на тлі "Мідаса" й інших скандалів проводив час у закордонних відрядженнях – ЗМІ
20:26 - У справі ексголови Фонду держмайна нові підозрювані: допомогли відмити 300 мільйонів
19:50 - 20 лютого графіки вимкнення світла діятимуть цілодобово в більшості регіонів
19:21 - НБУ визнав неплатоспроможним націоналізований банк, яким цікавилась "Укрпошта"
18:55 - На Івано-Франківщині ліквідували нелегальну АЗС з фальсифікованим пальним
18:50 - Франція надасть Україні 71 млн євро грантової фінансової підтримки, – Денис Шмигаль
18:41 - Кредити бізнесу та населенню: які особливості їх зростання в Україні у кінці 2025 року
18:15 - "Мотор-Банк" Богуслаєва НБУ визнав неплатоспроможним
17:59 - Нацбанк показав курс долара та євро на п'ятницю 20 лютого
17:54 - Наказ Мінекономіки від 18.02.2026 № 2687 “Про затвердження Змін, що вносяться до Переліку національних стандартів для цілей застосування Технічного регламенту безпеки машин, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 № 62”
17:48 - Україна і Німеччина посилюють партнерство в модернізації аграрної політики за стандартами ЄС
17:45 - 16 мільярдів для УЗ: уряд запускає нову модель фінансування
17:35 - Bolt працюватиме цілодобово в ще 24 містах України
17:30 - АТ “ПЕРШИЙ ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК” визнано неплатоспроможним
17:09 - московія продовжує отримувати товари військового призначення з ЄС через Туреччину та Китай
17:04 - Німеччина надає Херсонщині мільйон євро на енергостійкість
16:50 - АТ “МОТОР-БАНК” визнано неплатоспроможним
16:47 - УП 100: Бізнес – оголошено членів експертного журі
16:40 - Україна збільшила експорт яєць
16:30 - Як АРМА торгує зброєю
16:30 - В Україні підскочили ціни на картоплю: скільки вона коштує
16:24 - Хабар за житло для військових у Києві: ексчиновник Міноборони отримав нову підозру
16:18 - У Києві слідчі виявили 200 тисяч гривень переплати за одяг для комунальників
16:04 - Банки нарощують кредитування швидкими темпами два роки поспіль і готові до подальшої кредитної експансії – Огляд банківського сектору
16:01 - Огляд банківського сектору, лютий 2026 року
15:55 - Електрокари в Україні: в яких регіонах найчастіше їх купують та які моделі обирають
15:39 - Фонд гарантування продає борги "Велти" зі знижкою до 90%
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 20.02.2026
15:28 - На Закарпатті правоохоронці виявили незаконно побудований депутатом готель


Більше новин