Україна та Фінляндія продовжуватимуть співпрацю щодо реалізації освітніх реформ

01.12.2020 19:00 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

У вівторок, 1 грудня 2020 року, під час онлайн-зустрічі т.в.о.
Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета та Міністра освіти Фінляндії Лі Андерссон досягнуто домовленості щодо продовження співпраці в напрямі реформування освітньої галузі України. Сторони підтвердили продовження реформи Нової української школи та обговорили пріоритети подальшої імплементації проекту «Фінська підтримка реформи української школи» (інша назва «Навчаємось разом») та програми «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України». У вступному слові очільник МОН висловив вдячність Фінляндії за багаторічну співпрацю та значний обсяг допомоги, який суттєво сприяє реформі. «Фінський досвід багато в чому є взірцем для шкільної реформи в Україні, з ним пов’язано багато елементів нашої реформи Нової української школи.
Наразі ми вже маємо результати середньострокового огляду проекту «Навчаємось разом», що демонструють високу відповідність показників проекту завданням шкільної реформи.
Тому можемо стверджувати, що ми рухаємося в правильному напрямку», – зауважив т.в.о.
Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет. Українсько-фінський проект «Навчаємось разом» складається з трьох ключових кластерів, які відповідають основним потребам реалізації концепції «Нова українська школа»: - підготовка вчителів початкової школи (1-4 класи) на основі компетентнісно-орієнтованого підходу; - популяризація освіти, підвищення рівня сприйняття суспільством важливості освіти та необхідності її реформування; - покращення освітнього середовища. Міністр освіти Фінляндії Лі Андерссон у свою чергу зазначила, що підтримка освітньої реформи в Україні є пріоритетом.
«Фінляндія готова й надалі підтримувати освітню реформу в Україні в проектах «Навчаємось разом» та «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України».
Передусім ми намагаємося посилити потенціал вчителів, які задоволені нашою підтримкою, та раді поділитися нашим досвідом ще й у сфері діджиталізації.
В Україні реформ багато.
Дуже важливо ці результати підтримати», – наголосила Лі Андерссон. Сергій Шкарлет додав, що за 5 місяців роботи було багато зроблено в поступі й розвитку реформи НУШ, у проекті «Навчаємось разом» та програмі «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України». Зокрема, цьогоріч для імплементації програми EU4Skills було відібрано 7 пілотних регіонів та 21 заклад освіти.
Проведено масштабний аудит 1254 закладів професійно-технічної та фахової передвищої освіти.
Здійснюються заходи щодо посилення спроможності регіональних рад професійної (професійно-технічної) освіти пілотних регіонів.
Сьогодні Міністерство освіти і науки працює над удосконаленням досягнутих результатів, щоб реформа не зазнавала гальмування. Очільник МОН наголосив, що вчителі висловлюють високий ступінь довіри до фінської експертизи в питаннях реформування середньої освіти та висловив сподівання, що Фінляндія й надалі підтримуватиме Україну, зокрема, з метою підвищення ефективності імплементації реформи Нової української школи. «Ми будемо вдячні за подальшу експертну допомогу Фінляндії для підвищення кваліфікації вчителів та підготовки сучасних навчальних матеріалів у межах продовження реформи НУШ у базовій школі.
Також нам була б дуже корисною фінська експертиза щодо побудови моделі профільної школи.
Адже МОН наразі працює над шляхами впровадження НУШ у старшій школі, що згідно з графіком реформи припадає на 2027 рік», – зауважив Сергій Шкарлет. Одним із ключових завдань МОН є створення умов для сталої роботи закладів освіти під час пандемії COVID-19.
Адже у 2020 році з урахуванням карантинних обмежень частину освітніх заходів було адаптовано та переведено в онлайн-формат.
Зокрема, реалізовано проект «Всеукраїнська школа онлайн» та створено безпечні умови для проведення зовнішнього незалежного оцінювання для понад 350 тисяч учасників тестування. Крім того, Європейський Союз і Фінляндія вже опрацьовують підготовлену МОН стратегічну рамку цифровізації шкільної освіти.
Розглядається можливість запровадження додаткового компонента для сприяння розвитку цифрових компетентностей вчителів та організації ефективного дистанційного навчання в межах проекту «Навчаємось разом». Насамкінець зустрічі сторони погодили можливість опрацювання низки пропозицій із метою продовження взаємодії в межах НУШ та інших державних реформах, спрямованих на розвиток та вдосконалення освітнього процесу в Україні. Нагадуємо, 19 листопада 2020 року очільник Міністерства освіти і науки України Сергій Шкарлет під час онлайн-зустрічі з Послом ЄС, головою Представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікасом запевнив у незмінності курсу реформ, які активно реалізуються в Україні та підтримуються Євросоюзом.

