Фінансовий ринок України успішно пристосувався до роботи в умовах пандемії

02.12.2020 18:43 | Fin.Org.UA

✅Фінансовий ринок України успішно пристосувався до роботи в умовах пандемії, вважає заступник Голови Національного банку Олексій Шабан. На цьому він наголосив під час конференції Digital Lending 2020.
Свого часу і регулятор, і фінансові установи зробили ставку на діджиталізацію фінансів, зокрема платежів та кредитування. Завдяки цьому на момент введення карантинних обмежень учасникам фінансового ринку вдалося максимально оперативно забезпечити віддалену роботу та надання послуг онлайн.
☝️Важливу роль у цьому відіграла проактивна позиція Національного банку. Так, нові методи віддаленої ідентифікації та верифікації клієнтів банків набули чинності у травні, у розпал першого етапу карантинних обмежень. Для небанків – лише трохи пізніше, у липні. Також активно розвивається Система Bank ID НБУ. Це вже 52 учасники, з яких 23 банки-ідентифікатори і 16 комерційних установ - надавачів послуг (здебільшого мікрофінансові компанії).
Адаптивність фінансового ринку спонукає нас до подальшого розвитку інноваційних фінансових послуг в Україні. Національний банк робить акцент на законодавчих змінах.
Крім роботи над оновленням законодавства, що регулює небанківський фінансовий ринок, та законопроєктом №4364 про платіжні послуги, регулятор має чіткі плани щодо стимулювання фінтех-індустрії. Зокрема, новими законопроєктами про платіжні послуги та про фінансові послуги передбачено створення повноцінного регуляторного Sandbox на базі Національний банку. За його допомогою учасники ринку, насамперед фінтех-галузі, отримають можливість тестувати інноваційні технології та інструменті під контролем регулятора.
Для законодавчих змін потрібен час, проте сумнівів, що Sandbox буде запущений – у нас немає.😉

Додати коментар

Користувач:
email:





Такі часи, що змушують нас
Розумно маніпулювати кожною копійкою,
А фінансовий ринок -
Для цього саме те, що нам треба.

- Fin.Org.UA

Новини

12:56 - Оновити персональні дані зручно та без черг можна через Електронний кабінет
12:54 - ФОП здійснює діяльність у декількох місцях продажу: ведення обліку товарних запасів
12:52 - До якого контролюючого органу подається податкова декларація з туристичного збору податковим агентом?
12:50 - Чи включається до доходу ФОПа – платника єдиного податку позитивна різниця від продажу банком іноземної валюти за дорученням такої особи?
12:47 - Відсутність зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу, діапазон фіскальних номерів не отримано: чи дозволяється використання ПРРО?
12:46 - Випадки, в яких фізична особа звільняється від обов’язкового подання податкової декларації про майновий стан і доходи
12:44 - Які доходи нерезидента із джерелом їх походження з України оподатковуються податком на доходи нерезидента?
12:41 - Чи є об’єктом оподаткування ПДВ операції з переоцінки (уцінки/дооцінки) необоротних активів?
12:40 - За якою формою подається заява про отримання витягу з реєстру обладнання для підготовки або обробки тютюну, тютюнової сировини, промислового виробництва тютюнових виробів?
12:39 - В якому розділі Електронного кабінету можливо переглянути інформацію щодо Повідомлення про завершення розрахунків платників податків за відповідними операціями з експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення?
12:37 - Податковий календар на 15 липня 2026 року
12:34 - Дніпропетровщина: у порівнянні з минулим роком кількість платників єдиного внеску зросла на понад 10,5 тисяч осіб
12:29 - Від фізичних осіб місцеві бюджети Дніпропетровщини з початку року отримали майже 4,5 млн грн туристичного збору
12:29 - Від фізичних осіб місцеві бюджети Дніпропетровщини з початку року отримали майже 4,5 млн грн туристичного збору
12:27 - Понад 2,8 млрд грн рентної плати – внесок платників Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету
12:25 - Як отримати довідку про відсутність заборгованості: практичний кейс для платників від податківців Дніпропетровщини
12:24 - Запрошуємо виробників та імпортерів підакцизної продукції долучитися до бета-тестування сервісів еАкциз
12:22 - Європейський досвід для реформи екологічного податку: ДПС співпрацює з GIZ
12:20 - Єдиний внесок: за перше півріччя сплачено 370,7 млрд грн
12:10 - Київ частково залишився без світла через аварію
11:50 - Іран заявив, що продаватиме нафту попри повернення санкцій США
11:40 - За 9 діб СБС ЗСУ поцілили у 116 суден "тіньового флоту" – "Мадяр"
11:23 - Вперше в Україні відбулися аукціони з продажу електричної енергії за довгостроковими договорами
11:09 - Комісія зареєструвала випуск акцій на 2 млрд грн для розвитку вітроенергетики
11:02 - Освітня мережа А+ від KAN долучилася до створення національного освітнього стандарту
11:00 - Національний банк розпочне пошук та відбір кандидатів на посаду директора Департаменту стратегії та розвитку
10:53 - Двоє українців постраждали внаслідок ударів Ірану по танкерах в Ормузі: реакція МЗС
10:50 - Дрон московія знищив локомотив потягу на Дніпропетровщині
10:45 - Уряд реформує підхід до держзамовлення у сфері освіти
10:20 - московія атакувала енергетику семи областей: є знеструмлення


Більше новин