Додати коментар

Користувач:
email:





Dollar, yen, euro
Currencies flow like the tide
Markets never sleep

- Fin.Org.UA

Новини

10:12 - Хто є платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?
10:11 - Про повернення або врахування в рахунок сплати наступних платежів надміру сплаченого військового збору
10:09 - До якого контролюючого органу мають право звернутися фізичні особи(громадяни) для звірки даних щодо плати за землю?
10:07 - Доступ до публічної інформації: яким чином можна отримати копії правоустановчих документів органу ДПС?
10:06 - В Електронному кабінеті суб’єкт господарювання може переглянути інформацію щодо повідомлення про необхідність внесення чергового платежу за ліцензію на право провадження відповідного виду господарської діяльності
10:04 - Чи можуть контролюючі органи надавати третім особам інформацію стосовно суб’єкта господарювання та фізичної особи (у т. ч. як «публічну інформацію»)?
10:03 - Е-повідомлення про помилкову сплату платежів
10:01 - Діють нові довідники пільг
09:54 - Дніпропетровщина: понад 115,8 млрд грн податків, зборів та платежів і більш ніж 46,1 млрд грн єдиного внеску сплатили платники протягом 2025 року
09:53 - Податок на нерухоме майно: фізичні особи спрямували до місцевих бюджетів Дніпропетровщини майже 443,8 млн гривень
09:52 - ФОПи – платники збору за місця для паркування транспортних засобів поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини на понад 7,3 млн гривень
09:50 - Платники Дніпропетровщини поповнили загальний фонд держбюджету податком на прибуток підприємств на понад 6,0 млрд гривень
09:48 - Офіційні розрахунки у 2025 році зросли майже на третину: загалом сформовано 10,4 трильйона чеків
09:45 - Великі платники податків можуть заздалегідь узгодити ціноутворення у контрольованих операціях
09:45 - Нафта відреагувала на ризики постачання з Ірану та відновлення з Венесуели
09:38 - Ресурс для пенсій та соцвиплат: надходження ЄСВ у 2025 році зросли на 20,8 %
09:16 - московія вдарила по енергооб'єкту на Чернігівщині: низка населених пунктів знеструмлена
09:00 - Регіони московія охопила фінансова криза: у розвідці розповіли, де найбільші проблеми
08:30 - Як автономність підвищує стійкість енергосистеми
08:00 - З думкою (не) про кожного. Чому уряд дозволив продавати ліки на АЗС?
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 12.01.2026
18:00 - Малайзія вслід за Індонезією заблокувала ШІ-бот Маска
17:25 - Індія пропонує змусити виробників смартфонів відкривати код
16:20 - X Маска відкриє новий алгоритм для громадськості
14:56 - ВАКС зобов’язав НАБУ розслідувати дії службовців АРМА щодо активів виробника мінералки
13:54 - Компанії поспішають забезпечити інфраструктуру для майбутнього нафтового буму у Венесуелі
13:03 - Апеляція зобов'язала московія заплатити "Азовмашу" $20 мільйонів за майно та упущену вигоду
12:52 - Понад 60 поїздів рухаються із затримками через російські обстріли – УЗ
12:07 - Ситуація зі світлом у Києві може покращитись 15 січня – Свириденко
11:52 - Дніпропетровська область виходить з аварійних відключень світла після аварії


Більше новин